1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare Service - Tinichigerie - Vopsitorie - Diagnoza sau mecanic auto in Galati si Braila

Discuție în 'Service' creată de clara54, 16 Iun 2009.

  1. Cristian25

    Cristian25 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2012
    Locație:
    GALATI
    Masina:
    AUDI A4,1.9,2004
    Salut,

    I-mi poate recomanda cineva un service bun pentru un schimb de distributie la AUDI A4 1.9, 131,CP cutie automata ?
     
  2. doryan23

    doryan23 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A6 C6 Avant 2.0 CAHA 2009
    Iti recomand cu caldura service-ul IVAS.este un baiat jos acolo care e f bun in ceea ce face il cheama Mircea.fa o programare la el si te rezolva.
     
  3. Cristian25

    Cristian25 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2012
    Locație:
    GALATI
    Masina:
    AUDI A4,1.9,2004
    doryan23 Multumesc, pentru recomandare.
     
  4. CooSmiN Guest

    Deci pentru zona Galati-Braila, si anume pentru cei care au probleme cu Webasto/Siroco, este un băiat care se pricepe la montat, reparat, etc. Cine e interesat ţinem legătura.

    Cât despre service-uri, părerile sunt împărţite în funcţie de cum a fost tratat fiecare. Cea mai bună treabă o faci la un mecanic pe care îl ştii sau îţi este recomandat de cineva si care îşi da interesul pentru maşină ta. Asta e părerea mea ca si mecanic. Din fericire pentru mine nu am fost nevoit sa caut un service bun, ci doar sa cer o parere atunci cand nu gaseam buba la auto personal.
     
  5. Cristian25

    Cristian25 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2012
    Locație:
    GALATI
    Masina:
    AUDI A4,1.9,2004
    CooSmiN, eu sunt interesat de baiatul de care spui tu ca se pricepe la webasto, cum pot lua legatura cu el?
     
  6. alteregos

    alteregos 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Sep 2012
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A8 4D2 2,5 Quattro AKE 180cp, ex-Audi A4 B5 1,8 benzina
    Cred ca inca este de actualitate ..... cu ambele masini din semnatura eu am rezolvat aproape orice problema la Nebros, e acolo un baiat tare priceput Bogdan. Poti sa vii cu piesele tale sau ti le comanda ei, stai langa mecanic si vezi ce pune acolo si mai ales daca iti ia ceva, unde sunt ceva dificultati vii tu cu lectia invatata(Etka-Elsa) si baietii o pun in aplicare. Au si statie ITP si un nea Mihai tare priceput in suduri mai putin obisnuite(argon, aluminu, inox, etc.). Si nu in ultimul rand preturi bunicele(sfat: negociati cu patronul).
     
    Ultima editare: 2 Sep 2013
  7. ans 3rd Gear Member

    Înscris:
    24 Feb 2009
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A4 ; 1.9 TDI 1Z ;1996
    Din întâmplare știe cineva un service bun in Galați sau Brăila care are oameni capabili să-mi diagnosticheze aerul condiționat. Problema principală este ca pe undeva pierde freonul. Pana acum completam de 2-4 ori pe vara dar m-am hotărât sa găsesc problema si sa o rezolv.
    Majoritatea știu doar sa verifice rapid etanșeitatea care e ok pe perioadă scurtă si să încarce cu freon. Nimeni nu are răbdarea/cunoștințele sa vadă care este problema principala si sa o rezolve.
     
  8. Chiriac Adrian Daniel

    Chiriac Adrian Daniel 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Sep 2016
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A4 b6 Avant 1,9 tdi bke 2004
    Salutare,

    Pentru cei care vor sa rezolve probleme electrice si altele legate de electrica si diagnoza cu VCDS-ul recomand sa mergeti la Frontal Service din Galați situat pe strada Crizantemelor. Am avut si eu problema la montatul pilotului automat. De montat l-am montat dar sa-l activez a fost alta problema.
    Pana la urma am reușit și l-am activat ( inclusiv șters erori la ABS, ESP si senzorul de volan) astazi 03.10.2016 la service-ul mai sus mentionat. Eu snt din Galați și am văzut ca mai sunt persoane din Galați care vor sa instaleze diverse pe la masina. Va recomand cu încredere. Postez asa ceva petru ca eu in Galati m-am lovit de tot felul de băieți și firme care știau de toate sa facă și când sa facă ceva concret ... surpriza ... nimic.
     
  9. Paul_24 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Iul 2017
    Locație:
    Galați
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTdi (CVUB) 2015 Quattro
    Salut.
    O recomandare unde as putea schimba uleiul in cele 2 diferentiale si in cutia de transfer quattro?
    Am incercat sa vorbesc cu cei de la Scorpion Exim , Focsani dar ei spun ca in manualul de intretinere scrie ca doar uleiul de la motor , lichidul de frana si uleiul din cutie se schimba.
    Masina e un Audi A6,3.0 Tdi Quattro, facelift 2009.
     
  10. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Si nu i-ai intrebat, daca nu se schimba, de ce il vindeti in bidoane inscriptionate cu cod OE pe ele ? Sa prajim cartofi acasa in el ?
    Cumpara-ti lichidele de la ei si du-te la orice service sa ti le schimbe, este foarte usor si nu este nevoie de nici o tehnica/scula speciala.
     
  11. Taune

    Taune 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2019
    Locație:
    Galati
    Masina:
    A6 1 9 2003
    Un service bun pentru Audi în Galati inclusiv umblarea în motor ?
     

Distribuie pagina asta