Service auto - preturi mici - Incarcare instalatia de AC cu freon - Geometrie 3D - Schimb anvelope

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de dudu1307, 21 Feb 2012.

1. 0218cristian

0218cristian 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 Facelift 3.0 TDI-Quattro/S-tronic Coupé
    Poze cu volanta veche

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

New vs old

[​IMG][​IMG]

2. gogota_69 4th Gear Member

Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    AUDI A6 2.0 TDI BRE 2008- WAUZZZ4F38N085959
    Salut,
    Pe cilindru 4 imi indica valoare +2.3 in conditiile in care am schimbat 3 injectoare(SH) si tot aceiasi valoare am. Aveti posibilitatea de a verifica daca : am compresie, axa sau culbutori sunt defecte, instalatia electrica Poza 2.jpg

3. dudu1307

dudu1307 1st Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 125kw 2010
  4. Dutzu.20 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI B6 AVF, an fabricatie 2004
    Am fost si eu la domnul Alin la service pentru un schimb de o-ring la instalatia de climatizare si o incarcare cu freon. Baietii sunt rapizi si amabili, iar preturile sunt bune. Recomand.

5. Bebelu22 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A3 v8 2013
    Am fost si eu azi la alin pentru o revizie anuala schimb ulei si filtre. Baieti au dat peste un surb la scut prin stramb a fost ceva chin cu el dar sa rezolvat , baieti sunt profi si foarte de treaba recomand cu incredere .

6. silviu_balaban 1st Gear Member

Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A3, CFGB, 2.0 TDI, 2011
    Am fost si eu la Alin pentru revizie, incarcare freon, schimbat discuri+placute frana. Echipa este foarte buna, Alin se implica 100%, raspunde/explica la toate intrebarile. Si eu ii recomand cu incredere.

7. amro2000 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6,2008
    Vineri i-am facut o vizita colegului Alin, am mers cu o problema si am rezolvat vreo 5. Vroiam sa schimb rulmentii pe fata la un A6, cand colo, discurile duse, placutele nu erau compatibile, un etrier pe spate blocat, EGR saracu abia mai respira, plus inca vreo 3-4 chestii depistate de care ne vom ocupa data viitoare. Toate astea vreo 2200, dai un ban dar esti sigur pe masina. Nu are rost sa ma repet, ce au spus si ceilalti colegi e perfect adevarat. Recomand.

8. Ovidiu Vasluianu

Ovidiu Vasluianu 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B7
    In urma recenziilor foarte bune citite pe acest forum, am hotarat sa ii fac o vizita pentru a rezolva toate problemele pe care credeam ca le are masina: revizie ulei, schimb placute frana, telescoape spate, fum alb la relanti (perdea mare de fum), un zgomot metalic la accelerare, reglare injectoare si schimb brate inferioare.

M-a atentionat ca ceva nu este in regula cu distributia si ca ar fi bine sa o schimb iar cand a dat-o jos, s-a dovedit ca avea dreptate, avand un dinte lipsa.

Totul a decurs foarte bine, mi-a explicat fiecare pas pe care il face iar cand nu am fost la fata locului, mi-a atasat poze pe whatsup, apoi m-a sunat sa imi explice ce are de facut si de ce trebuie rezolvata problema in acel mod.

Lucreaza foarte atent, nu se grabeste iar cand nu gaseste o piesa, se urca repede pe scuter si face tot posibilul sa o gaseasca si sa multumeasca clientul :)).

Acum, masina nu mai scoate gram de fum, este mai silentioasa si trage mult mai uniform.

IMG_20170826_100502.jpg IMG_20170826_100526.jpg IMG_20170826_100455.jpg

Ca si concluzie, il recomand. Este un om si un mecanic de nota 10, la fel ca si mecanicii din atelier!

9. MrAlexS 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8V sedan 2014, 2.0 TDI 150 CP
    Tot in urma recenziilor, am fost vineri pentru revizie generala: Ulei, filtre si distributie.
    Consider ca s-a lucrat bine (+ ca am primit raspuns la toate intrebarile, recomandari, etc); recomand!

10. juliuss 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B6, 1.6, 2002
    Luni 28.08.2017 am fost la Alin cu un Audi A4 B6.
    Masina nu mai tragea si dardaiau volanul, schimbatorul de viteze si pedalele.
    Raspunsul a fost rapid, distributia sarita de la punct si trebuie schimbata.
    Dupa o revizie amanuntita au fost schimbate: pompa apa, curea de distributie + o rola (intinzatorul a ramas cel vechi pentru ca era ok), antigel, curea de accesorii, frei alternator, toate bujiile, fisele de la bujii si bobina de inductie.
    Totodata am primit 4 ani garantie pentru lucrare.
    Sunt multumit de Alin si de mecanicii lui, prin urmare ii recomand.

blackcat86 apreciază asta.
  11. alexandru.stoian 1st Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    A4 B7, 2.0 TDI, 140CP, 2005
    In urma recenziilor de pe grup am ales sa merg cu masina pentru diagnosticare si reparatii la Alin.
    Fiind primul Audi, am dorit sa aleg un mecanic pasionat.

Am lasat masina 2 zile pentru urmatoarele: distributie, revizie, schimb curea accesorii, verificare turbina+curatare, curatat EGR, verificat pompa ulei si schimbat arbore, schimbat o parte din culbutori, schimbat garnitura pompa tandem, curatat baie ulei(unde a gasit cateva suruburi), curatat sorb baie ulei, schimbat ulei cutie, schimbat brate sus fata S/D si alte cateva operatii.

Pe parcursul reparatiei primiti poze cu tot ceea ce se face.
    Are rabdare si iti raspunde la toate intrebarile.

Cat timp voi tine masina, va fi mecanicul ei :)
    Pentru lucrari mi-a oferit garantie 4 ani.

Va recomand sa mergeti cu incredere la el daca tineti la masina. Stie ce face si foloseste piese de calitate.

Multumesc Alin!

IMG_7802.JPG IMG_7805.JPG IMG_7808.JPG IMG_7810.JPG

blackcat86 apreciază asta.
  12. dudu1307

dudu1307 1st Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    am schimbat locatia
    calea apeductului nr. 83

Mih4i apreciază asta.
  13. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Am modificat si in prima pagina si unde mai aparea vechea adresa. Bafta

14. dudu1307

dudu1307 1st Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    multumesc

15. juliuss 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B6, 1.6, 2002
    Am fost ieri cu masina din semnatura la Alin pentru o problema cu stergatoarele.
    Acestea au inceput treptat sa se miste din ce in ce mai usor, pana s-au oprit de tot.
    Au defacut tot mecanismul stergatorului, motorul functiona cum trebuie, dar mecanismul stergatoarelor era plin de rugina si se gripase.
    Dupa o curatare si o ungere, totul a revenit la normal.

Ii multumesc si il recomand mai departe pe Alin.

16. silviu_balaban 1st Gear Member

Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A3, CFGB, 2.0 TDI, 2011
    Salutare,
    Deoarece mi-a placut cum lucreaza am revenit la Alin pentru urmatoarele: schimbare distributie, frei si accesorii, schimbare ax pompa ulei, revizie, schimbare ulei cutie viteze, curatat clapeta acceleratie, rulment roata. Am primit garantie 4 ani.
    Si de aceasta data mi-a demonstrat ca lucreaza la anumite standarde, foloseste piese de calitate. Are rabdare si raspunde la toate intrebarile. Baietii lucreaza foarte atent.

Cine cauta un service bun, poate apela cu incredere. Multumesc Alin!

Mai jos atasez niste poze din timpul lucrarii.

Fișiere atașate:

17. Mih4i

Mih4i 1st Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    a4 b8,1.8 T CDHA 2009
    Dupa ce am cautat foarte mult un service serios si cu preturi bune problema masinii mele fiind una destul de serioasa m.am decis in urma recenziilor sa o duc la Alin.
    Masina din semnatura avea distributia sarita de la punct si deja afectase supapele,chiuloasa s.a.m.d.
    Am schimbat foarte multe piese,am facut inclusiv segmentarea motorului.M-a tinut la curent in timpul lucrarii si mi-a raspuns la toate intrebarile,inclusiv dupa ce am luat masina.
    S-a lucrat foarte bine,motorul functioneaza perfect.
    Il recomand cu placere!!!
    Multumesc Alin!

Fișiere atașate:

Distribuie pagina asta