1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service tinichigerie - vopsitorie si servicii P D R in Bucuresti - recomandari si unde sa NU mergem

Discuție în 'Service' creată de IonutIT, 4 Sep 2007.

  1. kojak13

    kojak13 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 2011
    salut ,o recomandare ptr tinichigiu ca sa repare si sa vopseasca aripa si bara. Multumesc
    Ma intereseaza sa o rezolve ieftin, sunt niste zgarieturi si aripa usor infundata in dreptul farului
    Poate sa lucreze si la curte sau garaj.
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ai 5 pagini cu recomandari, ai luat legatura cu vreunul din cei mentionati ?
     
  3. stefanpiciorus

    stefanpiciorus 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Iun 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, 2.0 TDI, 2010
    Salut din nou, am pe bara, partea din fata capota si partea din fata plafon sarita vopseaua, de la pietre cel mai probabil. Stiti vopsitorii ok prin Bucuresti testate si preturi ?
    Va intreb ca am un prieten care tocmai a vopsit tot un A4 si acum in iarna s-a umflat vopseaua pe ea la propriu :) si nu a fost deloc ieftina bara si aripa - 900 de lei

    12434870_1270932649600014_1945464790_o.jpg
    12449401_1270976296262316_218885904_o.jpg
    12449442_1270976282928984_1407626799_o.jpg
     
  4. myintruder 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Apr 2016
    Locație:
    Bucharest
    Masina:
    A5 3.0 TDI
    Salut, am avut un accident, un BMW (din Bulgaria) a intrat in aripa spate, care e sudata pe sasiu. Nu am ajuns inca la service, dar cel mai probabil, aripa trebuie taiata si cea noua trebuie sudata.
    N-am auzit prea multe cuvinte de lauda la adresa Porsche Bucuresti sau Midocar, dar parca m-as duce totusi la ei, fiind Audi official service. Aripa spate face parte din structura de rezistenta si mi-e frica sa nu slabeasca rezistenta daca e prost montata/sudata.

    Alte recomandari de service-uri serioase? Multumesc in avans.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Lasa numarul de telefon aici (se va sterge ulterior) si te trimit eu la un tinichigiu auto care a lucrat la Porsche Pipera. Este unul dintre cei mai buni tinichigii auto din tara. Se va repara exact ca din fabrica si nu o sa recunosti nimic din lovitura. Bafta.
     
    audifanatic apreciază asta.
  6. myintruder 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Apr 2016
    Locație:
    Bucharest
    Masina:
    A5 3.0 TDI
    Perfect, merci mult. A5-ul asta planuiam sa-l am pana la pensie, imi place mult masina, dar deja umblu la structura de rezistenta :(
     
  7. AlexNfs

    AlexNfs 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGC, 2011
    Sambata am avut un incident, m-a zgariat un mos cu oglinda pe partea drepta si are asigurare la Carpatica.El e vinovat,am completat amiabila si am programare pentru constatare la Car Tuning Service dupa Bd.Timisoara.Ca pagube am carcasa oglinda dreapta zgariata /crapata si parca joaca oglinda in ghidajele acelea plus pe usa din drepta spate sub geam am o zgarietura de vreo 30-35 cm.Imi poate da cineva un sfat ,o recomandare de un service care colaboreaza cu cei de la Carpatica si stau bine pe vopsitorie?
     
  8. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
  9. AlexNfs

    AlexNfs 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGC, 2011
    Multumesc, sa vad ce imi zice la constatare,am incercat la sun la un service din lista transmisa de tine, dar mi-au zis ca sunt limitati in ceea ce priveste colaborarea cu Carpatica :)).
     
  10. Doru Alexandru

    Doru Alexandru 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mai 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Octavia 2 FL, BKD, 2009
    Salut! Ne poti spune daca ai rezolvat problema si cum a iesit?
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Momentan nu. :) Asteapta niste raspunsuri de la asiguratori si trebuie sa urmeze niste proceduri. Oricum se poate circula cu ea asa linistit, deranjeaza doar psihic si vizual. :)
     
  12. Doru Alexandru

    Doru Alexandru 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mai 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Octavia 2 FL, BKD, 2009
    Pentru reparatie pe asigurare ii recomand pe cei de la Brady. Eu am avut o dauna mare acum 5 ani si o reparatie minora acum un an si au lucrat impecabil. Fara diferenta de culoare, pori in vopsea sau locuri gazate. Din pacate lucreaza forte scump si nu stiu daca accepta cei de la asigurare.
     
  13. Madalin1989

    Madalin1989 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A4,CAHA,2009
    Salut baieti,

    Am si eu o problema am gasit masina lovita destul de urat usa fata stanga plus prag indoit si as vrea sa o repar sa nu se cunoasca.Cristi ma poti ajuta si pe mine te rog?Lovituta arata ca in imagine.Eu am auzit de cei de la service Titan ca lucreaza bine.Poate sa-mi zica cineva ceva de ei?

    Multumesc frumos!
     
  14. mihai2xk 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Noi 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 2.0 TDI (CJCD) 147CP 2013
    Salutare,
    Stie cineva un service bun in Bucuresti unde se poate indrepta un prag "la rece". Ma astept la o lucrare profesionista fara sa foloseasca sudura autogen.
    Din cate stiu se poate rezolva prin tragere. Se poate rezolva prin PDR ?
    Multumesc pentru ajutor.

    Multumesc
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se poate rezolva cu PDR ce ai tu acolo. Procedura este asta: se sudeaza niste tije subtiri de cupru / otel de prag si se trage in mod repetat. Dupa toate treaba asta, se vopseste. Sunt profesionisti in Bucuresti care te pota ajuta. Te va costa reparatia cu tot cu vopsire in jur de 100-150 Euro.
     
    mihai2xk apreciază asta.
  16. apokalypsm

    apokalypsm Silver Member

    Înscris:
    21 Aug 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI ASB Tiptronic quattro 2005
    Salutare. In desteptaciunea mea am reusit sa indoi portbagajul. Nu e cutat. Se poate trage sau trebuie schimbat? Ma indrumati undeva? Multumesc.
     
  17. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Se scoate fara vopsitorie si fara sa ramana urme vizibile. Se face cu tehnica PDR. O sa-ti dau un contact prin PM mai tarziu.
     
  18. apokalypsm

    apokalypsm Silver Member

    Înscris:
    21 Aug 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI ASB Tiptronic quattro 2005
    Problema rezolvata. Multumesc lui @Cristi pentru recomandare. Reusita este de 95%. Era destul de urat cand s-a pus lampa, dar dupa 2 ore si cateva zeci de scule pentru PDR inclusiv rabdare s-a rezolvat.
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In urma cererilor numeroase pentru reparatii P. D. R. = Paintless Dent Repair puteti lua legatura cu:

    http://www.indoituri.ro/contact/ - Claudiu

    http://faraindoiala.ro/contact - Florin

    Am lucrat cu primul din lista si s-a facut ce trebuie si cum trebuie la un cost rezonabil. Am inteles ca si al 2-lea din lista este foarte bun si tipicar. Mai multe detalii privind programari, pret, etc., discutati, cu cei mentionati anterior, direct la telefon. Alegerea va apartine.

    Sigur mai sunt si altii (la o simpla cautare pe net sunt mai multe returnari despre reparatii PDR in Bucuresti) care activeaza in acest domeniu dar nu ii stiu si nu ii cunosc

    O zi buna va doresc.
     
    iRubik și Mihalache apreciază asta.
  20. A6_4g 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Noi 2016
    Locație:
    Braila
    Masina:
    A6 4G 2012
    Salutare,

    Oameni buni, am avut si eu o situatie neplacuta cu un nene fara RCA.
    Am nevoie de un profesionist in inlocuirea usilor dreapta, a pragului si a stalpului dreapta, A6 4G 2011.
    De asemenea, am nevoie sa inlocuiesc plansa de bord si airbagurile.

    Pentru orice sfat va rog sa-mi scrieti in privat.

    Multumesc anticipat!
     

Distribuie pagina asta