1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Servicii Profesionale si Orice Retrofit pentru Audi - Diagnoza ODIS online - calibrari camere

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de Audi4ever, 25 Mai 2014.

  1. Vasile Ionut Laurentiu

    Vasile Ionut Laurentiu 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Feb 2016
    Locație:
    Târgoviște
    Masina:
    Audi A4 quattro, 2.0 disel 177Cp, 2013
    Salut,
    Am un A4 B8 facelift din 2013 si avea nevoie de o mufa AMI pentru a instala internet pe masina. Cat m-ar costa mufa AMI ? Mentionez ca m-am uitat prin masina (torpedou) si nu am. Multumesc
     
  2. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut, se poate rezolva, o sa trebuie si cablu adaptor pt usb.
    Pretul pt cablu sa ai direct usb in torpedou este de 500 lei
    Costel
     
  3. bogdan_mms 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Aug 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8.5, motor CJCB, 2013
    Salut,

    Am un Audi A4 facelift din 2013 si as dori sa-i fac urmatoarele chestii:

    1. Montare subwoofer standard Audi si activarea ecranului pentru controlul lui. Mentionez ca am sistemul audio cu 10 boxe plus difuzor central, lipseste doar subwooferul.
    2. Update MMI si harti.
    3. Decodare de diverse functii, majoritatea sunt discutate aici pe forum.
    4. Montare ADS.
    5. Montare Hold Hill

    As prefera ca toate piesele sa le comandati voi, imi este mai usor asa, si sa-mi spui un pret. Atasez aici cateva poze. Sa-mi lasi eventual si un numar de telefon.
     
  4. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut, trebuie sa vedem daca este vorba doar de activare sau inlocuire radio, amplificarea este din modulul radio
    Este vorba de MMI 3G basic, update-ul este 250 lei.
    ADS 650 lei
    HillHold 600lei
    Pentru detalii ne auzim la un telefon
    Costel 0744555355
    Spor
     
  5. Calina 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Feb 2016
    Locație:
    Dolj
    Masina:
    A6
    Salut,
    Am un Audi A6 C7 din 2014, o varianta pentru US, 2.0 cu 220cp. Am pe volan si consola dintre scaune butoane pe care scrie NAV dar am inteles ca nu are navigatie montata. Care ar fi explicatia si ce implica montarea unei navigatii ?

    NAV.png

    M-ar interesa totodata si senzori de parcare pe spate sau camera.
    Multumesc!
     
  6. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Calina Salut, trebuie sa treci cu masina pe aici sa vedem exact ce varianta putem alege, RMC sau MMI 3G plus.
    Costel 0744555355
     
  7. mishu999

    mishu999 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Noi 2010
    Locație:
    Slatina/Bucuresti/Craiova
    Masina:
    A4 B6 TDI
    Salut! Pentru un A6 2010,m-ar interesa grila fata S-line,difuzor spate S-line si niste tipsuri un pic mai groase.Multumesc!
     
  8. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut, noi le putem monta dar nu avem la vanzare piesele cerute.
    SPOR
     
  9. uzit 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Iul 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5, 3.0TDI, 2010
    salut,

    pentru a5 2010 cu radio concert, care ar fi preturile pentru retrofit la mmi?

    Multumesc
     
  10. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    uzit Salut, pretul este de aproximativ 1.300-1.500 Euro
     
  11. Krip7ON 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2015
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B8, 2.0 TFSI - 211HP, 2009
    Salut.

    Detin un A4 B8 2009. Masina a fost facuta pentru state. Adusa in Ro, au fost inlocuite stopurile originale (presupun model clasic, fara LED] cu unele cu LED. Stopurile functioneaza perfect dar a ramas eroarea de bec ars in bord. Ma poti ajuta cumva cu acest lucru/

    A 2-a intrebare ar fi daca in locul MMI 2G se poate monta un sistem ANDROID care sa inglobeze spre exemplu niste aplicatii cum ar fi Google maps, Waze si altele. Ma intereseaza ca si radio si toate dotarile sa isi pastreze functonalitatea iar butoanele de pe consola centra si volan sa isi pastreze si ele functionalitatea.

    Multumesc frumos!
     
  12. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut,
    Partea cu stopurile se rezolva, cu recablare si resoftare pentru stopuri cu led , pretul este de 400-450 lei.
    Pentru a 2-a intrebare o sa-ti arat ce putem face referitor la inlocuirea 2 G-ului cand ajungi la noi.
    Spor
    Costel 0744555355
     
  13. danutz21

    danutz21 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Mar 2013
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi A6 , 2,5 TDI, 2002
    Salut. Ce navigatie poti pune pe un Audi A6 C5 2002. Am RNS-D cu magazie de 6 cd-uri si tv. As vrea ceva mai nou ca sa pot beneficia de navigatie.. tv digital daca se poate... si altele. Si cruise control poti pune? Preturi si pt piese si pt manopera te rog. Multumesc! O zi buna!
     
  14. nersi1 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 Avant, 2012, 2.0 Tdi, motor CJCB, 100kw, 136cp
    Salut,

    Poti monta sistemul de prindere ISOFIX la bancheta spate ( la scaunele de langa usi) necesar pentru prinderea scaunelor auto de copii ?
    Se pare ca la modelul din semnatura (B8) cei de la Audi nu au mai inclus standard aceasta optiune.
    Am gasit niste tutoriale, caci se pare ca exista deja un mecanism, dar nu sunt priceput si decat sa stric, prefer sa lucrez cu cineva care se ocupa cu asa ceva si stie ce face.
    Daca ma poti ajuta, te rog sa imi spui un pret si cam cat ar dura.

    O zi buna!
     
  15. Nicolae Mihai Gabriel

    Nicolae Mihai Gabriel 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Feb 2016
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    A6 ,2.0 , 2007
    Salut . Pentru A6 C6 MMI 2G Basic o trecere la 3g basic sau 3g plus ,preturile pentru fiecare daca se poate .
    Cat despre piesele necesare daca nu le aveti as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu un link doua catre ele .
    Multumesc . O zi frumoasa !
     
  16. Bogda_n

    Bogda_n 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4F2C6 3.0 TDI (CDYA) 2010
    Salut,

    Cam cat m-ar costa, pentru masina din semnatura, instalare AFS (manopera/piese).
    nota: pentru farurile actuale trebuie sa schimb lupele, asa ca in cazul in care piesele pentru adaptarea farurilor la AFS + lupele ies cam pe la pretul unui far nou, o sa merg pe varianta in care o sa schimb si farurile; te rog sa-mi spui un pret si pentru faruri (HELLA).

    Multumesc,
     
  17. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu poti adauga AFS pe farurile actuale pentru ca nu o sa gasesti ansamblul interior ca reper separat.
    Singura varianta este sa pui alte faruri cu AFS.
     
  18. Bogda_n

    Bogda_n 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4F2C6 3.0 TDI (CDYA) 2010
    Eram 90% pe varianta cu schimbatul farurilor ...

    Ma poti ajuta cu validarea codurilor pentru faruri?
    cod HELLA: 1ZS009925-421 - (Coduri OE AUDI: 4F0941029BT, 4F0941029DH ) - far dreapta
    cod HELLA: 1ZS009925-411 (Coduri OE AUDI: 4F0941004BT, 4F0941030BT, 4F0941030DH) - far stanga
    Imi este neclar de ce in catalohul HELLA imi apare Bulb Type D3S/H7 si Bulb Type H8 - din ce stiu au becuri D3S si H7 ...

    Rog un pret pentru manopera si pentru piesele necesare (cod OE), plecand de la considerentul ca o sa schimb farurile

    Multumesc
     
  19. Dd0ggy

    Dd0ggy 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2016
    Locație:
    Germania
    Masina:
    Audi a4 B8 , 2.0 diesel 177 cai, 2013
    Salut! sunt nou pe aici si chiar nu as vrea sa ma fac de ras.
    Am un audi a4 b8 din 2013 facelift dar din pacate cand am cumparato m-am uitat la detalii mai importante si am trecut cu vederea ca nu am led-uri si bixenon si acum chiar mi le-as dori.
    As vrea sa stiu si eu daca s-ar putea face si ce costuri ar implica
    Stopurile pot ramane pe becurile simple dar farurile le vreau neaparat.
    Am atasat si niste poze. 20161029_101037.jpg

    Multumesc anticipat.
     
  20. Balogh Levi

    Balogh Levi 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Sep 2016
    Locație:
    Targu Mures
    Masina:
    A5 1.8 TFSI 2012 coupe facelift
    buna, mar interesa daca se poate activa optical parking, afisarea siluetei masinii pe mmi la modelul audi a5 facelift coupe 1.8tfsi, cu mmi 3g low/basic dvd navigatie, si cu senzori de parcare din fabrica doar in spate (din mmi se poate seta sunetul ).
    Am inteles ca in vagcom nu mai este prezent modulul 10 park assist ci este mutat la 09 central electric parca.
    Mar interesa daca ati reusit un astfel de activare, nu lucrez in domeniu dar imi plac hackurile de genu si am reusit sa activez aceasta functie la pre facelift a5 a unui prieten, dar la al meu nu (facelift).
     

Distribuie pagina asta