1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Revizii - Intretinere si Schimburi filtre - ulei si alte consumabile motor benzina TFSI la Audi A1

Discuție în 'Audi A1' creată de Duminecav, 9 Aug 2015.

  1. Duminecav 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7, 2.0TDI-S-line, 2007, 140cp, BRE
    Salut,
    Cu ce ulei vine un Audi A1 1.4 TFSI din fabrica si dupa cati km se face prima revizie ?
    Multumesc.
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Aug 2015
  2. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    5w30, 15k km.
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Duminecav manual de intretinere si service ai la masina, l-ai citit ? pentru ca ai toate informatiile necesare in manual.

    Inca ceva vad ca in profil ai o anumita masina ca si model. Te rog, sa modifici/completezi profilul tau cu noua masina care o detii (in speta Audi), adica: tipul masinii, an de fabricatie, tipul motor/capacitate cilindrica si obligatoriu cod motor pentru ca data viitoare, daca mai pui intrebari, sa nu stam sa ghicim despre ce tip de masina si motorizare vorbesti. Uite-te la profilul meu si ai sa intelegi despre cum trebuie sa arate si profilul tau. Multumesc.
     
  4. Duminecav 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7, 2.0TDI-S-line, 2007, 140cp, BRE
    Multumesc Borsy.
    Cristi, acest A1 este o masina achizitionata recent pentru cineva din familie, masina mea este cea din profil.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Am inteles.
     
  6. Bolt 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Apr 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A1, 1.0 TFSI, 2017
    Desi postarea e veche de 2 ani, in conditiile in care despre A1 sunt putine info, raspund si eu. La mine in carte zice ca uleiul se schimba in functie de ce “zice” masina (intervale flexibile sau fixe). Iar masina “spune” ca schimb uleiul la 30.000 km sau la 2 ani (de fapt, acum spune ca mai am vreo 22000 km sau circa 500 zile pana la next oil change).
     

Distribuie pagina asta