1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Servicii Profesionale si Orice Retrofit pentru Audi - Diagnoza ODIS online - calibrari camere

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de Audi4ever, 25 Mai 2014.

  1. cosmin.racautanu 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Apr 2013
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A6 2009 2.7 tdi quattro
    Buna ziua, am un audi a6 2009 serie sasiu WAUZZZ4F29N040710 si vreau urmatoarele:
    - Streaming bluetooth (am doar telefon dar vreau si o solutie cu a2dp) optional si jack line in daca se poate. Am mmi 3g cu navigatie si unitate dvd 2 sloturi sd
    - ceva update la softul de navigatie si harti daca ai
    - incalzire scaune fata: masina are deja instalata clima cu comenzi de incalzire dar nu are cablajele dintre clima si scaune si nici foliile de incalzire si senzorii de temperatura in scaune(am desfacut si un scaun sa fiu sigur). Din cate am inteles de la fostul proprietar masina nu a avut incalzire in scaune dar s-a stricat clima la un moment dat si nu a gasit decat cu comenzi de incalzire scaune. Pe vag com incalzirea pare activata si arunca eroare la senzorii de temperatura. Mentionez ca am scaune cu tapiserie din piele aproape identica cu cea de sline.

    Ma intereseaza pret manopera, coduri piese ce trebuie sa le comand, eventual daca stii ceva surse din Romania de unde le pot comanda ca sa-mi vina repede. Aa si nu m-am lamurit unde trebuie sa vin: Bucuresti sau Valcea. Eu sunt din Brasov dar distanta nu e problema.

    Multumesc!
    Cosmin
    Telefon 0771 306 657
     
    Ultima editare: 7 Noi 2017
  2. inregsite 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 Allroad 3.0 TDI 2007
    audi4ever Salut. Doresc retrofit incalzire scaune fata + spate pt Audi A6 4f Allroad din 2007. Doresc comenzi originale. Este posibil si cat costa? Multumesc, George.
     
  3. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Ce inseamna retrofit incalzire scaune? Ai schimbat scaunele si ai model cu incalzire?
     
  4. inregsite 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 Allroad 3.0 TDI 2007
    Nu, din contra. Am scaune simple si as dori sa fie incalzite. Eventual Webasto original daca este mai simplu.
    Pentru mine retrofit inseamna sa adaug o functionalitate OEM care lipseste pe masina mea.
     
  5. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Din pacate nu vand piese, doar le instalez, le codez etc
    gasesti scaune incalzite si modulul de clima noi le cablam, codam .
    Spor
     
  6. Varian Marius Sebastian 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2017
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi Q5 2010 2.0 TDI
    Salut,

    Aș dori să instalez reglare electrică a scaunelor șofer și pasager pentru un Audi Q5 model 2011 care a venit din fabrică cu reglare manuală. Se poate realiza fără a schimba scaunele, ci doar a lega firele, și va funcționa corect după instalare, în cazul ăsta? Dacă da, aș dori o ofertă de preț. Mulțumesc!
     
  7. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Scuze dar ceea ce intrebi e deplasat, cum sa pui fire la un scaun manual sa-l faci electric? E vorba de sasiul scaunului, de motoraje reglaj senzori.....etc
    Sorry
     
  8. Varian Marius Sebastian 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2017
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi Q5 2010 2.0 TDI
    Mulțumesc de răspuns. Ideea e că acum stau și evaluez opțiunile și nu mă pricep la așa ceva, de aceea întreb. Dacă aș găsi scaune pe aceeași culoare, cu reglare electrică, se pot înlocui? Și cât ar costa manopera?
     
  9. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Daca gasesti scaune electrice le poate alimenta orice electrician de la Cluj, are un plus si un minus cu o siguranta de 10 amperi.
    Spor
     
  10. Varian Marius Sebastian 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2017
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi Q5 2010 2.0 TDI
    Perfect. Mulțumesc de informații!
     
  11. Varian Marius Sebastian 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2017
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi Q5 2010 2.0 TDI
    Aș mai avea o întrebare. Cât ar costa montatul sistemului soft-close portbagaj, adică buton de deschidere/închidere a hayonului (kit + manoperă)? Mulțumesc
     
  12. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    1200 EURO
     
    DanB9 apreciază asta.
  13. gabrielb1973 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 TDI QUATTRO
    Mai am si eu o intrebare . Un upgrade de la climatronic simplu cu incalzire in scaune (ca in foto 1) la un dublu climatronic tot cu incalzire in scaune (ca in foto 2) se poate face? Daca se poate ce piese trebuie sa cumpar /cat costa manopera etc ? Masina A4B8 facelift. Mersi
     
  14. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Nu prea ai cum sa faci treaba asta, trebuie clima schimbata, altfel nu functioneaza corect
     
  15. gabrielb1973 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 TDI QUATTRO
  16. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Astăzi la domnul Costel mi s-a demontat bordul pentru a reface o legătură la cablurile de alimentare de la ecranul MMI. Pe lângă faptul că totul a decurs foarte rapid si eficient, nu am rămas cu șuruburi in plus ca prin alte parti.

    Recomand cu toata încrederea!!!
     
    quattro2001 și asusx51r apreciază asta.
  17. HappyFeet 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Iul 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 Allroad, 3.0, 2007
    Buna ziua,
    Am un Audi A6 C6 Allroad, din 2007 si voiam sa ii instalez sistemul de prindere ISOFIX. Am desfacut bancheta spate si nu am observat nicio piulita libera in care se poate pune bara de ISOFIX. Ma puteti ajuta? Se poate monta pe acest model?
    Multumesc,
    Silviu
     
  18. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Adaugare in MIB2 locatie camere fixe de viteza, semafoare cu supraveghere trecere pe rosu, personalizare pentru toata Europa, 38.000 locatii.

    Spor
     
    Gabriel.Ion apreciază asta.
  19. corneldoncea

    corneldoncea 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Apr 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 Sline 35 TFSI/2022/150CP/110KW,ST7
    Se poate debloca VIM la Audi A3 Limousine 2017?Ma enerveaza teribil sa nu vad video in mers. Multumesc
     
  20. corneldoncea

    corneldoncea 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Apr 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 Sline 35 TFSI/2022/150CP/110KW,ST7
    Revin dupa vizita la audi4ever, anunt cu regret faptul ca pentru masina din semnatura INCA nu se poate debloca VIM-ul. Mai asteptam.
     

Distribuie pagina asta