1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Suport numar inmatriculare pe fata A4 B7

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de cri.2002, 22 Oct 2010.

  1. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Cristimate, ai bara normala, S-line, cu senzori de parcare, etc ?Deoarece difera suportul.Ai in atasament toate variantele, poti alege pe cel de care ai nevoie.

    Am cautat mai atent si codul suportului pentru culoare GRI il alegi dintre cel atasat in a 2-a poza sau 807 285 BB 1QP asta in functie de seria ta de sasiu si limitarile din codul PR al decodarii seriei de sasiu.
     
  2. cristimate 6th Gear Member

    Înscris:
    17 Mai 2008
    Locație:
    Cernica
    Masina:
    A4 B7 1,9 TDIe (BRB), A4 B9 2.0 Quattro
    Multumesc mult audi66, Cristi & Nucu. Cica masina venea cu negru lucios conform cum zice Cristi pe baza decodarii seriei de sasiu, desi eu am primit-o cand am cumparat-o cu grila de culoare gri. Am pus codul de pe suportul vechi (care cica e cu T dar sa mor de nu era gri). Si o poza cum arata acum (negru), pana la urma e ok si cu negru.
     
  3. Pricopi Stefan

    Pricopi Stefan 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Aug 2017
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A4 2.0 140 Cp, S-Line, B7, 2005
    Salut, am cumparat de o saptamana masina din poza si fostul proprietare cred ca avea un nr personalizat, o placuta de inmatriculare mai mica. Cand au pus nr de tol cred, au rupt grila. Nu are sens sa merg cu ea la magazin sa iau tot asa model, ci mi.ar trebuit o grila cu "gaura" mai mare sa intre numarul de la noi din Romania. Ce ma sfatuiti sa fac, nu ma pricep la coduri. Multumesc.
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Intai afli ce fel de suport pentru numar ai avut la masina adica daca era pentru numar ingropat in bara sau pentru numar aplicat pe bara. In functie de asta cumperi suportul care iti trebuie. Al tau se demonteaza de pe masina conform cum scrie in topic. Gasesti codurile care ai nevoie in topic.
     
  5. Pricopi Stefan

    Pricopi Stefan 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Aug 2017
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A4 2.0 140 Cp, S-Line, B7, 2005
    Am gasit suportul. Nou costa 315 lei. Nu am alta solutie de prindere? Mi se pare putin cam scump.
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu ai alta solutie decat sa licitezi pe site-uri de vanzari sau sa cauti pe net unul SH in conditie buna. Cand ti-ai cumparat masina asta trebuia sa stii ca o sa-ti scoata multi bani din buzunar.
     
    Pricopi Stefan apreciază asta.
  7. hopeoverdosed 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Noi 2015
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4 1.9 AVF, A4 2.0 BWE
    Salut!
    Aveti idee daca suportul ingropat e identic cu el de A6 C6? In etka nu zice ca ar fi si pentru c6, dar nu ar fi o surpriza sa se potriveasca.
    Fizic pare identic, dar nu stiu daca si la dimensiuni. Imi trebuie doar partea din fata care se aplica..
    Cele de c6 sunt mai comune si mai usor de gasit decat cele de b7

    Merci!
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se potriveste cel de la A6 C6 la A4 B7. Se gasesc peste tot pentru Audi A4 B7 dar trebuie sa platesti. Suportul ala il cumperi nou piesa originala de la reprezentanta sau de la orice alt magazin de piese auto conform codului si seriei de sasiu daca ai avut suport pentru numar ingropat.
     

Distribuie pagina asta