1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Reconditionare jante Constanta?

Discuție în 'Service' creată de fever, 30 Iun 2008.

  1. fever

    fever 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Mai 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDi PD 131CP
    Cunoaste cineva un service care reconditioneaza jante? vreau sa le reconditionez (revopsire, reechilibrare)???
     
    nitanuvlad apreciază asta.
  2. Sini

    Sini Silver Member

    Înscris:
    17 Iul 2008
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    A4 B6 / A3 8L
    pt reconditionare jante CT

    Salut,poti merge la indreptat pe atelierelor,e un turc care se pricepe mai binisor,in rest majoritatea sunt slabuti in domeniu,dar ai grija sa negociezi pretul dinaninte :D si ar fi cel mai bine sa o indrepti/sudezi doar acolo,pt finisat si vopsit ti-l recomand pe Cadar,str.Merisor colt cu str.Baba novac...Succes!
     
  3. fever

    fever 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Mai 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDi PD 131CP
    Nu sunt lovite sau strambe, sunt doar zgariate pe fata 2 din ele (sunt eu f pretentios) am fost intr-un loc si-mi cerea 100 lei pe janta, pai cu 3 mil imi vopsesc toata bara fata, astia imi cereau 4 mil pe jante. O sa ma duc sa vad ce rezolv multam!
     
  4. cristi_

    cristi_ Banned

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    București
    nu stiu daca au reprezentanta in costanta, dar sunt super profesionisti, se numesc AUTO-SOFT,oricum echilibrarea te sfatuiesc sa o faci la o firma care are aparate bune si se ocupa in general de asa ceva.
    Spor la treaba! :icon_thumright:
     
  5. d3Mon

    d3Mon 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4/2006, 2.0 TDI, 140 CP, S4-Look
    pana la urma unde le-ai facut? si cu cat...ca as avea si eu ceva de "aranjat"
     
  6. fever

    fever 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Mai 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDi PD 131CP
    Nu le-am facut nicaieri, am facut un schimb cu jante de s-line pe 17, si astea sunt putin uzate si as vrea sa le reconditionez, multi spun ca nu rezista dupa vopsire si ca se curata vopseaua si zgarie mult mai usor ca cea originala, le-am lasat asa momentan, am vazut unele reconditionate si vopsite, intr-adevar arata foarte bine, dar culoarea parca nu este cea originala, costa in jur de 200-250 lei bucata, vezi pe varianta aproape real, dupa sensul giratoriu imediat pe dreapta, e un service Auto Best, au vopsitorie f buna, numai acolo am vopsit masina cand am avut nevoie, am intrebat si de jante si au spus ca se ocupa si de asa ceva, iti las un numar de telefon 0722511822 - Catalin il cheama se ocupa de administratie, el preia reparatii, comenzi etc.
    Multa bafta!
     
  7. Sini

    Sini Silver Member

    Înscris:
    17 Iul 2008
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    A4 B6 / A3 8L
    Daca janta este pregatita si vopsita cum trebuie nu cred ca se zgarie foarte usor, conteaza mult lacul aplicat la urma...

    Cat despre nuanta, nu prea ar avea cum sa iasa la fel, nu exista cod de culoare pentru jantele Audi, reprezentanta nu le vopseste, le schimba.
     
  8. fever

    fever 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Mai 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDi PD 131CP
    Baiatul asta Cadar de care spuneai mai demult, mai face reconditionari? Ai vopsit ceva la el? multumit?
     
  9. d3Mon

    d3Mon 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4/2006, 2.0 TDI, 140 CP, S4-Look
    @fever: am fost chiar astazi la Cadar sa intreb de reconditionare jante si a zis ca nu face asa ceva.. :|

    Am mai fost si pe Atelierelor.. si baietii recomanda vopsirea tuturor jantelor.."ca sa nu iasa alta nuanta"... Desi eu as avea o janta ..maxim doua de reconditionat...au cateva zgarieturi de la borduri...fara nimic grav..

    Unde imi mai recomandati sa incerc...
    Credeti ca mai exista si alte metode? in afara de vopsirea integrala?
     
    Ultima editare: 23 Apr 2010
  10. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    si eu am vrut la un moment dat sa le fac dar ... m`am hotarat ca atunci cand am bani sa imi iau jentile pe 17 alea de s`line ..
     
  11. d3Mon

    d3Mon 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4/2006, 2.0 TDI, 140 CP, S4-Look
    pai eu le-am luat:arco:...dar necesita niste mici retusuri:ermm:
     
  12. Sini

    Sini Silver Member

    Înscris:
    17 Iul 2008
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    A4 B6 / A3 8L
    Eu am facut mai multe lucrari la masini, printre care si 2 reconditionari la o janta de Mercedes si una de Audi. Amandoua au iesit super. E scump dar merita, janta de Audi e facuta anul trecut si se prezinta bine, cea de Mercedes s-a dus odata cu masina la un alt proprietar.

    Cea de Audi m-a costat 200ron.
    Face reconditonari jante cand este in criza de clienti probabil :)
     
  13. Kozmin 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    BMW 320d, e90 2005.
    nu as vrea sa deschid un alt topic asa ca intreb direct aici, in bucuresti stie cineva unde se pot reconditiona jantele ? a mai facut cineva in buc ?
    merci
     
  14. misha1997 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    audi a4
    Preturi manopera in Constanta intre 1295 RON -1800 RON vopsit exterior integral. Link aici http://www.iulius-service.ro/index.php?cat=13 Materialele nu depasesc 700 RON pentru vopsit integral exterior (vopsea, lac, diluant, etc); Manopera 30-200 per element, maxim 250 RON materiale per element, functie de suprafata.
     
  15. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    sunteti chiar de`acolo de la iulius ?!
     
  16. misha1997 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    audi a4
    Da, pot sa va ajut cu ceva?
     
  17. Ionescu Eugen Junior Member

    Înscris:
    18 Noi 2009
    Locație:
    CONSTANTA
    Masina:
    audi a4.1.9 TDI,M2001
    baieti treaba asta cu jentile am inteles k este cam pacatoasa,in afara faptului k sunt frumoase si da bine nu au nici un efect benefic asupra masinii ci chiar din contra .asta mi-au zis chiar baietii care se ocupa cu vanzare de jenti.si referitor la vapsit jenti,este o vulcanizare pe soveja fata in fata cu o scoala putin mai sus de academia de marina,am vazut niste jenti inainte si dupa si chiar aratau bine.omu vindea 4 jenti cu 10 mil.
     
  18. adrian.jigarov 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    TULCEA
    Masina:
    AUDI A4 2007 2.0 TDI BRD SLINE QUATTRO
    Buna ziua !
    Cunoasteti vre-un atelier care poate sabla si vopsi in camp electrostatic un set de jante, in Constanta ?
     
  19. luci2004 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Feb 2014
    Locație:
    constanta
    Masina:
    A6 C6, 2.0 TDI, 2008
    Sabla si vopsea electrostatic la Legmas Navodari , acum doi ani am fost la ei si le-am facut, toate patru , vre-o 200 sau 300 lei. Super multumit , si pret si calitate .Fata de ce preturi am gasit in oras.
     
  20. djxme200

    djxme200 Silver Member

    Înscris:
    31 Ian 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Ai ceva poze cu jantele inainte si dupa? Cum se prezinta dupa 2 ani?
     

Distribuie pagina asta