1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Servicii diagnoză auto din gama VAG, Retrofituri si Instalări/Montaje componente OE compatibile

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de cata181, 8 Apr 2013.

  1. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Ne auzim la un telefon:
    0722729297
     
  2. bogdan1492

    bogdan1492 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 sportback, 2.0TDI quattro, 2012
    Ma alatur si eu beneficiarilor de servicii oferite de Catalin, evident, de cea mai buna calitate, cum ne-am obisnuit. Am facut si eu retrofit la un Audi A5 ce a constat in Oglinda interioara heliomata, Pachet lumini interioare, Hill Hold Assist si schimbarea volanului. Am numai cuvinte de lauda incepand de la calitatea lucrarii pana la pretul acesteia. Recomand cu incredere!
     
  3. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    In perioada martie-iulie nu sunt in tara. O sa incerc, in masura timpului disponibil, sa raspund la mesaje si telefoane. Puteti folosi cu incredere What'sApp. Multumesc.
     
  4. viper_blk

    viper_blk 3rd Gear Member

    Înscris:
    26 Feb 2011
    Locație:
    Braila
    Masina:
    In cautare de a6
    Salut as vrea sa momtez si eu incalzirea in scaune pe a6 c7 s line. Imi poti da un pret aproximativ si cat dureaza lucrarea, monentan sunt plecat din tara dar vreau cand revin sa fac acest upgrade, multumesc.
     
  5. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Nu știu cat este de important pentru tine dar țin sa îți amintesc ca nu montez decât produse/echipamente montate de fabrica. Deci nu after market sau improvizații ieftine. Asta înseamnă ca opțiunea nu o sa fie ieftină deoarece implica piese destul de scumpe precum panou de clima sau centrala electrica, ca sa nu vorbim de pad-urile de încălzire. Pentru detalii suplimentare îți stau la dispoziție pe WhatsApp.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  6. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Back on track!
    Servicii valabile in continuare!
    Diagnoză la autovehicule din gama VAG. Retrofit-uri, Instalări/Montaje componente OEM compatibile.
    Pentru detalii/programari: 0722729297
    Locatia este aceeasi:

    Cata181.jpg
     
    Dyno apreciază asta.
  7. iBacau

    iBacau 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Mai 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A5, 2.0 TFSI CDNC 211HP, 2011
    Salut Cata,
    Am un A3 din 2010 care a venit cu audi chorus din fabrica și doar doua difuzoare pe fata.(sau doar alea se aud).
    Se pot monta 4? La ce preț?

    Se poate face retrofit la sistemul audio Bose de pe A3? La ce preț?

    Mulțumesc frumos
     
  8. Santinella 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 2.0 tdi BKD 2005
    Sambata l-am cunoscut personal pe Catalin.
    Descriu ceea ce face el intr-un singur cuvant: superlativ! Foarte atent, migalos.
    Despre el? OM! Foarte de treaba, deschis, super!
    Cand am ajuns la el, ceilalti baieti care avea lucrari in derulare la el, m-au asaltat efectiv, din prima, cu laude despre el si ceea ce face el. Spune multe acest fapt!
    Recomand cu toata increderea.
    Personal voi lucra cu el, voi apela la orice sfat din partea lui.
    Un profesionist si un mare om!
    Felicitari!
     
  9. alin_ice

    alin_ice 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    ex A4 B7; A4 B8 ; A6 4G FL
    Salut,
    As vrea sa pun o oglinda cu HBA la un A4 2010 care nu are acum senzori de ploaie/lumina. Un pret pr manopera si o lista cu ceea ce este nevoie pe langa oglinda , comutator cu functie auto si senzor de ploaie din geam? Si eventual sa imi spui daca pot face o programare pentru 30 sau 31 Aug pentru montaj.
     
  10. Santinella 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 2.0 tdi BKD 2005
    Aseara am facut o vizitia la doctor Catalin. A se citi "doctor" ca si grad profesional! Au fost puse la punct sistemul parktronic, sistemul audio de la casetofon pana la boxe si statie+bass, care nu functionau sau functionau partial. Intr-o intalnire de acum doua saptamani, mi-a schimbat becurile xenon plus curatat lupe. O munca titanica!
    Toate operatiunile incheiate cu succes (chiar daca a fost necesar sa prindem orele 23, sau ca aseara 02 AM) si plecat catre casa din ce in ce mai mandru de masina mea, dupa fiecare interventie a lui Catalin asupra ei!
    Ne vedem in continuare pentru planurile si proiectele discutate!
    Pana atunci, sa traiesti maestre! :salute::)
     
    cata181 apreciază asta.
  11. Andronic

    Andronic 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Apr 2015
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    Audi A6 2000, 2012
    sa va povestesc de catalin. Chiar daca o sa para ceva fabulos e cu totul adevarat. Povestea mea a inceput cana mi am achizitionat un audi a4 2013 si la care am ramas stupefiat cat de chel poate fi(asta dupa ce l-am achizitionat). Desi avea navigatie, nu avea mai nimic altceva(mentionez ca in capul meu era ca daca are navigatie e full, dupa ce inainte avusesem un hyundai accent). Nu avea nici macar bec in torpedou. Cum nu mai aveam ce sa fac am inceput sa caut pe net(mort de oftica de ce masina cheala aveam). Si asa din site in site dau de catalin. Ca o paranteza am intrebat la reprezentanta daca se poate monta ceva ulterior, bineinteles ca raspunsul a fost NU. Si il intreb pe catalin daca putem pune senzor de ploaie si lumina, daca putem face pachetul de lumini. Am facut de toate inclusiv oglinzi rabatabile electric si asistenta la faza lunga pentru oglinda centrala. Am vandut A4 si am trecut la A6 si din nou sunam la catalin :)). Am pus pana in prezent urmatoarele: mmi cu sim si hard, oglinzi rabatabile electric heliomate si cu asistenta la punctul mort, schimbat tot interiorul(pus piele cu alcantara), pachet lumini ambientale( lumini in usi pe cal si peste tot), keyless entry cu lumini in manere, schimbat clima clasica doua zone cu clima digitala patru zone(a fost o munca titanica), oglinda centrala cu asistenta la faza lunga si schimbat toate trimurile cu unele de mahon. A iesit ceva fabulos, fara a se observa ca a intervenit cineva pe masina. Poate am omis ceva ca au fost multe:)). Il recomand cu cea mai mare incredere pe catalin care este pe departe cel mai bun meserias in domeniu si cel mai important lucru de fiecare data parca lucreaza la masina lui(sa va zic ca a si spalat-o ultima data).
     
    09 BVB și cata181 apreciază asta.
  12. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Hai sa te ajut Adi, ca tot nu am mai dat up de aproape trei luni(sper ca nu o sa fie sters postul :)):
     
    09 BVB, bc74abs, sandman și alți 2 apreciază asta.
  13. dreiutz

    dreiutz 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2014
    Locație:
    Luxemburg
    Masina:
    Audi A4 B9 2.0 TDI DETA 2016
    Sa va mai zic si eu despre Catalin, ca nu am mai scris demult. Am trecut in peroada aceasta prin al doilea mare upgrade, anume de la Symphony cu B&O la MMI 3G Plus cu B&O. Adica a fost nevoie de recablarea intregii masini (nu aveam fibra). Operatiunea a presupus demontarea completa (a cata oara) si ca de obicei, nu au ramas urme, totul arata ca din fabrica. Pe langa acest retrofit am mai facut si Keyless Entry/GO. Totul functioneaza perfect, ca de obicei dl. doctor a inchis pacientul fara nicio urma. Recomand!
     
    cata181 apreciază asta.
  14. Bogda_n

    Bogda_n 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4F2C6 3.0 TDI (CDYA) 2010
    salut,

    ma poti ajuta cu un schimb ulei pompa de servodirectie si antigel (produse originle) pentru masina din semnatura? si un pret?
    vreau sa las masina pe mainile unui cunoscator, nu cum era sa o patesc azi - recunosc din lipsa de timp pentru a ma pune la zi cu discutiile / recomandarile de pe forum ...

    ms
     
    Ultima editare: 31 Oct 2016
  15. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Servicii valabile in continuare.
    Pentru Andrei AKA dreiutz:
    20161017_180053.jpg
    20161022_223255.jpg
    20161029_094513.jpg
    Si ceva mai special:
    20161105_214654.jpg
    20161106_035646.jpg 20161106_035529.jpg
    20161106_035638.jpg

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
    Daniel1979, dreiutz, 09 BVB și alți 2 apreciază asta.
  16. dinti

    dinti 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 CAGA 143cp 2011
    Salut
    Activarea si montarea ads pentru a4 b8 2011, cat ar face?Mersi.
     
  17. sandman

    sandman 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Mai 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    ex: Audi A4 B8 Avant, 2.0TDI 170CP, 2011
    Il recomand cu caldura pe Catalin. Orice problema aveti nu ezitati sa apelati la el.
     
  18. Gabi1981

    Gabi1981 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Apr 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0tdi CTBA
    Salut,il recomand pe Catalin.Aseara mi-a facut servotronicul in 30min.Sincer,omul se pricepe.Se pare ca nu am batut drumul degeaba de la Constanta,si voi mai reveni.
     
    cata181 și VladOpait apreciază asta.
  19. Alxrro

    Alxrro 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Dec 2016
    Locație:
    Voluntari, Ilfov
    Masina:
    Audi Q7 4L 2011, 3.0 TDI, 240 CP, Audi A4 Allroad 2017, 2.0 TDI, 190 CP
    Astazi am avut si eu placerea sa-l cunosc pe Catalin. Mi-am schimbat volanul cu unul sport.
    Nu pot decat sa confirm ceea ce s-a afirmat anterior: un om deosebit, foarte placut si un excelent profesionist.
    Lucreaza cu foarte mult calm si siguranta si efectiv este un "artist" :-)
    Clar m-a castigat de client permanent!
     
    cata181 apreciază asta.
  20. Daniel1979 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Dec 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 2.0 TDI 177cp CGLC 2013 Multitronic
    Salut, cat ar costa un retrofit pt Audi Multimedia Interface? Mersi
     

Distribuie pagina asta