1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Senzori de parcare - buzzer senzori - camera marche-arriere la A6 C6 - probleme - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de bogdan.garleanu, 2 Apr 2008.

  1. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Dupa cum s-a tot spus pe aici, nu se poate doar cu update de sofware, trebuie si schimbat modulul respectiv
     
  2. drid

    drid Silver Member

    Înscris:
    17 Oct 2008
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    Audi A8 3.0 Tdi 2012**Audi A3 Sportback 2.0 Tdi 2011**Vw Touareg 2.5 Tdi 2006
    salut

    nu teg, mam referit k nu pot pune codul acele cu vag adica sa regodez, nu mam referit la update. am incercat sa pun codul ala si imi da erorr
     
  3. eStatic

    eStatic 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Apr 2009
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 3.0 TDI Quattro
    Salut, imi poate zice si mie cineva, nu am gasit clar niecaieri in topic, de unde se poate comanda controleru adecvat pt. afisarea grafica? :)
     
  4. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    De la un dealer sau de la orice magazin cu piese de origine Audi. Cel mai probabil nu il au pe stoc si il primesti in 5 zile.
     
  5. eStatic

    eStatic 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Apr 2009
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 3.0 TDI Quattro
    Ceva magazin online cu preturi mai bune nu stiti? :) Reprezentanta Audi e peste drum de mine dar din ce am inteles pretul este cam dublu la acelasi lucru, nu?
     
  6. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Nu cred sa fie mari diferente... eu am luat de la noi cu acelasi pret cu care au luat altii direct din Germania (plus TVA-ul)

    Nu stiu daca magazinele online vand asa piesa specializata si pana la urma tot la Audi o comanda.
     
  7. eStatic

    eStatic 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Apr 2009
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 3.0 TDI Quattro
    Ok, nu vreau sa va stresez, dar cum pana Luni nu mai am cum sa aflu de la reprezentanta, cam care ar fi pretul? Mersi!
     
  8. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    erau cam 135 de euro acum vreun an, nu mai stiu pretul exact in lei
     
  9. eStatic

    eStatic 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Apr 2009
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 3.0 TDI Quattro
    Am fost azi la reprezentanta si lor le aparau doar cu H in capat, costa cam 850 RON. E ok cu H in capat?
     
  10. tipoval 4th Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi a6 3.0 TDI
    Problema senzori de parcare spatre

    De vreo 2 saptamani difuzoarele pentru senzorii de pe spate se aud aiurea rau ca si cand ar fi sparte spre deossebire de cele de pe fata care merg in continuare normal. Aveti vreo idee???
     
  11. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Este bun H, cred ca e ultima versiune. Permite afisaj grafic si posibilitate camera mars-arriere, insa trebuie si updateul de soft si codarea cu vag-com.
    Pretul e un pic cam mare, iar daca iti cumperi modulul de la reprezentanta poate e mai bine sa iti faca ei codarea pentru afisaj grafic (in cazul in care nu ai vag com sau acces la el)
     
  12. eStatic

    eStatic 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Apr 2009
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 3.0 TDI Quattro
    Se poate cumpara ai ieftin de altundeva? Chiar si Bucuresti, am drum pe acolo...
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Iul 2012
  13. tipoval 4th Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi a6 3.0 TDI
    Problema senzori de parcare spate

    De vreo 2 saptamani difuzoarele pentru senzorii de pe spate scot un sunet mai ciudat ca si cand ar fi sparte (gajait), insa cei de pe fata se aud in continuare normal. Nu mi daui seama daca e vreo problema sau nu.
     
  14. tipoval 4th Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi a6 3.0 TDI
    Raportez si eu aceeasi problema - la inceput (acum cateva saptamani) scoteau un sunet ciudat la mersul inapoi acum nu mai merg deloc.
    O sa merg la service ce drc sa fac.
     
  15. GABYGYY 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2007
    Locație:
    B
    Masina:
    A4 2.0TDI allroad 177cp
    a6 4f 2005 am si eu aceeasi problema difuzorul s-a auzit ca si cum ar ramane fara curent dupa care a tacut definitiv.
    "Teg" spune-ne si noua unde ai facut operatia de schimbare si de unde ai luat piesa(difuzorul)
    multumesc
     
  16. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Piesa am luat-o de acolo de unde mi-au si schimbat-o, respectiv Midocar Vitan

    Logic ar fi ca in toata reteaua Porsche si dealeri afiliati sa coste la fel: 50 lei buzzerul si 150 manopera.

    In cazul meu era cel din spate stanga, despre care am inteles ca se afla in stalp. Initial mi-au zis ca dureaza 15-20 de minute sa il schimbe dar pana la urma m-au facturat o ora.
     
  17. GABYGYY 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2007
    Locație:
    B
    Masina:
    A4 2.0TDI allroad 177cp
    multumesc de raspuns
     
  18. drid

    drid Silver Member

    Înscris:
    17 Oct 2008
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    Audi A8 3.0 Tdi 2012**Audi A3 Sportback 2.0 Tdi 2011**Vw Touareg 2.5 Tdi 2006
    salut

    stie cineva daca se pune senzori de parcare pe original la reprezentanta sa fie originali senzori nu universali
     
  19. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    nu cred ca cei de la reprezentanta fac retrofit cu senzori originali. E enorm de mult 850ron pt o interfata.
     
  20. tipoval 4th Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi a6 3.0 TDI
    A scimbat cineva un buzzer pe spate??? Cica sunt pe undeva prin stalpi.
     

Distribuie pagina asta