1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Technical Service Bulletin (T S B - T P I) - rechemari pentru remedieri la Audi A4 B8 (8K)

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de Audi_A4_8k, 30 Mar 2011.

  1. Mariuz

    Mariuz 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Mar 2018
    Locație:
    Dâmbovița
    Masina:
    A4 Allroad B8.5 2.0 TDI 2015 CJCD
    Mergi direct,daca au liber la electrica,te rezolva. Daca nu, te programeaza.
     
  2. alin.faur 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0TDI Quattro 177Cp S-Tronic 2014
    Azi mi s-a facut schimbarea radiatorului de clima la D&C Oradea si acum am un clantanit in bord in zona torpedoului (care se aud la denivelari binenteles). Cum masina am luat-o la sfarsit de program nu am mai apucat sa revin, voi suna maine...sper ca povestea asta sa aiba un sfarsit fericit. E bine ca am citit aici pe forum de posibilele efecte adverse si am fost atent la zgomot inainte si dupa, daca mergeam tot cu muzica / radio poate ca nu bagam de seama imediat
     
  3. alin.faur 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0TDI Quattro 177Cp S-Tronic 2014
    Ieri am reusit in sfarsit sa merg cu masina pt clantanitul creat de rechemare, in parte si din vina mea (concediu) cat si la ei (amanari si concedii) si pot sa spun ca au rezolvat problema, desi au spus ca totul a fost in regula si nici un surub nu a fost desfacut si ca le-au mai strans ca sa fie siguri, ideea e ca a disparut clantanitul la denivelari.
     
  4. danny_iuly 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Oct 2016
    Locație:
    Călărași
    Masina:
    Audi A4 Quattro, 2.0TDI 177hp, CGLC, 2013
    Eu am fost in iulie la Midocar Vitan pentru un zgomot la cureaua de accesorii și mi-au zis de rechemare. Au schimbat caloriferul, a durat vreo 2 ore. Mi-au spus ca ei sunt obligati sa o faca la prima intrare a masinii in service (nu cred ca era vreo problema daca refuzam). Pana acum nu am nici un greieras prin bord. Se pare ca au facut treaba buna.
     
    MDU apreciază asta.

Distribuie pagina asta