1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Tampoane Hidraulice motor (suporti si bucse motor) la A6 C6 Allroad - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C6 (2006 - 2011)' creată de alexDMA, 2 Ian 2019.

  1. alexDMA

    alexDMA 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Dec 2018
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    A6 C7 Allroad BITDI CVUA, V6, Diesel 320cp
    Salut,
    Ma poate ajuta cineva privind codurile bucselor fata de la cadrul motor pentru A6 C6 Allroad 3.0 tdi cod motor ASB ? Multumesc
     
  2. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    4F0399415C x 2buc.
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    @alexDMA Inlocuieste-le pe toate 4 daca tot demontezi cadrul motor. Vezi ca bucsele posterioare, au cod diferit fata de cele anterioare.
     
    alexDMA apreciază asta.
  4. alexDMA

    alexDMA 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Dec 2018
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    A6 C7 Allroad BITDI CVUA, V6, Diesel 320cp
    multumesc
     
  5. AndreiDimi

    AndreiDimi 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2015
    Locație:
    Uk
    Masina:
    Audi A6 C6 Allroad 2008 ASB
    Va salut cu respect,
    Are cineva o schema cu suportii de la motor so cutie de viteze, Audi A6 Allroad 3.0 tdi ?
     
  6. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ce sa faci cu schema ? Ca nu te ajuta la absolut nimic.

    Poftim, cu toate ca nu stiu la ce te-ar ajuta, totul este destul de clar daca ridici masina pe elevator.

    Scheme sunt pentru un A6 C6 Allroad din 2007, cutie automata.

    P.S.:

    Data viitoare cand mai ceri informatii, ai macar buna-vointa sa iti treci datele masinii in profil.

    upload_2019-2-16_7-24-8.png upload_2019-2-16_7-24-15.png
     
  7. AndreiDimi

    AndreiDimi 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2015
    Locație:
    Uk
    Masina:
    Audi A6 C6 Allroad 2008 ASB
    Salut baieti,
    Cine ma poate ajuta cu niste coduri pentru suportii de motor si cutie la Audi A6 C6 Allroad 3.0 tdi an 2008, cutie automata, cod motor ASB ? Multumesc anticipat.
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Andrei iti spun pentru ultima oara pentru ca ti s-a mai atras atentia: te rog, sa modifici/completezi profilul tau cu masina ce o detii (in speta Audi), adica: tipul masinii, model, an de fabricatie, tipul motor/capacitate cilindrica si obligatoriu cod motor pentru ca data viitoare, daca mai pui intrebari, sa nu stam sa ghicim despre ce tip de masina si motorizare vorbesti. Uita-te la profilul meu si ai sa intelegi, cum trebuie sa arate si profilul tau. Multumesc.

    Inca ceva: nu mai scrie mesaje aiurea prin topicuri care nu au legatura cu masina despre care o ai sau intrebi. Acum am facut o exceptie si ti-am mutat mesajul.

    Codurile pentru ceea ce cauti le gasesti aici cautand singur pe baza datelor masinii: http://www.clubaudi.ro/threads/elsa-etka-tecdoc-si-alte-programe-de-piese-on-line.31407/
    Invata sa te ajuti singur si invata sa citesti forumul fara sa pui prea multe intrebari pentru ca pe forum ai tot ce iti trebuie la dispozitie.
     
  9. AndreiDimi

    AndreiDimi 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2015
    Locație:
    Uk
    Masina:
    Audi A6 C6 Allroad 2008 ASB
    Multumesc frumos Audi66. Am sa imi updatez datele in profil.

    Multumesc frumos Cristi, pentru ajutor.
     

Distribuie pagina asta