1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service auto - Vopsitorie auto - Electrician auto sau mecanic bun in Constanta

Discuție în 'Service' creată de johnsmith1, 23 Iun 2008.

1. djxme200

djxme200 Bronze Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    II dau quote lui Cristi pentru a intreba daca cineva stie un electrician auto descris mai sus in zona Constanta? Intreb pentru ca unde mergeam pana nu de mult pentru probleme electrice/electronice mi-a raspuns sec "toate a8 d3 au probleme cu bateria" pesemne ca nu avea chef sa isi bata capul cu o babuta. In alta parte am incredere doar in nea' Vasile la reprezentanta si decat sa ajung acolo mai bine fac un drum la Bucuresti daca nu gasesc pe nimeni in CT.

2. Macedon199

Macedon199 1st Gear Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A6 3.0 quattro ASB 2007
    Salut,
    Sunt din Constanta si as vrea sa fac un schimb de ulei la cutie. Pe cine imi puteti recomanda in oras ?

3. BVZ13

BVZ13 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, 1968, 2013
    Salut. Imi puteti recomanda un service unde sa schimb becurile de la faza scurta( audi a4b8). Sunt in concediu si mi s-a ars cel din dreapta. Le-am cumparat pe ambele, dar nu ma pricep sa le schimb eu. Multumesc :) In CT

4. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  5. BVZ13

BVZ13 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, 1968, 2013
    Multumesc

6. Kaveraka 1st Gear Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 B9
    salut,
    Stie cineva un meserias in Constanta care sa rescrie parametrii camerei video (cea montat din fabrica) la un audi A4 B9 ? Precizez ca nu este vorba de recalibrare. Multumesc.

7. CostaNely 1st Gear Member

Locație:
    Mangalia
    Masina:
    Audi A4 B9
    Cine stie un profesionist in retofituri in zona Constanta? Multumesc anticipat.

8. Reviver Bronze Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 B8.5
    CostaNely
    Eu îl recomand pe @paulkf

9. Badila Adnrei

Badila Adnrei 2nd Gear Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4, B8, 2013, 1.8 TFSI, 170 CP, Serie Motor CJEB
    Aveti vreo idee de vreun service bun/mecanic bun in Constanta? Am auzit de CarFix. Am programare sapt. viitoare.

10. CostaNely 1st Gear Member

Locație:
    Mangalia
    Masina:
    Audi A4 B9
    Ma intereseaza sa fac o codare cu VCP pentru Traffic sign recognition? Stiti pe cineva care poate face lucrul asta? Multumesc.

11. Macedon199

Macedon199 1st Gear Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A6 3.0 quattro ASB 2007
    Cunoaste cineva un service specializat in suspensie pneumatica in Constanta sa verifice daca problema care o am e de la perna ?

12. ConQord'e 1st Gear Member

Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 3.0d quattro
    Quote si eu, am epuizat cam toate variantele dupa ce am aruncat cu bani in stanga si in dreapta pe testere făcute la unul si la altul, chiar si cu câteva service uri din oraș, le am explicat problema mea, mi-au spus din start ca nu cunosc. Problema mea, este următoarea: incalzirea in scaune nu imi funcționează, apare pe MMi atunci când deschid clima dar are conturul Gri, butoanele dau impresia ca nu functioneaza cand le apas (nu fac nici click ul acela) si nici nu sunt luminate seara la aprinderea farurilor, rămân stinse. Pe tester nu da absolut nimic (VCDS original) legat de scaune, din ce M am documentat pe site urile străine, e posibil ca scaunele sa trebuiască activate din VCDS.

Deci, dacă cunoaște cineva un electrician/mecanic care stie cum sta treaba cu codari, citire erori ca sa nu schimb jumatate de masina pana la remediere, cum mi s a mai intamplat samd, pe Constanța chiar si împrejurimi(in ultim caz merg până la București doar sa rezolv), fac cinste fără dar și poate!

13. djxme200

djxme200 Bronze Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Sfatul meu este sa verifici mai intai cu seria de sasiu daca chiar ai acea optiune, nu mare mi-ar fi mirarea ca cineva sa fi montat butoanele doar sa vanda masina mai scump cu "scaune incalzite" iar in realitate sa nu existe nimic fizic pe masina pentru aceasta optiune decat butoanele si de aceea sa nu iti dea nimic pe tester, nefiind nimic stricat la masina.

14. ConQord'e 1st Gear Member

Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 3.0d quattro
    Ea exista pe masina, în setările MMMI apar scaunele la deschiderea climatronicului, dacă nu ar fi existat nu ar fi aparut.

15. audi66

audi66 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti / Italy
    Masina:
    A6 C6 2.7 TDI (BPP) & 3.0 TDI (BMK) 2005
    Zici tu ?

Poti activa si suspensia pneumatica din VCDS si va aparea cu gri in meniul MMI-ului.

Deci, orice e posibil.

16. ConQord'e 1st Gear Member

Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 3.0d quattro
    Da, dar ele in VCDS nu erau bifate ca sa apara ca si activate.
    Azi sun la Audi poate am ceva noroc.

Distribuie pagina asta