1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Sigla - Emblema Audi - inlocuire cu alt model luminata sau nu - Illuminated rings - etc.

Discuție în 'Exterior' creată de hungimahar, 9 Sep 2010.

  1. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    Curând Gabi!

    O sa merg sa caut mai întâi 2 potentiometre astăzi și ma voi ocupa de montaj.
    Sigla pare sa fie de o calitate ireproșabilă la prima vedere, este cam la fel cu una OEM, doar ca " hackuita" cu atenție.
     
  2. lucian.1950 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Dec 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    a4,1.9tdi,2008
    hai sa o vedem aprinsa ...
     
  3. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
  4. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    Cadre fresh !
     
  5. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    In final pe ce le-ai "legat" ?
    Dezvolta un pic, ca poate ti-a venit pe parcurs vreo idee noua si sa o preluam.
    Nu arata rau, sa stii.
    Acum, asa cum am mai spus, sa speram ca au un plastic de calitate, sa reziste la spuma si alte "intemperii".
     
  6. mare_hotz

    mare_hotz Platinum Member

    Înscris:
    3 Noi 2014
    Locație:
    Nurnberg
    Masina:
    A6 2.5tdi Avant AKN
    wow...vreau si eu:) intrebare,stie cineva daca se potriveste emblema fata si pe un A6 c5 ?
     
  7. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    Totul ok până acum, Gabi, le am legat pe poziții, firele de pe mufa de pe un far, cu comutator din mașină (este un risc când vizitez județele vecine).

    @mare_hotz - este aceeași emblemă și la tine, de 27 cm, vezi ca am pus link pe pagina de prezentare a mașinii
     
  8. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Deocamdata tipul de la care ai luat tu, nu mai are. Varianta alba.
    Mai este unul, dar vinde doar in UK si cred ca o da pentru ca nu o mai pune el. Are doar 4 articole vandute, iar emblema postata, e singura. E si mai scumpa si asta nu e tot, a pus-o la licitatie, vezi Doamne.
    Mai este o varianta, care se gaseste cu preponderenta pe ebay China, ce are fundalul negru, sau folia adeziva 3M nu este decupata la interior. Nu pot sa-mi dau seama de calitate, asa ca o exclud.
    Cine mai are timp, daca gaseste o alta sursa, sa anunte.
     
    Ultima editare: 16 Mar 2015
  9. RadooMarian 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Feb 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C5, 1.8T-AWT, 2001, avant
    singurul lucru care ma deranjeaza la aceste inele luminate este ca sunt enervant de faine si nu pot sa mi le scot din cap :)
     
    silviunik apreciază asta.
  10. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Ati mai gasit vreo sursa?
    Vad ca pe ebay, bate vantul… :(
     
  11. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Fratilor, am facut o "nefacuta"... :)
    Daca tot trebuie sa dau bara jos, sa schimb niste senzori si sa mai fac niste nebunii, am zis sa o fac si pe asta cu emblema.
    Nu am gasit decat AICI, la un pret aproape dublu si zicandu-mi ca daca e bal, bal sa fie, am luat si variante cu telecomanda. Na... :)
    Nu are rost sa mai discutam despre pret, ca la urma urmei, zic ca am pierdut din buzunar vreo 200 de lei si asta e. Daca jucam la pariuri, era mai usor de simulat. :)
    Pe Amazon (era cineva tot din UK, dar vindea mai scump si fara telecomanda), Alibaba (unde nu am gasit posibilitatea de a cumpara), ebay, bate vantul in ceea ce priveste aceasta emblema, ... LA DIMENSIUNEA CORECTA.
    Daca se refac stocurile, daca mai gasiti pe undeva mai ieftin, e norocul vostru.
    Cu toate astea, dupa parerea mea, pacat ca turcii de la HGTUNING au disparut, pentru ca realizau varianta cea mai reusita.

    VIDEO 1
    VIDEO 2
     
    Ultima editare: 16 Apr 2015
  12. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Up-date... (Cristi, daca este mai bine, poti muta postul asta, la cel de sus)

    De AICI se pot cumpara doua deodata si iesiti mai ieftin per bucata.
    Trebuie doar sa va gasiti un al doilea doritor. Un minus ar fi ca nu poti opta pentru telecomanda.
     
  13. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    G@bryel, nu ai fost atent la postarile mele.
    Am pus varianta asta de mult, de acolo poti cumpara si 1 buc. la pretul de 70£, am scris in postul #98.
     
  14. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Mea culpa, nu m-am mai uitat in urma.
    Acu', ca s-o intorc si eu :), pai eu am luat la o bucata. Am zis asta in primul post, doar ca eu am dat un pic mai mult, pentru ca am luat si telecomanda la ele (85 Lire).
    "Flavius89" a gasit pe ebay pe la 40 de Lire, fara transport, deci era un pic mai bine. Parca nu vroiam sa dau dublu, luat din alta parte. Totusi era din China si trecea prin vama, asa ca, pe undeva, nu era de ignorat nici varianta actuala.
    In al doilea post, doar am precizat ca in doi, se poate lua mai un pic mai ieftin.
    Dupa ce am scris am vazut ca si "criss43" in postul #91, a pomenit de site-ul asta, dar era prea tarziu. Eu de ceva timp tot urmaresc site-urile principale si chiar nu ma mai gandeam la altele mai mici. Sunt convins ca astia au ceva ramas pe stoc, tot de prin China aduse.
    In fine, sper sa fie seriosi. Mi-au raspuns, totul pare OK. Pe amazon au ceva feedback-uri negative, dar cu mine sa nu se puna (cumva ca sunt din Romania, ca nu pot sa fac mai nimic) ca le trimit direct la usa "intrebatorii". :)

    Si da, filmul pus de tine acolo, e de la HGTUNING...
    Mor de ciuda ca nu am prins acel model, dar de acum, PA. :)
     
    Ultima editare: 16 Apr 2015
  15. Robi Stoica 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Iun 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,B6, 1900,2005
    Salutare

    Am citit postarile voastre si am vazut ca pomeniti de 120 de euro pretul unei asemenea dracovenii si voiam sa va intreb una de pe olx la 100 de ron ce are diferit fata de aia de 120 de euro?
     
  16. dhan67

    dhan67 Silver Member

    Înscris:
    26 Aug 2014
    Locație:
    LOGROÑO,LA RIOJA,ESPAÑA
    Masina:
    Audi A6/C7 Avant, 2.0 tdi 177 cp,multitronic, an fab. 2014,luna octombrie
    Poate pentru ca este o copie chinezeasca si nu are aceeasi calitate,atit in materiale cit si in functionare?
     
  17. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Cred ca afacerea o sa cada…
    Nu am avut probleme cu chinezii (de cand tot cumpar de pe ebay), asa cum am avut cu nemtii si acum cu englezii.
    Da, inca nu a venit. :)
    Am asteptat 3 saptamani, perioada maxima care este mentionata pe site, pentru ca emblemele s-ar PRODUCE pe comanda si daca nu au pe stoc, trebuie asteptat.
    Dupa vreo 3 email-uri, cand credeam ca totul e mort, mi-au raspuns ceva de genul:
    "Hi Gabriel
    I am very sorry for the delay, we thought you would have received the
    badge by now, It was sent standard international post so cannot be
    tracked, I can send a replacement to you if that is ok?
    Best regards"

    Am zis sa nu fiu absurd, le-am mai dat o saptamana, asa ca am hotarat sa ne auzim dupa, adica saptamna asta. Le-am scris astazi dimineata dar, "normal", niciun raspuns.
    Am crezut ca s-au incurcat in comenzi si au omis sa trimita. Le-am dat ragaz sa repare, chiar daca se dau corecti. Am zis ca poate se fac in China si vin cu vaporul, dar singura explicatie a fost cea de sus. Le-am spus totul, le-am trimis si printscreen-uri dupa dovada platilor…
    Martea viitoare (las lunea de dupa WE, ca sa apuce sa vina un eventual colet), apoi raportez problema la paypal. O sa trec un pic si prin pagina lor de FB, sa intreb de comanda mea. :)
    Ca o sa se supere ? Uite de asta nu am eu pulover "pe gat" acum.
    Va tin la curent. Daca in final nu vine nimic, sa stiti sa-i evitati.
     
  18. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Up-date…

    Am dat de pagina de Facebook a "firmei".
    Am intalnit acolo un englez ce tocmai postase aceeasi problema. Astepta de pe 19 Aprilie.
    Am scris si eu.
    Suprinzator ? Verific la vreo doua zile si… contul a fost sters.
    IMai este o pagina, dar e a…"comunitatii", vezi Doamne. Are si asa ceva…
    Am apucat sa retin pagina personala a "patronului" si i-am scris acolo,….ca nu mai astept nicio zi si faca bine sa-mi trimita banii.
    Am sesizat si paypal.
    Surprinzator, desi am scris pe seara, in toiul noptii primesc mesaj de la paypal ca nesimtitul mi-a si trasferat banii. Asa da serviiciu, nu stiu cu ce l-a strans de….©©®√€, dar a percutat rapid.
    Ideea e sa scoateti din optiuni firma asta. Daca aflati alta sursa de achizitionare, poate o postati pe aici.
     
    Ultima editare: 6 Iun 2015
  19. netsonic Silver Member

    Înscris:
    12 Apr 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A3 8PA (Sportback), 2.0 FSI 110KW (BVY), 2006
  20. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Stai linistit, e plin si ebay-ul de ele.
    Sunt mai mici si "lumineaza" ca naiba.

    (Le recunosti dupa acel "fundal" negru, din interiorul cercurilor. O fi plastic, ca e lucios, o fi vreun carton care se da jos, nu stiu, cert e sunt mai mici decat ce ne trebuie noua.)
     
    Ultima editare: 10 Iun 2015

Distribuie pagina asta