1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Sfat si consiliere achizitie Audi A4 B9 cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A4 B9 (2015 - prezent)' creată de Flo1980, 7 Ian 2017.

  1. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Trebuie sa ai in vedere faptul că dealerii nu bifează mereu opțiunile de pe mașină, iar tu căutând clima pe 3 zone (o pot considera o nișă) poți pierde din vedere multe mașini care nu au bifată aceasta opțiune dar o au. Sincer, nu înțeleg necesitatea acestei opțiuni, dar fiecare cu piticul lui
     
  2. ajaccio 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Sep 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 2.0 Tdi 2008
    Eu nu o consider o optiune ci doar ceva normal pentru o masina unde in spate va fi tot timpul cel putin o persoana. Am avut B8 din 2008 fara gura de ventilatie spate si sincer racirea era deficitara cumparand cu alte masini detinute (ex. Mondeo) adica cei din fata inghetau iar cei din spate ziceau sa dau mai mut rece :) Mersi de sfat..am incer sa nu mai bifez optiunea asta cand fac cautarea pe mobile.de
     
  3. marcelush

    marcelush Banned

    Înscris:
    22 Feb 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4, B9, (DETA), S-tronic, 2.0 tdi, 190cp, quattro
    Inutilă... la fel ca Virtual cokpit si head up display sunt optiuni scumpe
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Inutila pentru unii si foarte utila pentru altii. Lasati parerile personale si nu mai discutati despre asta. V-am mai spus: aici nu discutam optiuni personale ci comentam pe baza unor link-uri si atat. Fiecare stie cel mai bine de ce anume are nevoie.
     
  5. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Eu te sfătuiesc să pui doar an, km, pret, combustibil și cutie. In rest răsfoiești anunț cu anunț
     
  6. vibeup

    vibeup Silver Member

    Înscris:
    1 Mar 2015
    Locație:
    Stuttgart
    Masina:
    A3 8Y 2022, 2.0TFSI Quattro
    Clima 3 zone nu este chiar o clima 3 zone... este 3 zone cand este setata pe manual, cand este pe automat poti da ce temperatura vrei tu in spate ca nu o sa primesti.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  7. Flo1980

    Flo1980 Bronze Member

    Înscris:
    7 Ian 2017
    Locație:
    Franta
    Masina:
    A4 avant 2016
    Mie mi se pare mai degraba o pacoste gura de ventilatie in spate, copii se joaca tot timpul pe acolo, trebuie sa stai cu gura pe ei.
     
    cristimate și bobalex18 apreciază asta.
  8. djxme200

    djxme200 Silver Member

    Înscris:
    31 Ian 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Offtopic: Copiii in mers trebuie sa stea pe locurile lor cu centurile puse, nu cred ca e ok sa incurajam pe forum "umblatul" liber al copiilor prin masina in timpul mersului.
     
    zeratul, tox și pronet apreciază asta.
  9. Dan-Adrian Cif

    Dan-Adrian Cif 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2018
    Locație:
    Mureș
    Masina:
    Audi A6 4G, 2.0 TDI (CNHA), 140kw, 2014, S-Line, Manual
    Vă salut. Sunt in căutarea unui Audi A4 B9 și in principal vreau sa achiziționez masina de la dealer Audi. Am o neclaritate însă. Dacă masina se găsește pe audi-boerse.de asta înseamnă ca e automat vândută de un dealer Audi?
    Mulțumesc.
     
  10. vibeup

    vibeup Silver Member

    Înscris:
    1 Mar 2015
    Locație:
    Stuttgart
    Masina:
    A3 8Y 2022, 2.0TFSI Quattro
    Da dar mai sunt si angajati audi care au dreptul sa vanda prin ei.
     
    Dan-Adrian Cif apreciază asta.
  11. marcelush

    marcelush Banned

    Înscris:
    22 Feb 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4, B9, (DETA), S-tronic, 2.0 tdi, 190cp, quattro
    Dar de ce te limitezi la dealer Audi? Sunt nspe mii de dealers cu istoric de 10-15-20 de ani, cu reputatie, care vand multimarca
     
  12. Dan-Adrian Cif

    Dan-Adrian Cif 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2018
    Locație:
    Mureș
    Masina:
    Audi A6 4G, 2.0 TDI (CNHA), 140kw, 2014, S-Line, Manual
    Înțeleg ce spui marcelush, dar am observat ca majoritatea care vând pe mobile/AutoScout sunt turci sau alte nații. Va fi prima masina pe care o cumpăr personal și nefiind vorbitor de germana riscurile sunt foarte mari pentru mine să plec cu o mașină care nu e ceea ce pare. Apreciez sfatul, voi lărgi aria de Căutare și îmi voi lua toate măsurile de precauție, in limitele in care sunt posibile.
     
  13. Colta Paul 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2019
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Deocamdată fara:)
    Va salut. Sunt in cautarea unui A4 B9. As dori ca masina sa fie Quattro, dar problema e ca in bugetul meu gasesc doar la 200.000 km. Ce ziceti sa iau asa la 200.000 km sau sa renunt la Quattro si sa iau cu km mai putini ?
    Urmeaza maine sa sune un prieten din Germania care va cauta masina din urmatorul anunt:
    https://www.mobile.de/ro/Automobil/...16,prx:17000,pwn:135/pg:vipcar/287927129.html

    Bugetul e 16-17000.
     
  14. valentinc 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A8 3.0tdi, 2007
    Salut, in anunt, masina nu e trecuta ca masina neaccidentata. Deci cel mai probabil a avut un accident si a fost reparata. (poate bine/poate prost) Conteaza foarte mult si cine vinde aceste masini
     
  15. Risti

    Risti 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 C7 2016 3.0 TDI 218 PS
    Personal am interactionat cu dealeri nemti si non-nemti. Nu am avut pana acum parti pozitive pentru dealerii nemti! Pentru restul, da.
    Abia acum la ultima masina am avut o expierenta pozitiva cu un dealer german, dar a fost dealer Audi.

    Apropo, dealerii oficiali nu accepta plata cash. Sa ai in vedere si aspectul asta.
     
    Dan-Adrian Cif apreciază asta.
  16. Colta Paul 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2019
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Deocamdată fara:)
  17. Risti

    Risti 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 C7 2016 3.0 TDI 218 PS
    + Dealer
    + 95% masina ok fara discutie

    - Km (~ 46k/an)
    Fara Quattro poti sa-ti iei un A4 din asta cu (+/-)100k km. Dar daca stai la munte poate are sens Q.
     
  18. Colta Paul 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2019
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Deocamdată fara:)
    Mașina a avut ultima revizie la 146k, a avut bara fata schimbata și dealerul nu are actele(a zis ca le primește de la firma de leasing după ce semnează contractul de vânzare). Mi s-a părut ciudata faza cu actele.

    As putea câștiga la dotări/km dacă renunț la motorul de 190cp în favoarea celui de 150, dar nu prea o consider o opțiune.
     
  19. AndreiF92

    AndreiF92 Silver Member

    Înscris:
    14 Dec 2015
    Locație:
    Arad - București
    Masina:
    A4 B8 2009 2.0 TFSI 270 HP CDNC
    Daca tot ai un buget mic pt B9 si limitat, parerea mea este sa te orientezi catre B8 cu mtorul de 190 cp + quattro si ceva dotari bune.
     
  20. Risti

    Risti 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 C7 2016 3.0 TDI 218 PS
    Cat vei folosi masina urban vs afara (%)?
     

Distribuie pagina asta