1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Resoftare / Chip-Tuning la A6 C5 pentru motor benzina 2.7 Turbo

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de tibanu2009, 12 Dec 2013.

  1. tibanu2009 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2013
    Locație:
    Botoani
    Masina:
    A6,2.7T,2000
    Sunt posesorul unui audi a6 C5 2.7T, 1999, 230 cai guatrro, automat. As dori sa-i fac un upgrade: chiptuning sau tuningbox. Daca a mai facut cineva la motorul asta as fi recunoscator cu niste impresii, cum s-a comportat in timp etc.
    Va multumesc.
     
  2. GLS

    GLS 5th Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2013
    Locație:
    Oxford & London
    Masina:
    Audi A4 B6 Cabrio 1.8T 2003 Ex Audi A6 2.5 TDI 2003
    De ce nu incerci cu un soft Revo?
     
  3. zolik

    zolik Bronze Member

    Înscris:
    10 Iul 2010
    Locație:
    Tg-Mures TRANSILVANIA
    Masina:
    AJM B5 avant 2001+Altea '06 BJB
    In primul rand felicitari pentru masina,nu vezi in fiecare zi asa ceva la noi,
    Apoi,tuningbox..cand aud de asa ceva la o asemenea masina,imi vine gandul la pustanii pe care seara ii vedeam in parcarea vreunui hypermarket testandu-si "pisicutele" cu noul tuning..adica un powerbox de 2 lei...
    Cand ai o asmenea dotare 2.7 turbo,si vreo 230 de cai stock(din fabrica) ca sa si simti ca ai facut un oarecare tuning,gandeste-te la o investitie care sa depaseasca suma unei alimentari pe o saptamana
    Dca vrei doar o resoftare ai de unde alege,nu stiu daca este bine sa dau nume(Revo,RBN,Powertech Buzau,Tcm,Superchips si altii au site-uri deci poti sa iei legatura cu ei) sunt discutate aceste firme pe forum
    Daca vrei ceva si mai "dotat" te documentezi si sunt aici baieti care fac lucruri frumoase cu 1,8T cauta la sectiunea "motoare" sau daca nu uite aici http://www.clubaudi.ro/masina-mea-prezentarea-membrilor/35010-a4-b5-1-8t-quattro.html cel mcare a facut asta te va lamuri si cred ar face cu mare drag modificari la tine:)
     
    Ultima editare: 18 Dec 2013

Distribuie pagina asta