1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Santa's beast Audi A7 Competition

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Element, 26 Dec 2016.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    @audi66 a punctat perfect,este o diferenta ca intre 1000€ si 7000€
     
  2. djxme200

    djxme200 Silver Member

    Înscris:
    31 Ian 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Intre standard si bose e diferenta de joase, intre bose si b&o e diferenta de claritate, surround si atenuarea zgomotelor de fundal. Una peste alta masina e o bestie rar intalnita, e genul de placere "vinovata"
     
    Element apreciază asta.
  3. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Terminam discutiile cu difuzoarele

    Element te mai așteptăm cu poze proaspete ;)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Element apreciază asta.
  4. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Te mai intreb ceva din curiozitate. Masina ta chiar este Competition? Si eu ma tot uit pe A6 compet si e putin diferita fata de ce ai tu. Adica scrie ceva pe praguri la interior, trimurile sunt diferite, iar puterea este de 326cp din cate stiu la varianta asta. Tu ai zis ca a ta are 320cp, daca era compet nu trebuia sa fie 326cp? Nu stiu, intreb , sper sa nu te deranjeze din nou.
    A ta are si semnalizarile alea jmechere ? Am vazut pe Germania A6 C7 dupa 2015 cred sau 2016 care arata la exterior la fel ca Competition dar nu avea si semnalizarea aia de pleaca asa pe tripla.
     
  5. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    Masina mea este competition, niciun competition nu are scris nimic pe praguri doar daca aveti voi cunostinte care s au apucat de scris,cat despre cai masina dezvolta 346 cp
    Sa ti mai dau o informstie pretioasa,semnalizarile alea jmeeechere nu sunt optiune,vin cu farurile matrix,care de altfel pot fi recunoscute imediat in poze,dar....
    Alte metode prin care poti recunoaste un competition sunt tips urile negre care sunt doar pe modelul asta
    Cat despre trim uri....e carbon,mai sus nu exista
     
  6. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Pai si dc ai scris 320cp?
    Pozele astea nu sunt de la vreun compet? Chiar o sa ma uit si pe mobile.de sa vad daca asa e la praguri. Si am tot admirat live una la reprezentanta dar mi a fost lene sa deschid usa sa ma uit daca scrie ceva pe prag, sau nu am avut curiozitatea atunci.
     
  7. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    Eu nu am spus nicaieri ca masina mea are 320 cp.esti constient ca ai spus de 2 ori acelasi lucru fara ca eu sa fi scris asta?
    Iar masina de mai sus nu este competiton
    Simplu fapt ca pe aripi scrie V6T ar trebui sa ti comfirme ca e competition....acum nu ma banui ca am lucrat o pe marginea drumului...te rog eu
     
    Ultima editare: 28 Mar 2017
  8. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Ok ..scuze atunci.. in primul rand m am luat dupa titlu pentru ca si eu imi doresc pe viitor un A6 compet si am mai citit pe topic ca se vorbea ceva de 320cp si de asta nu intelegeam. Pai si atunci e 313 cp ca nu mai inteleg?
    Oricum masina e superba , arata mai bine cu trimurile carbon fata de cele de la compet..nici mie nu imi plac dungile alea orizontale, mi se pare ca strica putin bordul.
     
  9. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    Hai sa ne imprietenim totusi si sa ti explic daca urmeaza sa devii posesor de a6 competition.la modelul amterior de a6 si a7 exista varianta biTdi de 313 cp
    Odata cu facelift biTDI are acum 320 cp iar pt ca audi a sarbatorit in 2015 25 de ani de cand folosesc motorele diesel au scos o editie aniversara audi a6/a7 competition cu 326cp(+20 cp blow off,adica cu pedala la fund mai ai un surplus de 20cp)
    Cat despre trim uri sunt mai multe variante,cea mai des intalnita fiind varianta postata de tine,eu alegand carbonul
     
  10. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Ok am inteles acum. Nu stiam eu exact cum sta treaba. Ma tot uitam dupa ele prin Germania si nu intelegeam de ce la unele "pleca" semnalizarea iar la altele nu. Caroseria fiind aceeasi.
     
  11. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    Toate care au faruri matrix au si semnalizarile dinamice.Toate modelele biTDI au inscriptia"sline" pe aripi,in cazul competition V6T".asa le vei deosebi cel mai repede,sau dupa tips urile negre cum am spus
     
  12. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Din ce am gasit pe mobile.de o poza amarata abia se intelege un quattro, iar la majoritatea nu este scris V6 T pe aripi. V6 turbo l am luat si eu si mi l am pus pe aripi, am dat sigla S line jos. Probabil ca astea sunt detalii minore pe care le alegi sau nu cand iti comanzi masina de noua. Cum de altfel am vazut ca sunt multe care nu au scaune Recaro. Cand mai ajung la reprezentanta o sa ma uit de curiozitate la cea pe care o detine patronul de acolo.

    Nu stiu daca o sa mi iau vreodata un Competition pentru ca acum este destul de scumpa. Mai astept sa scada pretul pe la suma la care ma incadrez eu. E placut sa ai o masina deosebita, gen S-line, Compet dar cand ajungi cu ea la revanzare realizezi ca trebuie sa o dai la pretul uneia standard, sau poate mai iei o mie , doua in plus daca gasesti un pasionat, in rest te suna toti samsarii sa ti o ia pe pret de nimic.

    Multa bafta si numai bine.
     
  13. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Uite o poza mai clara de la un compet de pe autovit. Se pare ca au pus un quattro pe praguri la acest model.
     
  14. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    Nu exista optiune pt acel "V6T",daca este competition asa trebuie sa fie.scaunele recaro sunt prima optiune dupa scaunele standard,simgurul lor minus este ca nu poti pune ventilatie si dvd-uri.nu te obliga nimeni sa vinzi masina samsarilor,cat despre pretul revanzarii isi va pastra proportiile fata de una normala oricat de mult ar scadea pretul.sincer la cate discutii am avut aici in seara asta imi doresc mult sa ti iei acel a6 competition si sa vad cum il faci bucati pt a monta un sistem audio performant.cat despre motorizare te asigur ca ti va smulge un zambet la fiecare accelerare usoara sau mai brutala...
    Nu stiu de ce nu gasesti pe mobile dar eu am intrat putin si am gasit o multime iar la toate vei gasi poze cu elementele distimctive pt competition,tips uri negre,inscriptiile de pe aripi,etrierele rosii
     
    Ultima editare: 28 Mar 2017
  15. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Corect, asa zic si eu ca trebuie sa fie. Cu embleme, scaune si tot ce trebuie, insa sunt multe care au scaune S-line si tot 240kw au trecut in carte.
     
  16. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    Si pe scaunele mele tot s line scrie.daca lipseste vreunul din cele 3 elemente pe care ti le am spus masina este doar biTDI
     
  17. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Stiu. Eu ma refeream ca unele sunt echipate cu scaune normale S line, nu Recaro cum ai tu.
     
  18. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    Cred ca este vorba de overboost nu de blow off :)
    Este același 3.0 bi - "diesel" de 313 cp la baza cu mici ajustări software
    Suntem obișnuiți cu politica Audi , mai pun un bec , o emblema și te ard la buzunar
     
    Ultima editare: 28 Mar 2017
    stefan550 și clauuualc apreciază asta.
  19. Nemesis 31

    Nemesis 31 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Mar 2010
    Locație:
    IN
    Masina:
    Audi
    Alte noutati despre masina ?

    Arata intr-un mare fel:hubbahubba:
     
  20. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    La multi ani ! Singura noutate este ca s a vandut astazi. :) Sa ma explic:
    Avea 3 ani masina, 50.000 km plus ca au aparut modelele noi. Am inlocuit-o cu ceva care face A7 sa para doar o jucarie. Momentan am poze cu masina doar in reprezentanta si nu as vrea sa fiu acuzat ca nu-i a mea. :) Voi atasa poze intr-un nou topic in Martie cand va intra in posesia mea.
     
    Cosmin ZKG, astoicaandrei, smurff și alți 4 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta