1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Scule auto - chei - SDV-uri - profesionale sau semiprofesionale - sfaturi si recomandari

Discuție în 'How-to / Operatiuni de intretinere' creată de apokalypsm, 31 Ian 2018.

1. Aurel G

Aurel G Audi Expert

Locație:
    italia vicenza CHISINAU
    Masina:
    audi a6,3.0,224cv,2004, 4f, BMK
    Mi-am facut si eu un pic mai inainte de craciun un mic cadou, sa imi usureze munca la masina.

avvtat.jpg ein.jpg

cata181 apreciază asta.
  2. waf

waf Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Revin si eu cu un feedback pozitiv pt cadoul primit de la Mos Niculae.

Fișiere atașate:

Cosmin.ungureanu apreciază asta.
  3. waf

waf Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp

Fișiere atașate:

4. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    O am si eu. :) Pentru cei care nu inteleg ce inseamna 360 grade = se invarte doar manerul si se desurubeaza sau insurubeaza fara a mai fi nevoit sa misti de clichet stanga sau dreapta.

5. waf

waf Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Treaba interesanta e ca se poate folosi si precum traditionalul crichet, sa dai stanga-dreapta de maner, pt cei obisnuiti cu sistemul classic.
    Iar o alta parte destul de tare la crichetul 360 o reprezinta faptul ca indiferent cum rotesti/rasucesti/invarti manerul (stanga sau dreapta) se intampla acelasi lucru (strangi sau desfaci, depinde cum e setata cheia in momentul respectiv, doar ca e cu 'viteza' diferita).
    De ex: daca e crichetul setat pe desurubat, in momentul in care rotesti manerul se roteste se intampla acelasi lucru (se desurubeaza) dar cu 'trepte de viteza diferita'.

Distribuie pagina asta