1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Scaune fata si bancheta spate la Q7 - montare incalzire si / sau inlocuire scaune/bancheta - diverse

Discuție în 'Audi Q7' creată de ieronim_ursu, 13 Ian 2013.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Cred ca ar trebui sa vorbiti prin PM :) Mai departe stii ce se intampla. :)
     
  2. claudiu1989 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Noi 2017
    Locație:
    Karlsruhe - Germania
    Masina:
    AUDI Q7 3.0TDI 2008
    Salut,
    Am gasit aceste scaune fata, sunt identice cu ale mele numai ca astea sunt electrice iar ale mele sunt manuale. Pentru montare trebuie ceva modificat sau numai alimentate la curent sau poate instalatia are mufele gata trase ? Ma gandesc ca poate a mai facut cineva aceasta modificare. Multumesc
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Te sfatuiesc sa mergi la electrician auto profesionist, nu un agarici. Este complicat de facut acest retrofit pe masina ta daca nu te pricepi. Cine are diagnoza trebuie sa cunoasca ELSA si ETKA pe de rost si sa fie si un bun electrician auto care are scule si care stie sa-ti desfaca masina si sa rezolve problema adica stie exact de unde este eroarea si cum o remediaza, nu numai ca o ai.
    Am mai spus, o diagnoza competenta nu inseamna doar citirea codurilor de eroare. Cine nu indeplineste conditiile astea are degeaba diagnoza aia daca el doar iti arata cu degetul ca ai o eroare dar nu iti si rezolva problema.
     
  4. Arianul

    Arianul 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Feb 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Q7 2011
    Va salut,
    Am cumparat un Q7 an 2011 cu 7 locuri. Din pacate pe locurile din spatele soferului nu mai functinoeaza incalzirea in scaune. Invart sa schimb temperatura sau nivelul de ventilatie si revine la loc ca si cum nu recunoaste ce fac eu. Daca mai avut cineva problema asta imi cer scuze, eu am cautat si nu am gasit. Multumesc anticipat.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Mergi si fa diagnoza. Avem profesionisti aici in Bucuresti (ii gasesti si pe forum) care te pot ajuta cu diagnoza si verificarile care trebuie facute.
     
    Arianul apreciază asta.

Distribuie pagina asta