1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Sunete sau Zgomote (Greierasi) in masina la A4 B6 - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de bell, 10 Sep 2008.

  1. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    In primul rand trebuie sa determini pe unde se aude suieratul.
    La usa soferului se poate auzi suieratul si fara sa schimbi usa, e destul sa desfaci rama geamului (de exemplu pentru a se schimba macaraua) si sa nu o mai pui in aceeasi pozitie. Cand auzi suieratul incearca sa prinzi rama de sus a usii si sa o tii apropiata de cadrul usii (sau de plafon) si daca suieratul inceteaza, acolo e problema... va trebui reglata rama geamului.
     
  2. tavi27ro

    tavi27ro 3rd Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2015
    Locație:
    Harghita
    Masina:
    A4 B6 Avant, 1.9D,2003.
    MS mult Ovidiutm, o sa incerc sa fac cum ai zis tu, sper sa rezolv problema cu suieratu,ca ii foarte enervant,am mai citit pe alte forumuri si asa zice lumea ca poate sa fie de la macara, ca nu este reglata bine. Ms mult si te salut.
     
  3. tavi27ro

    tavi27ro 3rd Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2015
    Locație:
    Harghita
    Masina:
    A4 B6 Avant, 1.9D,2003.
    Am facut cum asa cum ai zis tu ovidiutm si intradevar rama nu etanseaza bine, am sa desfac panoul sa reglez rama cum trebuie. ms mult si o zi bun
     
  4. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Vezi ca iti trebuie torx-uri mari, intre 40 si 55, nu mai stiu exact.
     
  5. Sabi

    Sabi 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2018
    Locație:
    Anglia
    Masina:
    A4,2.0 FSI SE,2004
    Salutare,
    De trei zile ma confrunt cu o problema la un A4 2.0 FSI si mai exact mi se aude un țiut in continu ca si cel de la senzorii de parcare doar ca acesta este putin mai “ascutit”. Incepe sa se auda de cand pun contactul pana cand opresc motorul. Este insotit de senzorul de AIR BAG care cateodata se stinge dupa care revine insa țiutul nu se opreste deloc,ca sa nu-l mai aud trebuie sa mau tare muzica in masina. Va rog ma poate ajuta cineva cu un sfat?Precizez ca acest sunet a inceput dupa ce am dus masina la spalatorie si mi-au facut un interior-exterior,am mers la un service acestia mi-au zis ca probabil de la spray s-a umezit pe undeva in bord si sa-l las sa se usuce, azi este a 3a zi si am aceeasi peoblema
     

Distribuie pagina asta