1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Sfaturi achizitie - Audi A5 / S5 -

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de sammuray, 18 Iul 2007.

1. Ice_2k

Ice_2k Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    La drum lung 10-11 iar prin B cam 17-18

2. stefan550

stefan550 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Sau, daca mergi doar la ore de varf si distante foarte scurte intre 19 si 25.

3. astoicaandrei

astoicaandrei 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Opel Gtc 2008 1910 150 cp
    Salut baietii,am promis ca o sa revin.Am vazut masina din Constanta era foarte prost intretinuta desi era din 2016.Asa ca intre timp am cautat atent si am avut mare noroc sa dau peste un propietar care si-a achizitionat-o pentru el acum aproape 3 ani.Tot servicul este facut numai in reteaua Audi (inclusiv acum 2 luni i-a schimbat distributia si uleiul la cutie tot la ei) am verificat-o si masina este in stare perfecta si cei de la service mi-au spus ca nu o sa bag bani in ea prea curand.In fine per total sunt foarte multumit de achizitie si daca o sa am intrebari o sa ne mai auzim pe forum. https://www.autovit.ro/anunt/audi-a5-ID7GwNFn.html#8a3e9fd1d2 (ps masina are numere de germania pentru ca propietarul nu am mai stat sa ii faca poze actuale si le-a pus pe acestea de cand a cumparat-o)

4. astoicaandrei

astoicaandrei 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Opel Gtc 2008 1910 150 cp
    Anuntul vad ca numai este valabil,o sa revin cu poze!

5. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In topicul dedicat - care il deschizi tu - din aria Masina mea, nu aici. Multumesc pentru intelegere.

astoicaandrei apreciază asta.
  6. razvan07 1st Gear Member

Locație:
    Timisoara
    Masina:
    a4 2.7 tdi 2009
    Ceau colegii. Curand vreau sa devin si eu un proprietar de Audi si m-am orientat catre un A5 coupe, pe benzina din moment ce in oras ma plimb cel mai mult. Sunt destul de hotarat ca aceasta(https://www.mobile.de/ro/Automobil/...hrwerk-Sport/vhc:car/pg:vipcar/264429648.html ) sa fie urmatoarea, dar din ce am mai citit pe forum/uri, nu mi-am putut forma o parere in legatura cu consumul la un 2.0 tfsi Euro6, cutie 8 trepte automata si quattro atat in oras cat si in afara. M-ar ajuta destul de mult niste cifre concrete.

P.S. Eu locuiesc in Timisoara, deci cu atat mai mult m-ar ajuta daca cineva de pe forum ce sta in Timisoara, mi-ar putea raspunde.

Multumesc mult.

7. Adi24 2nd Gear Member

Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    Poti sa iti faci o idee la posturile de mai sus unde e 3.0, la mine 2.0 tdi in Tm e consum de 12 daca te ajuta cu ceva,dar sincer cred ca daca iti iei asa masina nu ar trebui sa te intereseze consumul.

8. RazvanRXR

RazvanRXR 2nd Gear Member

Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A5 2.0 TDI 177cp Quattro 2014
    Si la mine consumul e intre 11-12, tot 2.0 TDI quattro.

9. cogdao

cogdao Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A5 & A3 Sportback
    1.8 tfsi, Bucuresti, 11%.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Distribuie pagina asta