1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Sfaturi achizitie - Audi A5 / S5 -

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de sammuray, 18 Iul 2007.

1. shofrea 1st Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    A6 C7
    Daca spun ca nu prea ma pricep la masini, sunt super amabil cu mine .. Orice parere este de ajutor, urmează să duc masina si la un mecanic in care am încredere dar voiam să văd dacă cei de pe forum ar achiziționa sau macar ar trezi interes o masina ca cea in cauza. Multumesc

2. K3nT Gold Member

Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina
    In prima faza cauta in topicurile dedicate acestui tip de motor/masina si vezi ce probleme pot aparea.Daca ai un mecanic in care ai incredere mergi la el sa o verifice amanuntit (atentie..nu verificare cu umarul la roata ), eu as merge si in reprezentanta pt. verificare istoric(daca nu ai facut asta deja)..pe langa partea mecanica poti cere si un test de vopsea.
    Verifica ca toate optionalele masinii sa fie functionale, un drive test si bafta :)
    Masina este relativ noua, nu ar trebui sa prezinte defecte majore..dar nu este o regula.

P.S. nu lua de bun tot ce spune vanzatorul, verifica si formeaza-ti propria parere bazata pe date reale.

shofrea apreciază asta.
  3. Ice_2k

Ice_2k Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    poti folosi si inspectorauto.ro, sunt ok baietii

shofrea apreciază asta.
  4. bobalex18

bobalex18 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, B6, 1.9 TDI, multitronic 2004; A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    fiind român nu lua nimic în calcul. prețul mi se pare ok.
    verifică mașina de daune și starea ei, cu persoane care se pricep.

lucaflo26 și shofrea apreciază asta.

Distribuie pagina asta