1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Reparatie prag indoit la A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de bogdan_nhc, 28 Mar 2010.

  1. bogdan_nhc

    bogdan_nhc 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2009
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi A6 4g Avant 2.0 TDI 177 Cp Multitronic QuarzGrau , ex car Audi A6 4F 2.0 TDI BLB QuarzGrau
    Am patit ghinionul sa ii las fratelui meu masina , a facut o pana,si desteptu' in loc sa puna cricu unde trebuie l-a pus pe prag si l-a indoit (nu a sarit vopsea nimic dupa el,dar se vede nasol).Ideea e ca nu se poate indrepta la loc fara sa sara vreun pic de vopsea de pe el sau necesita kituit si asa mai departe?Dak e de kituit mai bine pun niste praguri false.
     
  2. mario242

    mario242 3rd Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2009
    Locație:
    București / Constanța
    Masina:
    Future>A6,Ex. B6
    fara sa sara vopseaua nu se poate....cel mai bn in cazul asta se poate repara (fara sa l dai jos) cu un ciocan tragator dar dupa ce il indrepti trebuie chituit..grund..vopsea si toate alea..
    Mai bine repara l decat sa maschezi indoitura cu praguri false:p
     
  3. bogdan_nhc

    bogdan_nhc 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2009
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi A6 4g Avant 2.0 TDI 177 Cp Multitronic QuarzGrau , ex car Audi A6 4F 2.0 TDI BLB QuarzGrau
    niste praguri de la abt unde gasesc si eu?
    hmmm....decat sa dau de chituit si asa mai departe mai bine il las asa sau caut niste praguri gen abt
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Iun 2010
  4. daniel84

    daniel84 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Dec 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A 3,1.9 TDI din 2000 ,ALH
    salut ,loviturile la prag sunt greu de indreptat am mai avut noi discutii pe aici si eu am o infundatuta in pragul de pe partea dreapta iar de vreun an de zile asa merg poate in vara ii voi pune niste praguri sport
     
  5. bogdan_nhc

    bogdan_nhc 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2009
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi A6 4g Avant 2.0 TDI 177 Cp Multitronic QuarzGrau , ex car Audi A6 4F 2.0 TDI BLB QuarzGrau
    Nu e lovitura si nici vopsea nu e sarita, e indoit de la cric. L-am lasat asa, deocamdata, nu e indoit pe o portiune foarte mare. Spre dezamagirea mea necesita chituire si vopsire, altfel nu se poate.
     
  6. AlexMihai1994

    AlexMihai1994 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Noi 2018
    Locație:
    Deva
    Masina:
    A6 4f, CAHA, 2011
    Curios si eu de niște praguri. La fel si eu am un prag cu îndoitură si nu aș bagain el suduri si tăieturi
     

Distribuie pagina asta