1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service auto Tinichigerie si Electrica in IASI - recomandari si unde sa NU mergem (de evitat)

Discuție în 'Service' creată de dentocrat, 26 Oct 2007.

  1. dentocrat 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2007
    Locație:
    Roman
    Masina:
    AUDI A4 1.9 TDI 2001
    Numai pentru cunoscatori !

    B T M Group ! ! !

    Traian & Mircea = roolers of northeastern Audi's legion :anbet:
     
  2. alex.petrariu

    alex.petrariu Gold Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 4.2 quattro 2004 / Audi A4 2.0i 2001
    Cel mai bun service e in SUCEAVA de pe zona MOLDOVA ( AUTOMITRIC ). In IASI cel din LETCANI nici n-are service separat AUDI fata de cel VW. Acum se chinuie sa-l construiasca !
     
  3. dentocrat 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2007
    Locație:
    Roman
    Masina:
    AUDI A4 1.9 TDI 2001
    Nu stiu ce sa zic .... poate ai tu o relatie acolo ! Din punctul meu de vedere Mitric e cel mai fomist de bani service pe care-l stiu pt ca numai sa intri cu masina in curte la ei si trebuie sa platesti iar in materie de reparatii in garantie mai bine sa nu comentez ce as putea comenta !....
     
    vally_spv apreciază asta.
  4. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    recomand service'ul autorizat vw audi coso garaj d la miroslava mai sus de fabrica de vopsele, in drum spre voinesti
    in iasi iesire pe la belvedere(~5km de mers)

    si sa precizez: 60 ron/h de manopera
    mi se pare ok pretul pt un audi
     
    Ultima editare: 6 Feb 2008
  5. lutzy 2nd Gear Member

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A 6 1.9 TDI 96 KW
    Autoservice Mitric din Suceava are profesionisti buni ,serviciile sunt de calitate preturile sunt pe masura, vrei un Audi bine intretinut caruia sa-i dai talpa trebuie sa scoti cativa lei in plus fata de cat ai da la un nene care ti-o aranjeaza intr-un garaj dupa ureche sau care merge la intamplare. Eu personal fost cu masina la Automitric si am fost multumit de serviciile lor sunt seriosi si profesionisti toate datele sunt puse pe calculator(defectele cu care ai intrat la ei, nr de kilometri cine a lucrat la masima si altele) Recomand Automitric celor ce tin la masinile lor
     
  6. Guest 1904 Guest

    Da stef service-ul e super ok.....si cheap!!! pe cind la BTM....rup buzunarele! :motz:
     
  7. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    sa inteleg ca ai fost
    ai rezolvat problemele?
     
  8. IS55PRO

    IS55PRO 6th Gear Member

    Înscris:
    24 Mai 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 175CP
    COSO garaj? Mai bine nu !!!

    am vazut ca-l recomandati voi, plus mai multa lume, deci aleg sa schimb distributia la ei...

    I primul rand baietii de la Coso stau ff prost la comunicare. Ma duc sa intreb cat ma costa schimbul de distributie. Zice ca vreo 12 parca...
    Eu mai intrebasem la Bosh Service (pe Splai), unde baietii mi-au trimis pe mail o factura proforma cu piese, producator, pret, etc - ajungea 17 mil
    Aleg COSO, nu gandindu-ma la pret ff mult, ci dupa recomandarile oamenilor...

    Duc masina in service. Pierd o zi intreaga (Am stat langa ei cand au schimbat).

    Surpriza... in pret nu intra decat o curea si 3 chestii, nu pompa de apa, nu cealalta curea si nustiu ce role.

    deci aici CUREA DISTRIBUTIE + ROLA INTINZATOARE + ROLA GHIDARE 1 + ROLA GHIDARE 2 + montaj = 14 mil.

    In oferta la bosh CUREA DISTRIBUTIE + ROLA INTINZATOARE + ROLA GHIDARE 1 + ROLA GHIDARE 2 + POMPA APA + CUREA ALT,+ AC + ROLA INTINZATOARE + ROLA GHIDARE + montaj = 17 mil ....

    una din rolele neincluse in pachetul lor parea uzata. Intreb daca o au, ei zic ca da, e 2 mil.... Zic sa o schimbe... deja 16 mil, fara pompa apa, fara cealalta curea, fara nustiu ce role... si mi se parea ca e mai ieftin la COSO...

    S-au chinuit o gramada la montat la loc faruri, spoiler... sper ca le-au pus pe toate la locul lor.

    Duminica se aprinde becul de la ulei. Luni seara ma intorc la ei... cu gandul ca e ceva de la distributie. Se uita la joja si zice ca nu mai am ulei, sa completez cu 1 litru, ca nu e grav, merge mult si bine asa.

    Marti observ ca iese fum de la motor si miroase a ars..... Ma duc la ei, cand ridic capota, surpriza... busonul de la ulei sarit, ulei improscat peste tot.

    Ei zic ca nu e vina lor, cu toate ca omul care a schimbat distributia a zis ca a umblat la busonul de ulei....

    Platesc schimb de ulei si filtru ulei .... inca 2 mil 300...

    Noroc ca am fost atent la masina, ca daca plecam la drum lung cine stie ce se intampla la motor....

    Deci fratilor : EXISTA SERVICE BUN IN IASI ??????
     
  9. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    imi pare rau pentru ce ai patit.
    eu sunt super multumit de ei. punctul slab e ca trebuie sa astepti mult.
    mie mi-au zis ca ambreiajul ma costa vreo 12 milioane si m-a costat 10 cu tot cu un burduf de planetara :p
    trebuia sa le spui ca vii din partea mea (stefan cu a4 alb)
    bafta in continuare si sper sa gasesti un service care sa te multumeasca
     
  10. Gorobete

    Gorobete Gold Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Trocarici
    Crede-ma , nu exista service bun in Iasi....insa cel de la Mitric din Suceava, este pur si simplu genial!!! Am avut ff multe masinis si probleme ffff diverse la service, si nimic nu se compara cu Mitric Suceava...:arco:
    Si multa lume zicea chestia asta, si schimba Sandra pt Mitric, nu numai din cauza ca sandra e sub orice critica (incredibil de nesimtiti si PROSTI ,PROSTI PROSTI SI NEPRICEPUTI!!!) , ci culmea, pentru faptul ca la Mitric, dau peste un service care ofera mult chiar si peste standardul celor de gen! Nu le fac reclama, ci spun din experianta mea si a altora.... la fel cum procedeaza foarte multi si cand renunta la Orange in favoarea Vodafone :)
     
  11. dorutzu

    dorutzu Silver Member

    Înscris:
    8 Sep 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    1.6 + 2.0
    Da-i naibii pe aia de la Mitric din Suceava. Or fi ei buni (probabil) dar sunt scumpi cu draci. Eu nu m-as duce la ei nici sa ma picuri cu ceara, dar stiu de la altii care s-au dus.
     
  12. Gorobete

    Gorobete Gold Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Trocarici
    PIti cam dau dreptate, pentru ca depinde de masina... la tine, nu vad de ce nu ai face majoritatea operatiunilor si singur, sau la un service normal, din moment ce masina nu e burdusita cu electronica, deci nu se da nimic peste cap inutil.... si nici nu vad de ce ai arunca bani pe unele operatiuni de service, deci ai dreptate!:thumbs-up:
    Dar cand ai o masina mai pretentioasa, si daca ai ceva noroc sa te tina buzunarul, mergi unde e mai bine pt. masinuta ta...:kiss:
    Cat despre Mitric, am prea multe cuvinte de lauda de adus, si in prea multe cazuri ca sa le enumar.... Sunt extrem de seriosi, iesiti din cale afara de amabili si atenti, sincer! In plus, sunt foarte fioarte priceputi!
    Eu cand am zis ce am zis mai devreme, faceam comparatie in special cu celelalte service-uri AUDI/VW, care au acelasi preturi dar servicii de multe ori sub cele de la coltul strazii... (vezi cazul Sandra sau PBN...:slapped:)
     
  13. IS55PRO

    IS55PRO 6th Gear Member

    Înscris:
    24 Mai 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 175CP
    Gorobete ai fost tu la ei? si daca da, cu ce probleme? Zi-ne si niste preturi pt piese, manopera.
     
  14. Gorobete

    Gorobete Gold Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Trocarici
    Da, cu mai multe masini si la ambele service-uri, de ff multe ori, in special la sandra... preturile sunt la fel ca la orice service VAG...de ex., ora de manopera audi, e 90 sau 100 RON (fara TVA parca), o schimbare de lichid de frana cu toate testele aferente, 180-200 de ron, oricum....eu vorbesc aici in primul rand de CALITATE CALITATE CALITATE si extrem de multa seriozitate si bun simt, de aceea, nu ma uit la preturi....
    Daca vrei sa iti povestesc din multele expiente cu diferite service-uri, (numai autoirizate de fiecare data), si de ce am ales sa raman numai pe Mitric, fiind cu siguranta cel mai bun din toata Moldova, atunci vino diseara la 17 la palat, ok? Bafta.:superman:
     
  15. elad

    elad 3rd Gear Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi A4 1.9 tdi 131cp
    btm group

    Niste cacanari Coso La fel impresii multe meserie IOC va spun in cunostinta de cauza pt ieseni cu audi sincer tot sandra e mai de soi
     
  16. home_rt2

    home_rt2 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Sep 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A4 Avant 1.9 TDI 2005
    Sa inteleg ca numai 2 service-uri in care repara lumea masinile sunt in IS?
    Pana acum nu am auzit decat de BTM si Sandra si in mare parte am auzit despre amandoua lucruri rele, de fapt am si simtit pe propria piele calitatea serviciilor prestate de Sandra.
    Or fi audi-urile masini atatde bune incat mergeti voi f rar in service sau aveti fiecare mecanici f buni si nu vreti sa afle lumea de ei?
    Pana acum Gorobete ce ne-a mai ajutat cu cei de la Mitric pe care ii lauda, in rest...:confused:
     
  17. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    Eu am fost cu o octavia 2 la Coso si pot spune ca Florin stie meserie intr-adevar. Acum fiecare cu intamplarea lui, nu vei auzi niciodata numai pareri 100% bune despre un om,valabil pt toate meseriile din lumea asta. Cat despre Sandra nu am fost niciodata dar toate persoanele cu care am vorbit au plecat nemultumite de la ei...
     
    Ultima editare: 30 Apr 2009
  18. Gorobete

    Gorobete Gold Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Trocarici
    Daca ar fi sa merg sa fac un schimb de ulei de exemplu in Iasi, as merge la Coso. Macar acolo stiu clar ca din 5 litri, imi schimba 5 de ulei, si nu 1-2 cum fac astia la sandra pentru ca mai apoi sa-l vanda mecanicii pe sub mana... Iar pentru operatiuni mai complexe, as da o fuga de fiecare data pana la Suceava... La sandra, recent am REauzit de probleme foarte grave la masinile pe care le "repara"....nu mai am chef sa intru in detalii, dar credeti-ma, EVITATI SANDRA! Nu am nimic cu acel service, ci cu mecanicii de acolo care sunt de cea mai joasa speta!!!:Flush:
     
  19. Gorobete

    Gorobete Gold Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Trocarici
    Cat despre Florin de la Coso, ce sa zic...se pricepe el ceva mai bine decat altii, dar nu are minutiozitatea si mai ales RABDAREA necesara pentru a face o operatiune complexa. Mie imi dau senzatia ca sunt o adunatura de mecanici acolo, care au avut norocul sa faca cateva masini "bengoase" :) si acum cred ca stiu cu ce se mananca acestea...dar sunt departe de acest lucru!

    In nici un caz nu as merge sa imi faca ceva complex la masina la Coso... Plus ca au tendinta de a folosit produse de calitate, dar nu cele de top sau cele recomandate uneori de Audi.... Fac lucrurile cam romaneste.... Ma rog...mai bine la ei decat la Sandra doar pentru faptul ca stii ca la Coso iti inlocuieste/face tot ce e de facut, fata de ceilalti care fac orice operatiune pe 50% si lasa masina asa...
     
  20. popica35

    popica35 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2009
    Locație:
    iasi
    Masina:
    Audi A4 B6, 1.9 TDI, AWX, 2002
    Va salut.Sunt nou proprietar de Audi din Iasi...din ce am citit mai sus am tras concluzia ca in Iasi nu exista nici un service bun ptr.Audi?!!!
     

Distribuie pagina asta