1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service tinichigerie - vopsitorie si servicii P D R in Bucuresti - recomandari si unde sa NU mergem

Discuție în 'Service' creată de IonutIT, 4 Sep 2007.

  1. Mihai_dmg

    Mihai_dmg Silver Member

    Înscris:
    16 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 ,1.9 TDI AWX, 2002
    A fost cineva de curand pe la Dexcar (Bucuresti) ? De cand au deschis al doilea service (sau s-a mutat), mai greu raspund la e-mail. Am cerut si eu oferta pentru operatiune mai ampla si nu m-au bagat in seama. Ma intereseaza o vopsire integrala de calitate, eu am facut prin 2012 mai multe pe la ei si am fost multumit. La vopsit au avut pe cineva care pot sa zic: jos palaria , s-a vopsit bara fata, aripa stanga si usa sofer (zgarieturi) la pret decent, nu s-a exfoliat si nici diferenta nu se cunoaste. Din 2012 nu am mai fost pe la ei deoarce nu raspund la e-mail pentru oferta. Urmeaza sa fac o vopsire integrala (masina are zgarieturi peste tot). Va multumesc.
     
    TalosCosmin apreciază asta.
  2. iulian21

    iulian21 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Noi 2017
    Locație:
    Balotești
    Masina:
    Audi A5 sportback 3.0tdi quattro S-tronic 2011, CCWA
    Va salut, doresc o recomandare pentru indreptat/revopsit bara spate. Singurele recomandari primite pana acum au fost doar TopLac service insa as mai vrea si altele daca se poate. Atasez si cateva imagini.
    Multumesc
     
  3. Dumitru Ionut Madalin

    Dumitru Ionut Madalin 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Aug 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A7 2013-3.0tdi cdu
    Va salut,
    Cunoaste cineva o vopsitorie decenta, care face lucru bun ? Vreau sa vopsesc masina integral, nu e lovita sau altceva. In Bucuresti daca a facut cineva. Masina din profil. Sincer am cautat pe net, am citit si recenzii pro si contra ... chiar nu stiu unde sa ma duc.Deh, nu fac o aripa, deaceea vreau sa iasa toata ok. Multumesc.
     
  4. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    salut,

    de Turbocon ce parere aveti? In ceea ce priveste o usoara infundatura din cauza unei nuci cazute pe capota
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Sunt ok. Mai greu cu programarile. Trebuie sa ai rabdare. Daca vrei perfectiune mergi la https://faraindoiala.ro/ dar ca sa prinzi loc la el trebuie sa dai acatiste la biserica. :)
     
    Circiumaru Florin apreciază asta.
  6. Circiumaru Florin

    Circiumaru Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Apr 2020
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a4 b9 2016 2.0 tdi 150 cp
    Salutare dl. Cristi,
    În urma unui incident nefericit în trafic a trebuit sa înlocuiesc portiera dreapta fata la un A4 B9, însă la service-ul unde am efectuat reparația nu am reușit sa obțin un reglaj similar celui de dinainte. Adică ușa nou pusa ar trebui sa fie mai in interior si se închide și puțin mai greu. Întrebarea mea ar fi dacă aveți vreo recomandare de service/mecanic care sa ma ajute cu reglarea portierei. Mulțumesc anticipat. Toate cele bune.
     
  7. Nita Gabriel

    Nita Gabriel 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B6,1.9 TDI AVF 170+ ,2004
    Salut,
    Am fost si eu la Marius pentru a vopsi haionul si bara spate. Totul a fost foarte ok iar vopseaua a iesit super, chiar se observa calitatea si mana de lucru, sunt foarte multumit. Luni dimineata s-a apucat de masina iar marti am ridicat-o. :)
    Bonus mi-a facut cateva retusuri si mi-a revopsit oglinzile. Multumesc mult pentru recomandare o sa revin la el pentru ca mai am de revopsit si alte elemente.
    O sa las cateva poze cu before and after.

    EDIT: Cu acordul lui Marius o sa-i las numarul aici 0762298305 . Rugamintea este sa-i scrieti doar pe WhatsApp.
     

Distribuie pagina asta