1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare si variante Service auto - Mecanica - Electrica si Diagnoza in Bucuresti

Discuție în 'Service' creată de cvp, 29 Oct 2007.

1. Q12 1st Gear Member

Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    AUDI A4 1.9 TDI AVF QUATTRO
    Salutare tuturor,
    Adresez o intrebare tuturor colegilor ce au întâmpinat probleme cu suspensia pneumatica la Audi Q7: aveti vreo recomandare de service pentru asemenea lucrari in București in afara de reprezentante. Mulțumesc mult.

P.S.:

In aria de prestari servicii nu am gasit pe nimeni specializat in asa ceva, iar piesele de schimb sunt, de asemenea, o raritate.

2. Iustin24 1st Gear Member

Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A6 4F, 3.0tdi BMK, 2005
    Salut si sarbatori fericite! Sunt nou posesor de A6 C6 2005, 3.0tdi BMK, cutie tiptronic (nu stiu codul). Masina are 188k, este luata din romania de la porsche, (km real) si as vrea sa fac un schimb de ulei si filtru la cutie. Imi puteti recomanda un service cu mecanici priceputi pe cutiile tiptronic? La cutie vechiul proprietar nu a umblat, mi.a spus ca nu a fost nevoie. Am citit tot felul de probleme pe aici pe forum si nu imi doresc sa am probleme cu cutia pe viitor. Multumesc.

3. fulgerica71

fulgerica71 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B6 Avant - 2002
    Va salut pe toti! Am si eu o problema pe care din august 2018 incerc s-o rezolv si nu reusesc. M-am mutat cu serviciul din Craiova in Bucuresti in sectorul 6. In Craiova aveam un service la care lucrau niste baieti de nota 20, si din punct de vedere uman si din punct de vedere profesional. De cand am venit in Bucuresti, nu stiu unde sa gasesc un service cu mecanici priceputi si mai ales amabili... Am fost azi la un service pe Str. Prelungirea Ghencea pt ca mi s-a dezlipit racordul flexibil de la evacuare si...mecanicii de acolo se poarta ca si cand ar fi medici neurochirurgi...Oamenii de acolo se cred atat de ...PRETIOSI...Indrumati-ma si pe mine catre un service cu oameni cu care poti discuta, va rog..

Iustin24 apreciază asta.
  4. C. Stejar 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 Limousine 4G, 2015, 3.0L benzina
    Cristi

Dupa o lectura relativ atenta am concluzionat ca tu esti cel in masura sa-mi recomanzi si mie un atelier independent in Bucuresti pentru o reparatie de tinichigerie/vopsitorie la un A6 adus din Germania in decembrie anul trecut. Multumesc anticipat!

Distribuie pagina asta