1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service auto Tinichigerie si Electrica in IASI - recomandari si unde sa NU mergem (de evitat)

Discuție în 'Service' creată de dentocrat, 26 Oct 2007.

  1. bogdan75

    bogdan75 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Mai 2008
    Locație:
    IASI
    Masina:
    AUDI
    Am mare nevoie de un mecanic bun din IASI. Exclus Sandra, BTM si Coso, deoarece m-am lamurit cu privire la competenta.
    Am auzit de un misterios Titel si as dori cateva detalii. Va multumesc!
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Feb 2013
  2. gbvinatoru

    gbvinatoru 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    Iași
    Masina:
    audi 80 b4 abt
    intradevar, povestile spun ca titel stie f bine ce face, ca daca nu face el nu face altul...bla..bla...ca si om, nu f politicos..chiar deloc, dar daca face treaba..
    ca locatie, in spate la dedeman din valea lupului(cel din fata metro) pe un drum...sa zicem pavat inainte de a ajunge la dedeman. nr de telefon nu am poate te ajuta colegii.
     
  3. Cristisor

    Cristisor Platinum Member

    Înscris:
    23 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Fost proprietar de A4 (B5)
    Eu am fost la Titel pentru a cere inca o parere deoarece la un alt service destul de mare din Iasi mi-au zis ca motorul trebuie segmentat iar un alt mecanic la fel. Poate ca nu este elegant, zambitor si dragut ca la Sandra sau la Coso insa mi s-a parut ca stie ce zice. Mi-a masurat compresia si a mai mesterit ceva pe acolo dupa care mi-a zis ca nu are rost sa segmentez motorul ci sa ma rezum doar la inlocuirea semeringurilor de la supape. Partea buna e ca are masini Audi si VW dezmembrate si, cu putin noroc, gasesti si o piesa buna la el daca ai nevoie si esti dispus sa o cumperi SH.

    In legatura cu pretul, la Coso imi cerusera vreo 3500 pentru segmentare, presupun ca la Sandra era si mai mult, in timp ce la el sigur nu trecea de 1500.

    Telefon: 0744622803
     
  4. bogdan75

    bogdan75 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Mai 2008
    Locație:
    IASI
    Masina:
    AUDI
    Va multumesc pentru informatii! Sper ca de data asta nu voi fi dezamagit.
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Feb 2013
  5. IS55PRO

    IS55PRO 6th Gear Member

    Înscris:
    24 Mai 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 175CP
    Salut,
    Am avut o problema cu masina - mi se oprea in mers.
    In urma unei recomandari, am fost in spate la dedeman - probabil ca la Titel - omul e ok stie meserie, dar nu prea are timp si din cate mi-a zis, el merge mai mult pe modele mai vechi de 2005 - exclusiv audi. A zis ca ori e pompa de motorina din rezervor, ori pompa tandem (parca), dar acum nu are piese, si nici timp, fiind foarte ocupat, a zis, sa-i las nr de tel si ma suna el.
    Intre timp tot cu o recomandare m-am dus undeva in Tomesti. A pus testerul, a zis ca nu am eroare, ca poate fii electric, si m-a trimis la altu` pe drumul hotilor... Am sunat acolo, a zis sa vin cam peste 1 sapt, ca nu are timp...
    In cele din urma, lamurit m-am dus la Coso ( unde am mers eu intodeauna, dar influentat de lume - care zicea ca e scump - am zis sa incerc si in alta parte ) am lasat masina si m-a sunat Florin si mi-a zis ca s-au largit suruburile la injectoare si scapau presiune.
    Deci eu unu raman client Coso :rockwoot:
     
  6. marcel.1961

    marcel.1961 2nd Gear Member

    Înscris:
    22 Dec 2008
    Locație:
    Paşcani
    Masina:
    AUDI A4 B7, 2005,motor BLB
    Ar fi util daca dupa service ai reveni cu date despre costul acesteia si modul de functionare al masinii.
    :thumbs-up:
     
  7. IS55PRO

    IS55PRO 6th Gear Member

    Înscris:
    24 Mai 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 175CP
    Eu schimbasem suruburile si oringurile la injectoare prin vara lui 2011 tot la Coso garaj si lucrarea de acum a fost pe garantie - deci nici un ban pentru inlocuirea suruburilor.
    Conteaza foarte mult sa ai un mecanic stabil, care sa tina o evidenta a lucrarilor facute pe masina ta.
    De luni de cand am luat masina nu s-a mai oprit in mers, plus ca trage mult mai bine acum.
     
  8. Rodyca Banned

    Înscris:
    22 Ian 2012
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi ALLROAD 2,5TDI,an 2002
    Buna!

    Pentru iasi raport calitate pret il recomand numai pe domnul ing.Titel.Tipul e super.Bani putini piese OK.,garantie la piese sh.Un nr de telefon pentru programare 0744622803.
     
  9. george_gopo

    george_gopo Bronze Member

    Înscris:
    15 Mai 2011
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI (BLB) - 140 CP, 2006
    o vopsitorie buna in Iasi ce recomandati?am nevoie pentru o indreptare+chituire+vopsire aripa spate (daca se poate profi).
     
  10. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    La Sorana, in spate la For Fun sunt destul de ok baietii. Am lucrat cu ei pe vremea cand erau la Suzuki si chiar le ieseau destul de bine lucrarile
     
  11. IS55PRO

    IS55PRO 6th Gear Member

    Înscris:
    24 Mai 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 175CP
    Salut,
    Va rog o recomandare: am de ales intre urmatoarele service-uri pentru a-mi vopsi doua elemente : TOTAL SERVICE GROUP, REMESA, SORANA, AUTO-HUNTER, AUTO CD si inca cateva de care nu am auzit.
    Eu pana acum mi-am vopsit doar la Auto Crom si am fost ff multumit, dar m-a lovit un asigurat de la Asirom si ei nu au conventie cu Autocrom.

    Astept pareri/recomandari mai ales de la persoane care au fost la una din vopsitorii.

    Ms.
     
    Ultima editare de un moderator: 13 Aug 2013
  12. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    Auto Hunter e ok.
     
  13. anyyy86

    anyyy86 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2012
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A4 allroad 2.0 TDI 170 CAHA 2011
    Curatare turbosuflanta in iasi?

    Stiti un service sau un mecanic capabil sa imi curete turbosuflanta? Da un service sau mecanic care sa fie om nu o japita! Ai platesc cat cere da sa faca treaba cum se cuvine ca de sarlatani is satul de behai! Multumesc anticipat! Motor 1.9 tdi 110 cp cod ASV.
     
  14. george_gopo

    george_gopo Bronze Member

    Înscris:
    15 Mai 2011
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI (BLB) - 140 CP, 2006
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    George nu mai raspunde cu PM. Colegul este notificat automat ca primeste PM si in consecinta tu ai scris un mesaj neregulamentar si inutil.

    Daca vrei sa ajuti cu adevarat scrie unde sa duce pentru ca data viitoare alti colegi sa nu stea sa tot intrebe unde sa merga pentru o anumita revizie, operatiune service sau reparatie. Multumesc.
     
  16. george_gopo

    george_gopo Bronze Member

    Înscris:
    15 Mai 2011
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI (BLB) - 140 CP, 2006
    ok, multumesc si eu pentru atentionare.asa invatam.o zi buna!
     
  17. Alexandru.Razvan 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2013
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi a8 2.5TDI 2001
    George,poti sa spui totusi un nr de telefon sau unde pot gasi si eu aceasta persoana in iasi? Multumesc anticipat
     
  18. uzzy2008 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2009
    Locație:
    Iași
    Masina:
    audi A6 1.9 TDI, 2002, AVF
    Salut. Stie cineva un electronist bun in iasi, care sa poata repara un modul confort? Multumesc
     
  19. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Eu zic ca mai bine cauti unul cu acelasi cod pe la dezmembrari sau la colegii care au piese SH decat sa "intre" cineva in el. Nu cred sa coste mai mult de 100 ron. Daca a prins apa, nu-l mai repara nimeni.
     
  20. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    Salut , eu am fost la service-ul de la autocenter , la nenea Viorel , mi l-au recomandat mai multi in iasi .
     

Distribuie pagina asta