1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service auto - preturi mici - Incarcare instalatia de AC cu freon - Geometrie 3D - Schimb anvelope

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de dudu1307, 21 Feb 2012.

  1. El_Cid

    El_Cid 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5, 2.0 TDI, 2013
    Am fost ieri pt o revizie si distributie. Baietii s-au miscat repede si mi-a raspuns la toate intrebarile mele de hararnist :)
    Recomand si voi reveni cu placere!
     
  2. Andukas 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Sep 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI, 2011
    Salut! Am fost vineri la Alin la service pentru a schimba distributia. Baietii lui s-au ocupat cu promptitudine folosind piese proaspat venite de la Autonet marca INA, Hepu si Dayco. Odata schimbata distributia, Alin a inspectat masina pe elevator si a efectuat o diagnoza spunandu-mi ce operatiuni sa am in vedere la urmatoarele intalniri.

    Recomand service-ul lui Alin, lucreaza cu oameni faini si sunt convins ca odata ce vor termina noua constructie lucrurile vor sta si mai bine! Atasez poze facute de mine din timpul schimbarii distributiei.
     
    dudu1307 apreciază asta.
  3. Giuliano1897 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A3 Sportback, 1.4 TFSI, 2013
    Salut,

    Am fost sambata la Alin pentru revizie, schimb bujii, o eroare bord si inspectie generala. Totul a fost foarte bine, mi-a spus si cam ce ar mai fi de facut la masina.

    Super multumit, recomand!
     
    dudu1307 apreciază asta.
  4. remix

    remix Silver Member

    Înscris:
    2 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 1.9 TDI (BKE), 2005
    Salut Alin,
    Se poate sa fac o programare pentru sambata dimineata pentru schimbare bujii la un A4 B7 1.9TDI BKE?
    Am piesele luate.
    Spune-mi si un pret pe privat te rog.
    Multumesc si o seara buna!
     
    dudu1307 apreciază asta.
  5. Cristianozz 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2016
    Locație:
    London
    Masina:
    2008 A4 3.0 TDI
    Am fost ieri la Alin pentru un schimb de ambreiaj + volanta la un A4 B8 3.0 TDI Quattro ca tot am facut o excursie in Ro (dupa cum zice si el, aproape special pentru asta:)).
    Totul a mers ok, Ionut stie cu adevarat ce face iar Alin e flexibil la ce alte treburi /cerinte mai are clientul, schimbat si un simering, niste bucsi etc.
    Manopera foarte ok!

    M-a speriat initial locatia temporara, dar cu siguranta mai revin!
     
    dudu1307 apreciază asta.
  6. remix

    remix Silver Member

    Înscris:
    2 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 1.9 TDI (BKE), 2005
    Am mers la Alin azi pentru schimb set bujii. Am plecat multumit ca de fiecare data. Service-ul incepe sa prinda forma. Succes in continuare, Alin!
     
    dudu1307 apreciază asta.
  7. Cristianozz 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2016
    Locație:
    London
    Masina:
    2008 A4 3.0 TDI
    După ce am schimbat ambreiajul mai sus am observat și ca suporții motor sunt obosiți, ambreiajul nu mai patina și era evident.

    Așa că m-am ținut de cuvânt și am revenit la Alin pentru schimbat suporti motor, unde am desfăcut iar jumătate de mașină :)).
    Cu ocazia asta am aflat și ce era lichidul de pe burduful de pe bieleta de direcție...

    Ca și prima data - totul ok, cu mențiunea că s-a și mutat în clădirea nouă, unde lucrurile arata demne de calitatea serviciilor.
     
    dudu1307 apreciază asta.
  8. Mrzee 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Iul 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2014
    Salut! Acum cateva zile, pe baza review-urilor de aici am decis sa il vizitez si eu pe Alin. Am avut de schimbat un senzor la un A5.
    Acolo am gasit un om dornic sa ma ajute, lucru cu care m-am dezobijnuit de ceva vreme.
    Dupa terminarea interventiei, mi-a inspectat masina si mi-a recomandat ce anume sa am in vedere in viitor precum si urgenta acestora.
    Pretul a fost cam cel mai competitiv de pe piata.
    Simt si nu cred ca ma insel, ca daca il veti vizita (chiar daca nu doresc nimanui sa aiba probleme) veti castiga mai mult decat un mecanic bun pentru masina, veti castiga un prieten.
     
  9. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Cu stima si respect,

    În urma recenziilor foarte bune pe care le are colegul @dudu1307 aici pe forum, am decis să-l vizitez astăzi pentru niste zgomote pe puntea fata. Am fost la mai mulți mecanici si nici unul nu i-a putut identifica problema.

    După ce am schimbat bieletele antiruliu si bucsile de la bara stabilizatoare inca mai aveam zgomote la treceri cu calea ferată sau pe sinele de tramvai. Alin ă identificat zgomotele ca fiind două bucsi rupte pe partea șoferului la brațele superioare iar pe partea dreaptă aceleași bucsi nerupte însă torsionate. Prin atenția lui foarte ageră, a mai descoperit doi pivoti usor moi care ma vor lasa într-un viitor mai mult sau mai putin apropiat.

    Una peste alta, domnul Alin e un om de nota 200. Mi-a identificat problemele când alții nu au putut vedea ce era pe la articulatia mașinii. Este un om foarte amabil, foarte cald si foarte atent in treaba lui. Stie sa explice si sa asiste clientul si am numai cuvinte de laudă la adresa lui. Chiar Mi-a plăcut pasiunea si dedicatia cu care munceste. Nota 200!!!
     
  10. Silviu Valentin

    Silviu Valentin 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Sep 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4
    Salut !
    În urma indrumării lui Vik71 am ajuns la Alin pentru montarea limitatorului la galeria de admisie și la revenire soft inițial. Alin este un profesionist desăvârșit ! Recomand ! Mulțumesc !
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  11. XCL 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Sep 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 Facelift, 2.0 TDI 177 hp Multitronic, 2012
    Tot in urma reviewurilor am decis sa merg si eu la Alin pentru un "scartait" din zona motorului. In urma vizitei mi-a confirmat ceea ce speram sa nu fie, mai ales ca am doar 84.000 km ( insa masina e din 2012 ) - trebuia schimbata distributia. Dupa ce mi-a aratat in ce stadiu e cureaua (avea crapaturi in ea ) si sursele tacanitului/scartaitului, mi-a zis sa las masina la el si pana a doua zi mi-o face, inclusiv revizia de ulei si filtre pe care mai trebuia sa o fac - asta se intampla vineri, la ora 14:00. De pe la 15:30 am inceput sa primesc mesaje pe whatsapp cu poze cu masina mea in lucru, impreuna cu piesele/consumabilele care urmau sa intre in ea. La 18:30 Alin mi-a scris sa ma intrebe daca pot ajunge la 19:00 sa iau masina, deoarece era gata. Pe langa masina in lucru, mi-a trimis poze si cu alte 2 probleme pe care le-a identificat ( brate rupte fata, colier esapament "mancat" ).

    Sunt foarte, foarte placut impresionat de felul in care am fost tratat, precum si de calitatea lucrarii, iar pretul a fost corect. Tinand cont ca folosesc masina in interes de serviciu si depind de ea foarte mult ( de vineri cand am facut revizia si pana azi am mai facut 1500 km ), timpul in care masina mea sta in service ma costa bani, iar pentru acest motiv, impreuna cu cele de mai sus, voi reveni.

    In concluzie, recomand cu incredere serviceul lui Alin!
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  12. yzz 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Aug 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C6 2010 2.7TDI CANA
    Salut

    Este a doua oara cand vin la domul Alin si sunt incantat de felul isi trateaza clientii. Mi-a rezolvat un check engine (amestec prea sarac de benzina) prin schimbarea unui regulator de presiune combustibil si pompa de benzina. Pretul manoperei a fost destul de corect in situatia in care a pus VAGCOM-ul de vreo 3 ori si a dat o tura cu masina in timpul acesta.

    Recomand!
     
  13. dudu1307

    dudu1307 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 125kw 2010
    Valabil.
     
  14. Cosmin.R 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4, 2.0TDI, 2005, BLB
    Salut,

    Prima oara in vizita la Alin, dupa ce am citit reviziile celor care au fost pana acum la el si dintr-o detaliere telefonica a problemei, mi-a spus exact ce are de facut la masina, lucru confirmat apoi si de testul cu VAG. Pana sa ajung la el cu problema pe care am avut-o la masina, am fost in diferite service-uri care, dupa teste, mi-au recomandat diferite lucruri pe care sa le schimb pe masina.

    Operatiuni efectuate: regalt distributie, reglat injectoare, curatat mufe injectoare, schimb Frei, schimb curea si accesorii si la RECOMANDAREA lui Alin, am verificat pompa de ulei, care era PRAF (Multumesc Alin) si am reconditionat-o. Pe langa aceste operatiuni, mi-a facut si o verificare a partii mecanice, si mi-a recomandat schimbarile sau reparatiile pe care va trebui sa le fac pe viitor. Toate operatiunile mi-au fost comunicate si explicate pe limba mea (ca la prosti)
    Rezultatul a fost unul la care nu ma asteptam, masina comportandu-se excelent.
    Recomand cu toata increderea.
    Multumesc Alin!
     
    TaZZuLeTz și dudu1307 apreciază asta.
  15. Cosmin.R 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4, 2.0TDI, 2005, BLB
    Mai multe poze cu operatiunile efectuate:
     
    TaZZuLeTz și dudu1307 apreciază asta.
  16. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Degetelele alea cu manusi, din a 8-a poza din primul mesaj scris de tine, imi apartin. :)
    Deci a ta era pompa pe care ti-am reconditionat-o = reparat-o. :) Bafta.
     
    TaZZuLeTz, dudu1307 și Cosmin.R apreciază asta.
  17. irirat 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Noi 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 Allroad S-tronic/ CGLC / 2014
    Salut,
    Am fost astazi la Alin, masina din semnatura huruia destul de puternic la viteze de peste 30km/h.
    Defectul a fost diagnosticat rapid, rulmentul fata stanga fiind schimbat foarte repede, eu asistand la intreaga procedura.
    La final am beneficiat de o inspectie a articulatiilor si franelor a.i sa stiu ce sa am in vedere pe viitor.
    Recomand cu toata increderea si o sa revin la el atat pentru revizii cat si pentru rezolvarea altor defecte.
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  18. iRubik

    iRubik 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A3, 2.0 TD, 2004
    Am fost la Alin saptamana trecuta cu o problema destul de serioasa. Au cedat suruburile de suport motor si motorul a cazut pe o support, a ros distributia si a rupt suportul. Motorul a fost dat jos, refacute suruburile, schimbat suport, distributie +cateva curele, curatata clapeta acceleratie+EGR+verificare chiuloasa. Totul a durat doar cateva zile. Eu fiind fara experienta Alin ca de obicei a explicat tot pe un limbaj de incepatori si mi-a trimis poze cu progresul masinii. Ca de obicei recomand. O sa revin si cu alte probleme la el.
     
  19. DonDoneL

    DonDoneL Gold Member

    Înscris:
    26 Oct 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 1.8T AVJ Stage 2 QUATTRO 02'
    Pentru un schimb brate fata la un audi a4 b6?
     
  20. dudu1307

    dudu1307 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 125kw 2010
    cam ce?
    manopera ?
    pret piese?
    ambele?
    care brate?
     

Distribuie pagina asta