1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service tinichigerie - vopsitorie si servicii P D R in Bucuresti - recomandari si unde sa NU mergem

Discuție în 'Service' creată de IonutIT, 4 Sep 2007.

  1. Gibi Bronze Member

    Înscris:
    2 Apr 2008
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A4 2006 1,9 TDI
    bigarel Sorin este plecat din tara pana sapt viitoare, asa ca tb sa iei legatura cu sotia lui(nasa mea) Dana 0722628615 - spune-i ca ai vb cu mine Tibi si te va servi.
    Bafta! si da-mi PM sau suna-ma la 0740122615 sa-mi spui daca ai intampinat greutati!
     
  2. B65WZS

    B65WZS 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.6i, ADP
    Update


    Service-ul s-a mutat pe centura Bucuresti in apropiere de Porshe Buc Vest, vin si eu cu un punct in plus la acest service pe langa recomandarea facuta de B-77-GUZ (apropos ti-am vazut masina pe acolo cu ceva timp in urma), iar Alex este un tip de nota 20.
     
  3. B65WZS

    B65WZS 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.6i, ADP
    Fratilor am luat vineri seara masina din service, pfffff arata exceptional poate ca exagerez daca zic ca e ca noua. Ce sa mai, sunt super incantat de treaba facuta de baieti, recomand
     
  4. bigarel

    bigarel 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 cp S-line
    Si-a rezolvat cineva problema adanciturilor la timisoara la lgp centrum? Cristi,daca shtii ceva concret ca baietii fac treaba buna zi-ne si noua ca ma cam bate gandul sa dau o fuga. Ghinionul meu este ca am masina in parcare aproape de un castan :keule: si mi-a cazut o castana deasupra clantei de la usa din fata a pasagerului si am o adancitura care ma enerveaza rau de tot. Sunt bolnav cu chestiile astea shtiu,avand in vedere ca sapt trecuta mi-am vopsit bara ca mi-a sters-o cineva in parcare,as bate un drum pana la timisoara sa fie masina impecabila.
     
  5. BOOST-PRO

    BOOST-PRO 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Ian 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI A4 B6 1.8T
    B65WZS Lucreaza cu asigurari ? Ma intereseaza si pe mine un numar de telefon si un nume pentru contat. Multumesc
     
  6. cristimate 6th Gear Member

    Înscris:
    17 Mai 2008
    Locație:
    Cernica
    Masina:
    A4 B7 1,9 TDIe (BRB), A4 B9 2.0 Quattro
    BOOST-PRO citeste la porche vest - postul meu
    chiar iti recomand porsche vest 2 acum - am lucrat la mine IMPECABIL; nu mai sunt ce stiam eu acum 3 ani cand ma programam cu o luna inainte sa schimb un bec sau cu 3 luni sa-mi verifice bateria!

    am si scris post-ul acolo: daca ai asigurare du-te acolo; platesti tu daca te grabesti si recuperezi banii de la asigurare: nu stiu cu ce firma lucrezi da eu am OTP si am full casco (fara fraciza si cu tot posibil pus), scumpi da buni; in 7 zile am avut banii in CONT!

    nu lucrez la PBV@, nu am nici o legatura cu ei, da ti-am zis: schimbati 100%, cum ziceam o fi criza da ma bucur c-a sosit si pe plaiurile noastre sa ne mai aduca pe pamant din "aiureala" ultimilor ani!
     
  7. IonutIT 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 2003 1.9 TDI/100CP
    Domnilor, imi pare rau ca momentan timpul ma preseaza si nu am timp de detalii dar vreau sa va spun ceva foarte scurt: BAIETII AIA DE LA TIMISOARA SUNT FANTASTICI, EXTRAORDINAR, NU AM CUVINTE!!!!
    Am venit azi-noapte de la Timisoara cu masina absolut IMPECABILA!!
    Am pus niste poze pe FTP-ul meu cu masina lovita de grindina, sper sa am timp sa fac poze zilele astea sa o vedeti acum. De fapt, nu mai aveti ce vedea, ca nu mai e nici o indoitura :) .
    Pentru orice detalii nu ezitati sa ma contactati, numarul meu e in semnatura, adresa baietilor de la TM este http://www.lgpzentrum.ro/ .
    Apelati cu incredere, sunt SUPER!

    FTP-ul este:

    ftp://81.181.152.60
    user: Clubaudi
    pass: www.ClubAudi.ro
    parola este CASE sensitive deci mai bine dati copy-paste de aici
     
  8. IonutIT 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 2003 1.9 TDI/100CP
    Revenind un pic mai in detaliu asupra "experientei" mele de la Timisoara: Am vorbit cu Costi acum vreo luna-doua si m-am programat pe 27.07.2009, luni dimineata la prima ora. Initial la telefon mi-a estimat un timp de lucru "pe neve" la 3 zile, cu promisiunea ca incearca sa o rezolve in 2 zile si un cost de PANA IN 1500 EUR (eu deja ma asteptam sa coste 2000 EUR cand estimarea lui era de 1500). Tinand cont ca masina o faceam pe CASCO mi se cam rupea de costuri (am crezut eu initial).
    Buuuuuuuun, luni dimineata la ora 08:05 eram la service, si-a dat seama din prima cine sunt, am stat cateva minute de vorba, futilitati de genul "cum a fost drumul" si altele si am lasat masina in service. La intrebarea mea "cat dureaza" imi zice ca "miercuri dimineata e gata". Zic eu: speram la un marti seara, sa pot pleca sa ajung miercuri dimineata in Bucuresti totusi! Imi zice, bine, hai ca vedem ce putem face. Las masina acolo si plec.
    Luni seara il sun si imi zice ca treaba merge bine si ca am sanse mari sa o iau marti si ca ma suna marti dimineata sa imi dea un estimat mai exact de ora la care o pot lua.
    Marti dimineata la ora 10-11 ma suna si imi spune ca la ora 13:00 masina e gata. :) Nu-mi venea sa cred. Ma gandeam ca s-au grabit la ea si au facut terci. In fine, eu eram deja pe drum spre ei de la Sannicolau Mare (60 km distanta de TM) si ajung la ei pe la 11:45. Baietii deja lustruiau masina curatata, spalata la interior si exterior, si cel mai important FARA NICI O URMISOARA DE GRINDINA, polishata de ziceai ca e alta masina. :)
    Cat am mai stat un pic de vorba sa facem actele si alte chestii baietii erau deja gata. Factura (in cazul meu) a fost, tineti-va bine, 1900 RON :) . Si pe langa asta Costi a vrut, cu scuzele de rigoare pentru incident, sa-mi plateasca si o mica componenta de plastic care inevitabil s-a rupt la un moment dat. (evident am refuzat, mi se rupea de cacatul ala de plastic raportat la cum arata masina).
    Vorbind apoi de diferentele relativ mari intre timpul si costul estimat initial fata de timpul si costul final, mi-a spus ca el intotdeauna isi lasa o rezerva mare de timp si bani pentru a nu surprinde omul neplacut cand eventul ii cere sa-si lase masina mai mult in service sau cand ii cere bani mai multi.
    Deci, NU CRED ca va veti putea astepta vreodata ca o sa va coste mai mult decat estimatul initial; mai putin poate, dar nu mai mult.
    Faza cea mai tare este totusi la final (bine, discutasem de asta mai inainte dar eu nu stiu de cate ori ati mai patit voi asa ceva): dupa ce am facut toate actele si tot, am plecat cu masina de acolo FARA SA PLATESC NIMIC, doar cu o factura catre BCR Asigurari pe care in acest moment ne chinuim sa o decontam de la ei.
    Va multumesc pentru timpul acordat citirii "romanului" meu :)
     
  9. Zyxu

    Zyxu 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B7, 2.0TDI
    Service in Bucuresti cu decontare directa UNIQA

    Sambata am gasit aripa dreapta lovita in parcare la Practiker. Luni am facut programare pentru constatare si azi am fost azi la UNIQA pt constatare. Am luat acum lista de service-uri cu decontare directa si se pare ca nu lucreaza nici cu Porsche nici cu Midocar. Oricum, la Midocar nu m-as fi dus, dar de Porsche Vest 2 am auzit numai de bine pe partea de tinichigerie/vopsitorie, si ma gandeam sa fac masina la ei.

    Am de la ei 2 liste, una principala cu service-urile mai mari si alta cu restul service-urilor cu care au ei contract. Baietii de la daune de la UNIQA au sediul la reprezentanta Mitsubishi (M Car Motors) si mi-au recomandat sa-mi fac masina acolo. Au zis ca vopseaua oricum o s-o cumpere de la porsche si ei doar indreapta aripa si o vopsesc.

    Intrebarea mea este: merita sa platesc la Porsche Vest 2 sa-mi faca masina si sa astept banii de la ei? Sau sa ma duc la alt service?

    Lista principala:
    Auto Cobalcescu
    M Car Distribution - Recomandati de baietii de la daune.
    Radacini Leasing
    Radacini Motors
    Toyo Motor Center
    Arian Motors
    BDT Cars
    Dacoserv - Sunt singurii care au masina de indreptat cu ventuze, dar la mine e sarita vopseaua. Altfel mergeam la ei.
    Com Nico Serv - Am vazut de bine.
    Radacini
    Bilal Motors - Nu
    Autoklass Center
    Interactiv Service
    Service Auto Serus

    Lista secundara:
    Autonet
    Asko
    Tina Service
    Di-Bas
    Biedy Serv Com
    H&D Autoglass
    RS Tunning Group
    Automecanica U26
    Auto Italia Impex
    Utiltrans
    ATS
    Autoservice Internationale
    International Motors Group
    Top Ten A.G.
    Eurial Invest (Militari sau Pantelimon)
    Romtrailer
    Cautis JB'93
    Univers Com Impex
    Auto Mitcony Com
    BAD Impex
    Mobile Power Service (Voluntari)
    Protruck International
    New Auto Glass
    Royal Glass Group
    Ager Service
    Brady Trade
    Badsi Impex
    Avia Motors
    Subaru Motors
    Volvo Romania
    Inscut
    EVW Holding
    Cefin
    Iorgu
    Millenium
    Denis Serv
    Augsburg
    Bilal Motors
    MG Vega
    S&M Autoservice
    Verso Serv
    SD Prestige
    Multibrand
    Autoterra Service
    IRMEB
    Timas
    Danluc Auto
    CSD Universal Grup
    Sory Club
    Dab Auto Serv
    Dolf Transport
    Automecanica SCM
    SET 1410 Serivice
    Gold&Platin Autocenter
    Auto PLaza
    R.B.A. Professional Motors
    200+ Speed Auto Moto Service
    C&V Co. Impex
    Auto Mc. Laud

    Am citit ca ar trebui sa ma feresc de Augsburg, Bilal si Midocar. Le-am taiat de pe lista. As prefera daca cineva a avut experiente bune cu unul din service-urile de pe lista sa-mi spuna si mie.

    Pentru urmatoarele 2 zile, va rog sa nu poluati threadul. Postati doar detalii pro/contra. Am citit toate celelalte topicuri despre service-urile din Bucuresti, asa ca am o idee despre ce si cum. Service-urile importante le-am cautat si pe alte forumuri de masini din grup cu noi si nu am citit prea multe cuvinte de lauda.

    De 'Com Nico Serv' e un post de bine din Aprilie anul asta. Sunt praf la mecanica, dar se pare ca se pricep la tinichigerie/vopsitorie. Deocamdata optez pentru ei. Am sunat informativ si au zis ca in 2 zile ar fi gata, dar ca o sa-mi spuna exact cand ma duc la service si las masina acolo. Deocamdata nu am facut programare.

    Promit sa ma revansez in bere pentru orice informatie folositoare!
     
  10. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    eu mi-am inlocuit bara fata si bara spate la brady trade si masina a iesit impecabil. Acum nu stiu cum e culoarea ta....dar la mine fiind alb nu au fost diferente de nuanta. Si eu aveam o lista mai lunga de service-uri dar la fel nu exista nici o reprezentata porsche...asa ca am zis ca brady trade (skoda) au cam aceleasi materiale si standarde.
     
  11. Zyxu

    Zyxu 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B7, 2.0TDI
    Multumesc Sab,
    Si eu ma gandeam sa ma duc la Skoda sau la Seat, ca sunt tot din group.

    Apropo de Brady, uite ce am citit pe alt forum, de la un baiat care are A4:
     
  12. Zyxu

    Zyxu 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B7, 2.0TDI
    Am ales

    Am ales: Auto One Racing (http://www.auto1one.ro)
    I-am ales dupa ce am citit mai multe review-uri pozitive pe alte forumuri.

    Service-ul deschis de curand (4 luni) si este IMENS. Am inteles ca multi dintre baieti ar fi plecati de la Avia (Skoda).

    Masina mea o sa intre la reparatii luni si mi-au spus ca timpul va fi de 2 zile (maxim 3). Au decontare directa cu UNIQA, nici nu mai trebuie sa ma duc pe la agentii constatatori pentru avizul de plata.

    Am uitat aparatul de fotografiat la parinti acasa, dar o sa fac niste poze cu telefonul before:zen:after.

    Rog un moderator sa pastreze topicul deschis pana iau masina inapoi din service, sau sa-i dea merge cu topicul de service-uri din Bucuresti.
     
  13. Zyxu

    Zyxu 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B7, 2.0TDI
    Aripa si oglinda vopsite excelent

    Azi am luat masina de la service.
    Imi cer scuze pentru calitatea pozelor, le-am facut cu telefonul (HTC) si nu are o camera prea grozava.
    Masina arata perfect. Mi-au vopsit aripa si oglinda din dreapta.
    Am atasat cateva poze acum.

    Mi-au schimbat si suportul de la numar, cat noroc ca inca nu au venit cele de la clubaudi :)

    Dupa treaba facuta, recomand service-ul tuturor care au de facut lucrari de tinichigerie/vopsitorie. Mai multe detalii pe PM.
     
  14. gaby1774 Banned

    Înscris:
    14 Oct 2009
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A4 B6 1.8T AVJ
    Am o intrebare
    Piesele au fost reparate prin inlocuire?
    A fost necesara demontarea barei/aripei sau s-a vopsit pe masina?
     
    Ultima editare: 14 Oct 2009
  15. Zyxu

    Zyxu 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B7, 2.0TDI
    Ma crezi ca habar n-am. De inlocuit sigur nu au fost inlocuite.

    Daca s-a vopsit pe masina, au facut o treaba foarte buna oricum.
    Totusi cred ca oglinda cel putin au dat-o jos.
    Din cate am vazut aripa era indreptata si nu chituita. E posibil s-o fi dat jos si pe ea.
     
  16. bigarel

    bigarel 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 cp S-line
    Service-uri cu decontare directa la Groupama asigurari

    Am tot cautat pe net zilele astea fara nici un rezultat un service auto serios care are decontare directa cu Groupama asigurari. Poate sa ma ajute cineva in privinta asta? Ma intereseaza mai mult partea de tinichigerie,am de rezolvat niste zgarieturi ale unor binevoitori plus alte mici detalii. Multumesc anticipat
     
  17. cocosun84

    cocosun84 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a3 1.8tq 180ps
    sal aceeas problema am avut o si eu si m am dus in buc la gabripaint asa se numeste firma si e pe undeva la delfinului mai exact str fantanica omu e un audist inrait mi a facut o lucrare de jos palaria iar de preturi nu mai vorbesc plus ca face si reducere la cei de pe forum. eu il recomand cu drag... bafta
     
  18. opreasandu64 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Noi 2010
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    a4
    Vopsitorie In Bucuresti

    Sunt interesat de vopsi o capota si de a lipi o bara de a4 2005 , daca stiti ceva in bucuresti la un pret acceptabil.

    Multumesc
     
  19. twisted 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4F, 2.4 V6, 2005
    Eu mi-am vopsit o portiera si o aripa la un A6 4f la un service de prin spate de la regie si mi-au luat 6 milioane pe ambele elemente ceea ce mi se pare clar acceptabil iar ca lucrare mi se pare lucrata muuult mai bine ca o aripa mai veche vopsita la reprezentanta :) Cu mine s-au purtat foarte misto si foarte rapid.
    spor :)
     
  20. heretic

    heretic 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 Allroad, 2.0TDI - CGLC, 2014
    Info

    @cocosun84: Ai cumva vreun numar de telefon de la firma gabripaint?
    Merci
     

Distribuie pagina asta