1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Sistemul de franare la TT Mk1 (8N) - Avertizare in bord BRAKE - modificare sistem franare - probleme

Discuție în 'Audi TT Mk1 (8N) (1998 - 2006)' creată de Georgekey, 13 Apr 2008.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Cum te-a sfatuit si Cristi, fa o diagnoza, cu VCDS.
    Martorul din bord poate aparea din mai multe cauze, nu neaparat doar bec ars.
    Problema a aparut de cand cu sezonul rece ? Daca da, eu as banui switch-ul de la pedala de frana, chiar daca becurile iti functioneaza.
     
  2. Romina

    Romina 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2017
    Locație:
    Apateu
    Masina:
    Audi TT, 1,8, 1999.
    Buna,
    Am un audi TT din 1999 si as vrea sa schimb discurile si plăcuțele. Imi spuneti va rog ce imi recomandați ? Multumesc.
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Sa citesti acest forum si mai ales toate topicurile despre sistemul de franare din toate ariile. Cumperi marci de renume si consacrate pentru discuri si placute. Asta este tot. Nu conteaza ce montezi ci conteaza cine iti face montajul pentru ca la montaj trebuiesc facute si respectate niste proceduri speciale, proceduri care sunt descrise, de mine si alti colegi, pe forum. Bafta
     
  4. Romina

    Romina 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2017
    Locație:
    Apateu
    Masina:
    Audi TT, 1,8, 1999.
    Multumesc. Eu am citit, dar eu nu ma pricep deloc. De aia voiam mura-n gura, practic. Sunt disperata, pur si simplu astia imi pun numai prostii pe masina si nu imi mai functioneaza. Multumesc.
     

Distribuie pagina asta