1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Resoftare motor 1.8 - 2.0 TFSI

Discuție în 'Motor' creată de Gorobete, 25 Aug 2008.

1. AWDRobert 1st Gear Member

Locație:
    Otopeni
    Masina:
    Rosie
    Clauuualc,
    Ai trecut prin Revo stg I si nu ai fost multumit? sau direct stgII?
    Ai avut in vedere sau ai incercat si alte firme?
    Unde ai facut tuning? Oradea? AT?
    Multumesc.

2. cezar_1985 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0biTDI 313cp
    Salut, pentru dieseluri stiu ca Dragos de la Complete Chip este recomandat pe forum, de aceea l-am si ales pentru masina pe motorina. Insa, pentru motoarele pe benzina pe cine recomandati? Vreau sa fac soft la un Audi TT 2007 2.0 TFSI cod motor BWA, momentan are soft la APR facut de fostul proprietar, insa i-am schimbat evacuarea cu una custom turbo-back si urmeaza zilele acestea admisia EvoMS. Inainte de soft ce ar mai fi recomandat sa-i fac? Mentionez ca masina este folosita ca masina de zi cu zi. :)

Sa nu uit. La cine fac softul vreau neaparat sa aiba dyno, softul sa fie facut cu run inainte si dupa. Eventual sa fie facut custom, nu doar sa puna o harta noua si gata, ai nu stiu cati cai :)

Pana acum, cred ca voi apela tot la Dragos, dar am zis sa aud si parerile voastre.

3. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Mergi la MRC.

4. Alexandru Calu

Alexandru Calu 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6,C7, 2.0 TFSI (CDN) 180CP, 2014
    Salutare!
    Caut si eu informatii si pareri de la cineva care a facut resoftare pe motor benzina 2.0 TFSI.
    Motorul meu este versiunea de 180 CP si as vrea sa ii fac ceva sa imi placa mai mult aceasta masina si am inteles ca acest motor poate scoate mult mai mult
    Sper ca nu e off topic mesajul sau ca se repeta dar nu am gasit nimic pana acum de la nimeni cu C7 resoftare 2.0 TFSI 180 CP.
    Multumesc

5. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Citeste acest topic integral unde a fost mutat mesajul. Cred ca dupa ce il citesti vei lua cea mai buna decizie. Bafta.

6. Alexandru Calu

Alexandru Calu 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6,C7, 2.0 TFSI (CDN) 180CP, 2014
    Dupa mai multe cercetari de forumuri si site-uri as tinde sa fac resoftare/remapare la Eric de la Dio Performance. A facut cineva acolo ? Probleme dupa? multumesc

7. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Pentru motorul tau eu iti recomand sa mergi la MRC. Pentru motorizari benzina ei sunt printre cei mai buni.

Distribuie pagina asta