1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Scaune si / sau bancheta la A6 C6 - demontare - inlocuire - montare incalzire - etc.

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de cos_mog, 25 Apr 2010.

  1. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Verifica sigurantele de la pozitiile 8 si 9 din tabloul de sigurante din partea dreapta, fascia neagra ST1.
     
  2. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Fara sa fiu rautacios iti recomand sa cauti pe cineva care intelege ceva mai mult partea tehnica.
    Faptul ca nu sti sa gasesti o siguranta spun clar ca esti bun la altceva.
     
  3. AdrianSucila

    AdrianSucila 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2016
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI 16V BLB 2005 WAUZZZ4F25N108918
    Imi pare rau sa te dezamagesc dar am rezolvat problema.am schimbat sigurantele 8 si 9 si merge incalzirea in scaune din nou.multumesc lui nucugheri ca ma indrumat.ce sa fac gabita121 asa sunt eu mai inapt.
     
  4. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Nu a zis nimeni ca esti inapt doar ti-am zis ca sigur esti bun la ce faci in alt domeniu.

    Cum eu nu pot fi un chirurg bun asa cred ca nu poti fi foarte tehnic nici tu.

    Si sfatul meu nu avea nici o intenție rautacioasa.
     
    pamfilie2006 apreciază asta.
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Stai linistit ca revine rapid.
    Arderea ambelor sigurante indica o problema pe partea electrica, problema ce nu dispare doar prin inlocuirea sigurantelor.
     
  6. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Iarna viitoare, ca vara nu verifica nimeni sania.
     
    gabitza121 apreciază asta.
  7. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Eu tin incalzirea non-stop, inclusiv vara pe treapta 3, probleme cu spatele. :)
     
  8. silvio

    silvio Silver Member

    Înscris:
    11 Mar 2010
    Locație:
    Milano
    Masina:
    audi a6 4f 2.0 tdi 2006 audi a6 4f 3.0 Tdi 2011
    Ai scaune in piele sau tesut textil ?
     
  9. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Piele.
     
  10. silvio

    silvio Silver Member

    Înscris:
    11 Mar 2010
    Locație:
    Milano
    Masina:
    audi a6 4f 2.0 tdi 2006 audi a6 4f 3.0 Tdi 2011
    Am intrebat ...pentru-ca la multe cu scaune incalzite,si imbracate in piele....pielea e distrusa ,crapata..depinde si daca le mai intreti...

    Sent from my PRO 5 using Tapatalk
     
  11. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    De cand e la mine (2010) nu i-am facut nici un tratament la piele si nu e crapata deloc.
     
  12. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Scaunele de la A4 B8 se potrivesc si pe Audi A6 C6 4F - 100% dau/se potrivesc la gaurile de prindere in podea si chiar mufele se potrivesc. Mufa de la airbag este putin diferita dar se taie firele si se leaga la mufa de A4 sau A6 dupa caz. Mai ramane o eroare in cazul in care montezi dupa A6 pe A4 la un senzor de unghi, inclinatie a scaunului, nu stiu cum sa-i spun exact. Acest senzor se gaseste pe sina scaunului de A4. Trebuie demontat de pe sina de A4 si legat cumva la firele din mufa de A6. Am montat eu scaun de A6 C6 pe A4 B8 2012 (masina personala).
    Eu caut acum sa prind doua scaune A6C6 Recaro sau macar S-line. Astea de A4B8 S-line mi se par prost gandite. Eu personal nu mi mai gasesc deloc locul in scaun, mi se pare prea inghesuit, poate si pentru ca stau destul de mult in masina. In A6 ma simteam mult mai confortabil.

    Poza cu senzorul care se afla montat pe sina scaunului de Audi A4 B8. Nu mai stiu foarte exact ce am modificat la fire in mufa. Imi amintesc ca firul negru din mufa de A4 este comun. Dar se poate face fara probleme.
     
  13. andrei.ene

    andrei.ene 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2014
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6, 2.0 TDI, 103 kw, 2007, cod motor BRE, cutie Multitronic JZJ
    Salut!
    Vin si eu cu o intrebare la care nu am gasit raspunsul pana acum. Detin un A6 C6 cu interiorul gri si scaune standard. Deoarece nu sunt multumit de pozitia si confortul oferit de actualele scaune caut sa le inlocuiesc si am rugamintea sa imi spuneti daca exista interior scaune s sline gri. Din toate cautarile mele de pana acum am gasit doar negre sau bej...
     
  14. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Din cate stiu eu nu exista culoarea gri la scaune S-line pentru masina ta. Poate doar cele din piele cu laterale negre si spatar cu sezut din alcantara (imitatie de piele intoarsa) gri inchis.
     
  15. andrei.ene

    andrei.ene 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2014
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6, 2.0 TDI, 103 kw, 2007, cod motor BRE, cutie Multitronic JZJ
    Daca mai sunt si altii in situatia mea, cu interioare gri standard si isi doresc alte scaune, exista si varianta s/rs pe gri, doar ca sunt foarte foarte rare
     
  16. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Si foarte scumpe si implica si alte cheltuieli la montaj deoarece sunt full electric si cu memorii. :)
     
  17. misulicus 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Noi 2016
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi
    Saalut baieti.
    Am si eu o problema la un 4f 2005
    scaunul de la pasager nu se mai poate regla de la butoane. este electric. cel de la sofer merge ok.
    Partea proasta este ca e in pozitia cea mai de jos si nu prea e access la suruburi sa zici ca dau jos scaunul.

    A incercat cineva sa intre pe modul cu vcds si ia dat eroare. Sa inteleg ca este dus modulul de sub scaun ?
    Puteti sa imi spuneti cum se poate (daca se poate) regla manual scaunul si daca nu cum sa fac sa il pot da jos el fiind in pozitia cea mai joasa si nu vad cum ar avea acces la suruburi.
     
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Gliseaza-l in fata/spate si desfaci suruburile sinelor, il scoti cu totul.
    Slabe sanse sa se fi dus modulul, probabil este o problema la mufa sau cablaj.
     
  19. misulicus 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Noi 2016
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi
    Problema e ca nu pot sa îl glisez deloc. Nu reacționează când ii dau de la butoane și nu am văzut sa aibe ceva manual sa îl poți mișca
     
  20. Orasanu Cristian

    Orasanu Cristian 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Oct 2016
    Locație:
    Brăila
    Masina:
    Audi A6 4f C6 2010 3L Quattro
    Salut,
    Am un audi A6 C6 an 2010 iar scaunele sunt din piele si full electrice. Imi poate spune si mie cineva daca pot sa fac ceva sau sa activez ceva anume sa mi se dea scaunul inapoi/inainte atunci cand bag/scot cheia din contact ? Multumesc.
     

Distribuie pagina asta