1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

RS pentru Politia Romana

Discuție în 'Linia de modele RS' creată de claudelu86, 22 Sep 2011.

  1. claudelu86 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B6 2.0 2001
    Ultima editare de un moderator: 22 Sep 2011
  2. mircea-teodor

    mircea-teodor Silver Member

    Înscris:
    17 Noi 2008
    Locație:
    Făgăraș
    Masina:
    A6, 2.0TDI, CAHA, 200CP , 2011 , 4FB , SLine int.
    Ar putea sa bage in trafic mult mai multe masini din cele confiscate care stau degeaba si se degradeaza in parcurile lor auto.Problema este ca acestea consuma mult si nu stiu acum daca bugetul le mai permite ceva.Am auzit pe unii politisti (discutii diverse) ca au combustibilul limitat.
     
  3. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Cred ca sunt mai multe la mijloc decat carburantul limitat.Masina respectiva(Rs-ul) este practic inchiriat din cate inteleg eu si probabil statul plateste pentru ea o suma frumusica in cei 2 ani de contract.Nu cred ca da nimeni politiei o astfel de masina gratis, ci probabil o cedeaza de forma pentru a-si recupera >50% din valoarea ei
     
  4. alexu

    alexu 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A8,4.2-A3,2.0
    Am vazut-o si eu weekendul trecut pe langa bucata noua de autostrada dintre Murfatlar si Agigea si intradevar arata foarte tare,dar mi se pare o investitie degeaba pentru ca nu prea sunt portiuni unde sa prinzi viteza,insa este un plus de imagine pentru Politia Romana.
     
  5. Valush

    Valush 3rd Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 2008, 2.0 TDI
    te rog nu mai lansa idei neavizate, incurci lumea si lasi impresia ca toata lumea umbal dupa "spaga". Contractul de comodat este cu titlu gratuit, eu un fel de donatie cu termen limitat. Singura modalitate juridica (adica cu acte) pt ca un bun sa intre temporar in patromoniul Politiei este comodatul. Cine a data RS -ul l-a dat pt reclama, exact ca si in cazul Lotus-ului
     
    Victor1480 apreciază asta.
  6. zolik

    zolik Bronze Member

    Înscris:
    10 Iul 2010
    Locație:
    Tg-Mures TRANSILVANIA
    Masina:
    AJM B5 avant 2001+Altea '06 BJB
    Dar tu nu stii ca traiesti in tara asta,si ca aici nu se face nimic fara profit,si s-ar putea ca omul sa aiba dreptate,in orice caz rs la 'autostrazile' noastre cam da de banuit ca este ceva cu un fel de 'castig' pentru vreun amic de vanatoare,pentru cel ce 'manuieste' herghelia :arco:
     
    Ultima editare: 7 Feb 2012
  7. AudiA642 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2011
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A8,3.0 2005
    Masinili RS vs Politia Romana

    Salut , uite acum am citit putindespre aceasta treaba , mie unul nu mi se pare corect sa foloseasca politia masinile confiscate. Le-au confiscat bravo lor sa le valorifice.
    In ceea ce priveste politia Romana nu le trebuie nimic mai mult decat MCV, nu ai nevoie de MCV de 1000 CP ci 100 de MCV cu 100 CP daca intelegeti ce vreau sa spun .
    Si in general toate bratele guvernului, politie , parlament, primarie , prefectura , ambulante , pompieri, silvicultura , transport in comun (RATB, tramvaie ,CFR) si tot ce primeste bani de la bugetul de stat sa foloseasca exclusiv autovehicule si altele fabricate exclusiv in Romania.
    Ca oricum MIlitienii nu stiu sa intretina masini mai dichisite...........
     

Distribuie pagina asta