1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Sfaturi - Consiliere achizitie Audi A5 / S5

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de sammuray, 18 Iul 2007.

  1. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    Marian, stiu ce zici, eu spuneam de faptul ca are reglaj la faruri langa volan, ceea ce la xenon se face automat...are pe puntea spate doua "pistonase" care regleaza cum sa iti stea farurile. Asistenta e altceva, oricum nu o are. Posibil sa ii fi schimbat partea din fata si sa fi pus xenon.
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Pai are buton de reglaj al farurilor, se vede in poze.

    P.S Nu are nici un pistonas, are senzori.
     
  3. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Cel mai simplu ceri o decodare dupa VIN-ul masinii si te lamuresti despre dotarile din fabrica. Pe mine nu ma convinge scaunele. Sunt electrice, dar nu vad butoanele de memorie pe usi... sunt s-line, dar volanul este normal... are xenon, dar buton de reglaj. Atunci, ori a fost lovita si "carpita" cu xenon si alt volan, ori scaunele sunt "imprumutate". Inafara de scaune, nimic nu mai are s-line.
     
    Ultima editare: 24 Ian 2018
    Azlat apreciază asta.
  4. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    In care poza se vede butonul de reglaj?
    Eu vad doar cel de reglare al intensității luminoase din bord...
    Cat despre km mi se pare bulshit odată sa fie 178 și după 290 și ceva poate ușor sa aibe +500...

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @Cata_ADC despre asta este vorba. Nu este de reglaj faruri ?
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  6. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    E clar masina aia nu a avut xenon oem, autoreglarea nu se face, stopurile spate sunt și ele schimbate...
    Interiorul posibil sa fie al ei insa cine stie
    Km și ei umblați 100%
    Jantele nu sunt oem, niște poze ok un preț mare pt ce e real ea.
    Țeapă!

    P. S. ce ochi buni aveți eu nu am observat butonul :)

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  7. FauritorulDeZambete 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Espero 1.5 1996
    Salut! Am revenit pe forum dupa o destul de lunga perioada de tacere. Am gasit urmatoarea masina pe un site din Germania http://www.audi-boerse.de/gebraucht...antrieb-grau-2_DEU2352317929P129.htm#gwb-plus Nu este nimic dubios la ea?!? Parca are prea de toate si pretul prea mic... asta comparand cu ce mai au ei acum la vanzare. Un alt site unde as putea sa gasesc masini "corecte" imi puteti spune? Multumesc!
     
  8. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Numai inscriptia de pe placuta de inmatriculare ar trebui sa iti inspire destula incredere.
    Ori sufli si in iaurt sau mi se pare mie ? :)
     
    Ultima editare: 30 Ian 2018
  9. FauritorulDeZambete 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Espero 1.5 1996
    Salut! Sunt inca la inceput si cam suflu. Am tot citit pe forum de turci, albanezi si... ai nostrii romani care fac o masina din 3. Sa inteleg ca e treaba buna daca ma hotarasc la o masina de pe acest site. Merci de info!
     
  10. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    In general cand vezi Gebrauchtwagen : Plus, primesti ce platesti.
     
  11. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    De acord cu Gebrauchtwagen:Plus. Eu am luat doua masini asa in ultimele 30 de zile si nu am gasit nici cel mai mic defect.
     
  12. vladmeister 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Ian 2018
    Locație:
    Pitesti
    Masina:
    Audi a 4
  13. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Da o are pe descriere. :)) Aproape 5 cuvinte. Nici de poze nu duce lipsa.

    Nu stiu ce a lipit langa sigla Quattro de pe bord, dar partea buna este ca are Bang&Olufsen.
    S-Line exterior/interior/suspensie. Arata bine.
    Ce urasc la toate Audi dupa 2008-2009, display-ul monocrom dintre ceasuri si clima simpla.
     
    vladmeister apreciază asta.
  14. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    cel mai simplu oferea seria VIN si aia era ... decat sa scrie 3 cuvinte, 3 surcele

    What are you talking about @audi66
    Uite o poza cu a mea
    quattro ala acolo sta din fabrica ( nu e lipit sau altele ) , display color din fabirca pentru ca e optiune , climatizarea pentru ca optiune , la fel si B&O and drive select ...
    [​IMG]

    nu va mai hazardati in afirmatii e vorba de cati bani dai pe ea atat la achizitia de noua dar mai ales cand o iei SH
     
    bobalex18 apreciază asta.
  15. Geanyyy

    Geanyyy 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.0 TDI 177CP 2013 CGL QUATTRO
  16. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    Salut, ai putea sa parcurgi cateva subiecte despre A5 inainte, astfel iti formezi o parere despre dotari si problemele posibile (cu care vine orice masina). Masina din anunt e "de samsar" care face abuz grav de dotarile ei, le enumera in mod repetat, singurul lucru care nu il are este retractarea electrica la oglinzi, in rest nu minte samsarul. Ceea ce iti recomand este sa iti cumperi una care are quattro si motor de 3.0 TDI, de acolo pleaca adevarata placere a condusului (am 2.0 TDI si ma tot incearca gandul sa trec la altceva).
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  17. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    @Geanyyy Jumatate ( ca sa nu zic 3 sferturi ) din dotari sunt standard pe orice A4/A5 din generatia asta, alte dotari nu exista in configurator ( Black Edition, Black Chrome, S-Line Plus Luxury Edition ). Ai rabdare invata din subforumul A5 si A4 B8 ce dotari pot avea modelele astea si cum functioneaza/arata.
     
  18. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Orice mesaj îl postați fără a citi înainte va avertizez ca se va sancționa...
    De ce nu citiți înainte tot ceea ce va interesează este la un click distanta

    Pierdeți câteva ore, sa nu credeți ca ne naștem învățați.

    Studiați și formati-va o părere proprie mai apoi cu siguranta veți lua cea mai buna decizie ajutați și de noi bineînțeles

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  19. SV 23 FBI

    SV 23 FBI 5th Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2011
    Locație:
    Torino
    Masina:
    A4 B9 2.0 TDI quattro 190 CP DETA 2016
    Salutare tuturor,
    De cateva luni ma tot bate gandul sa imi schimb masina si pana la urma o comit in luna mai. M-am impiedicat zilele astea de urmatoarea masina si trebuie sa recunosc ca inima mea inca bate foarte tare pentru Audi:hubbahubba:. Practic e ceea ce imi doream in 2011 cand insa am avut bani doar de masina din semnatura.

    Dupa parerea voastra nu e dubioasa in privinta pretului si a kilometrajului ? Mi se pare ca e cam jos decat tot ceea ce se gaseste pe piata desi in acelasi timp vorbim despre o masina vanduta de o reprezentanta Audi prin programul Gebrauchtwagen plus.

    Astept cu interes parerile voastre. Multumesc. :beerchug:
    https://www.audi-boerse.de/gebrauch...allradantrieb-schwarz-2_DEU21239AZO12719.htm#
     
  20. Vasile Vaska

    Vasile Vaska 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Braila
    Masina:
    Audi A3 Sportback 2.0 TDI 2008
    Daca nu ma insel, cand are plus la numar atunci a fost verificata de audi si masina este in stare buna iar km sunt reali.
     

Distribuie pagina asta