1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service - Reprezentanta Audi in afara Romaniei - unde mergem pentru reparatii - costuri

Discuție în 'Service' creată de Niwi, 5 Feb 2009.

  1. Niwi

    Niwi 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Aug 2008
    Locație:
    SUA (satele unite ale Almăjului )
    Masina:
    pe jos
    Ok , suntem lamuriti, a fost cineva la service Audi in ungaria?
    am auzit ca ar fi unul la Szeged si ma bate gandul sa merg acolo pentru ca la noi nu se da long life garantie si ne tot cheama din 15 in 15.000 .
    Hai sa ne documentam si daca mergem mai multi in strainatate poate asa se vor destepta ca mor de foame daca isi mai bat joc de clienti.:p
     
  2. neo_andersson Cont inchis la cerere

    Înscris:
    21 Iul 2008
    Locație:
    nicaieri
    Masina:
    nimic
    Subscriu la ce ai spus, cand vor muri de foame, poate o sa-si dea seama managementul german de la Porsche Romania ca e o problema.
     
    Ultima editare de un moderator: 13 Feb 2015
  3. radu2006

    radu2006 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi A6 2005 3,0 TDI quattro---audi tt mk2 2.0 TFSI
    salut...vroiam sa cer niste informatii despre service-ul audi de la szeged pentru ca dupa cum stiu majoritatea service-ul audi timisoara e praf si pulbere. stiu ca era un thread mai demult dar nu l-am mai gasit in care cineva recomanda service-ul de la szeged... ma intereseaza daca am nevoie de programare si eventual cum se numeste si o adresa...si un pret orientativ pentru un schimb de ulei si filtre...multumesc mult
     
  4. radu2006

    radu2006 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi A6 2005 3,0 TDI quattro---audi tt mk2 2.0 TFSI
    ok...am ajuns pana la urma la szeged la service azi
    in principiu sunt multumit de cum s-au miscat si cand m-am uitat sub capota totul a fost la locul lui nici o clema rupta sau chestii de genul asta care se mai intampla la reprezentanta in Timisoara
    schimb ulei + filtru, filtru de polen, de motorina, de aer + schimb lichid de frana + diagnoza si verificare parametrii motor (habar n-am cum fac asta pentru ca nu te lasa sa stai acolo) pentru un A6 3.0 TDI quattro = 470 euro (manopera si materiale) + spalat masina din partea casei
    in principiu cei de la service vorbesc engleza si sunt destul de amabili sa te ajute cu orice problema
    sper ca ajuta pe cineva
    in curand o sa merg si cu tt-ul la revizie si atunci o sa am pretul si pentru benzina (ma astept la ceva mai putin)
     
  5. andrein

    andrein Bronze Member

    Înscris:
    21 Aug 2007
    Locație:
    piatra
    Masina:
    Audi
    ai putea sa afli cat ar costa exact aceleasi operatiuni la o reprezentanta din romania (timisoara) ..pt a ne face o imagine mai buna asupra comparatiei.
    Sa mergi la ei sa intrebi cat ma costa domle astea la d-voastra ? macar informativ ca oricum SIGUR o sa zica ..ca tre sa vedem ..sa ne gandim ... sa calculam ..
     
    CheGuevara apreciază asta.
  6. radu2006

    radu2006 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi A6 2005 3,0 TDI quattro---audi tt mk2 2.0 TFSI
    uite de exemplu prima revizie la tt care a constat in schimb de ulei + filtru, filtru de aer, filtru de polen a costat aproape 400 euro...(la timisoara)
    am sa ma interesez cat ar costa si pt A6...
     
  7. cristian_1970 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4, 2.0TFSI, 2007
    Service AUDI in Miskolc

    Mr Orosz Tamas
    AUTOSOL Kft
    3580 Miskolc, Gorgos u, 4
    tel: (06 46) 56 10 71
    mail: autosol@t-online.hu
     
  8. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    Reprezentante Ungaria

    Salutare!
    Da' de ce va duceti pana in Miskolc?
    Exista reprezentanta Audi si in Debrecen, cu vreo 70km mai aproape.
    Sau aveti vreo experienta negativa cu cei din Debrecen?
     
  9. cristian_1970 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4, 2.0TFSI, 2007
    Miskolc

    Eu trimit un coleg din firma si are posibilitatea de cazare acolo.
    Nu stiu despre dealerul din Debrecen, dar fiind tot ungur ma gandesc ca este la fel de serios ... :)
     
  10. calinbalan 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2008
    Locație:
    privat
    Masina:
    Mercedes-Benz E-klasse 2012,Audi A4/B8 2008
    salut

    am gasit in alta tara in ungaria reprezentanta audi la jumate pret pt service si mult mai de treaba mecanici si te lasa sa vezi ce lucreaza la masina
     
  11. home_rt2

    home_rt2 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Sep 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A4 Avant 1.9 TDI 2005
    calinbalan Pai nu ne dai si noua mai multe informatii ? poate ne bate gandul sa facem o excursie si pana in Ungaria. Ce anume ai facut la masina si cat te-a costat ?
     
  12. calinbalan 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2008
    Locație:
    privat
    Masina:
    Mercedes-Benz E-klasse 2012,Audi A4/B8 2008
    salut

    in primul rand ,i-am facut prima revizie ,si am cautat ca un disperat o reprezentanta audi ,pt garantie ca masina mea e in garantie ,uite cum s-a intamplat,m-am dus aici in baia mare la ROBOT asa se numeste firma autorizata ca sa intreb cat ma costa prima revizie ,mi-au spus ca ma costa undeva la 13 milioane si ceva ,am ramas masca nu mi-a venit sa cred ,pt un schimb de ulei si niste filtre am ramas stupefiat ,si venind spre casa cu masina ,injurand si facand ca toti dracii ,sun pe cineva si il intreb ,bai uite asa si asa
    poi ba caline nu fi prost baiatule mi-a zis ala ,du-te ba in ungaria la nireghaza ,acolo e ieftin ,
    ma duc acasa cu zambetul pe buze imi sun o amica care e unguroaica,si o chem la mine sa dea telefon ,inainte ii spun toate detaliile ,si da telefon ,firma exacta si adresa am gasit-o pe net ,da telefon tipa ,vorbeste ,si imi spune ca revizia e 150 de euro ,+ ca am si cadou bonus ,daca pe teritoriul uniunii europene mi se strica masina vin la fata locului gratis si mi-o repara ,si m-a costa revizia cu tot cheltuiala de drum si etc ,200 de euro si mecanicii mult mai pusi pe treaba decat in romania ,poi ma in romania iit baga tarif si ca ti-o demonteaza si ca ti-o monteaza iti arat factura pe care scrie montat demontat,preturi diferite ,mi-a bagat tarif cand am fost cu ea la inspectie in romania si ca mi-a spalat masina .inainte sa bage in service ,bine a zis tipu car emi-a dat masina ,o sa te iei de cap cu mecanici din romania ,asa ca m-a dus in alta ,bine mie mi s-a rentat ca eus utn aproape de granita ,dar pt ceilalti care sunt mai departe de granita nu se prea renteaza ca tot acolo esti cu drum cu etc ,,da pt cine vrea sa faca excursie si sa admire cele mai bune drumuri momentan din europa poate sa merga pana la unguri si cu ocazia asta iti faci si verificara la masina ,si inca ceva tu ai vazut vreodata o firma care sa iti ia bani pt proba de mers ,care tot pe bani tai si pe motorina ta e si pe masina ta ,asa ceva fac la reprezentanta ,sunt smecheri ,hahalere,si zdrente
     
  13. 90yun

    90yun 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 2.5 tdi 2004 V6 163 cp automatic
    radu2006 ai putea sa-mi dai un numar de telefon sau o adresa de la Audi Szeged ca as fi curios sa imi schimb distributia la ei. La reprezentanta Audi Timisoara costa destul de mult si m-ar interesa un pret in Ungaria. Multumesc.
     
  14. alex100145 Bronze Member

    Înscris:
    3 Mai 2009
    Locație:
    resita
    Masina:
    Audi A4,BKE,1.9TDI PD 116 CP
  15. radu2006

    radu2006 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi A6 2005 3,0 TDI quattro---audi tt mk2 2.0 TFSI
  16. wug

    wug Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C6 Avant 2.0 Tdi BRE 2007
    Deci e okei pana la urma sau ca ala de la Piscani ... "e frumos da' nu prea" ?
     
  17. albinatrevel 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A6 Avant 2.0 TDI 140 cp BRE,multitronic, 2007
    Costuri service in afara Ro

    Va salut.Am deschis acest subiect dupa mai multe experiente neplacute in service-urile de pe la noi si cu gandul de a da o fuga pe la vecini(ungaria,austria,germania) pt a rezolva unele probleme legate de intretinere.Ce ma intereseaza la modul concret este inlocuirea distributiei la un A6 2.0 TDI,140CP,BLB,din 2005.Daca aveti o idee despre costurile operatiunii in service-urile din afara va rog un raspuns
     
    Ultima editare de un moderator: 22 Oct 2011
  18. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Salut,

    Poti suna la telefonul service-ului din Ungaria de la Szeged afisat in acest topic. Bafta.
     
  19. CB927MF

    CB927MF Audi Expert

    Înscris:
    12 Iul 2008
    Locație:
    **VrAnCeA®**
    Masina:
    AUDI A6 1.9TDI AVF 131Cp 2002
    Uitandu-ma la preturile de aici (Italia) te-ar costa 650,00EU asta ar insemna:
    -kitul de distributie - INA
    -pompa apa - GGT
    -cureaua de alternator - BOSCH
    -intinzatorul curelei - INA
    -manodopera.
    Nu stiu dacai mult sau putin caci nu stiu preturile de acasa.
     
  20. veresdanut 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Noi 2011
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4, 1.6, 2002
    salutare,
    Nu a incercat nimeni sa faca revizia la un service sau o reprezentanta de pe la vecinii nostri ?
    Eu sunt din Baia Mare si am auzit foarte multa lume care se plange de service-urile din zona si au ales sa mearga la vecinii nostri maghiari, care desi lucreaza pe Euro, au preturile la manopera la fel, sau daca nu chiar putin mai mici ca la noi, iar piesele sunt de mult mai buna calitate.
    Am inteles ca o revizie cu schimb de ulei si filtre ajunge undeva la vreo 150 euro cu tot cu manopera, iar sculele si grija cu care lucra nu se pot compara cu cele de pe la noi
    O zi buna
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Dec 2011

Distribuie pagina asta