1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Suport Ochelari OE - montat din fabrica in masina la Audi A4 B8

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de Adi Tanasescu, 6 Ian 2019.

  1. Adi Tanasescu 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Apr 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 136CP 2014
    Salutare dragi colegi si la multi ani 2018 . Nu stiu daca este topicul potrivit dar cred ca este cel mai apropiat de problemele cu care ma confrunt .

    Masina in cauza este un Audi A4 B8.5 facelift sedan, care in mod evident are la iluminatorul dintre parasolare si suport pentru ochelari. Toate bune si frumoase dar eu nu am reusit sa gasesc pana acum vreo pereche de ochelari de soare care sa intre in acel suport. Deloc !!!. Cred totusi ca si nemtii au idiotii lor cand au proiectat asa ceva !. Poate voi a-ti reusit sa gasiti vreo pereche de ochelari de soare, polarizati si decenti ca aspect care sa incapa acolo ,eu nu am reusit ( caut de vreo 8 luni ). Astept cu mare interes vreo directie unde sa caut ( de fel utilizez pentru condus niste ochelari de soare polarizati de la firma Arrow , foarte ok dar care nu incap nicicum in suport - m-a oprit nevastamea sa nu pun flexul pe suport sa il " maresc " ) .

    Si ca problema secundara daca utilizeaza vreun coleg o statie radio CB ( 27 MHZ - CH 22 ) unde a montat-o ? Sa fie si accesibila la comenzi ,PTT ,etc .

    Foarte bine facute toate finisajele la bord si comenzi , dar daca vrei ceva optionale "neretrofit" ca sa arate bine situatia pare catastrofala ( asta e parerea mea astept cu mare interes ceva sugestii sau poze cu rezolvarea ) . Nu o luati in nume de rau , cred ca ma pricep destul de bine la inventii dar la Audi e cam greu sa si arate bine ( apropo de statie antena de CB este montata pe capota portbagaj prin gaurire centrala si montura fixa - varianta utilizata de mine cu succes 8 ani pe alta masina fara vreo problema ) .

    Multumesc pentru rabdarea de a citi toata postarea si astept solutii .
     
  2. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Locul nu este pentru ochelarii de soare. Locul este proiectat pentru ochelarii de vedere. In germania, daca la controlul medical porti ochelari de vedere si conduci fara ei, esti prins la volan fara sa ai ochelarii de vedere, esti pasibil de condus fara permis și amendat!

    Acestea inseamna ca acel loc este cel mai la indemana loc pentru a pune ochelarii de vedere !
    ochelarii de soare stau intr-un loc special pe usa de interior al torpedou-lui. Acela este locul pentru ochelarii de soare, cu sau fara cutia ochelariilor.
    Pot ochelari Ray Ban si tin si cutia in care au fost livrati, in torpedou , exact in acel loc special.

    Sent from my S9+ using Tapatalk
     
    Ultima editare: 6 Ian 2019
    smurff apreciază asta.
  3. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    Eu folosesc Ray Ban New Wayfarer și încap acolo sus fără probleme
     
    Mimpos apreciază asta.
  4. dreiutz

    dreiutz 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2014
    Locație:
    Luxemburg
    Masina:
    Audi A4 B9 2.0 TDI DETA 2016
    Si eu am utilizat cu succes ochelari Ray Ban P si au intrat brici.
     
    Mimpos apreciază asta.
  5. Mimpos

    Mimpos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iun 2018
    Locație:
    Vatra Dornei
    Masina:
    Audi A4 Avant quattro, CJCA, 03.2013
    Bună seara colegi, referitor la discuție am și eu 2 perechi de ochelari și amândouă intră în acel loc dintre parasolare
     

Distribuie pagina asta