1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

The UFO - Audi A6 C6 2.0 TDI (2005)

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Alex-F1, 11 Feb 2017.

  1. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    De unde ai cumparat? in 90% din cazuri te poti descurca cu PayPal, de unde cumperi la cursul BNR.
    Pt situatii unde e MUSAI sa faci transfer bancar, poti folosi Revolut, de unde cumperi un pic mai scump decat cursul BNR.
     
  2. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Hmm...nu prea e asa cu paypal. Ultima plata pe care am facut-o din contul de lei pentru paypal, pe ebay, mi-a schimbat pe la 4,8-4,9 lei/euro.
     
  3. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    De aici am cumparat ... taman din capitala Letoniei (Riga)! :shrug: Nu am PayPal si nici de altele, decat cardul meu de salariu de la banca Transilvania, atat..
     
  4. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Mergeti in pagina principala paypal.com si o sa vedeti linkul asta: Add funds using Trustly.
    Alegeti banca, bagati datele (eu am ING deci introduc detaliile homebank) si alegeti suma. Pt 1 eur se percepe suma de 4.650 lei cand BNR are 4.643, e un pic mai scump (pana acum am prins la fel sau chiar si mai ieftin), dar nu se mai fac alte conversii, nu mai sunt alte comisioane.

    Sau va pot ajuta eu daca nu reusiti :)
     
    mirceacml și stefan550 apreciază asta.
  5. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Da, dar banca mea (BRD) nu este in lista...asa ca voi schimba tot la suprapret :(
     
  6. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    In sfarsit, dupa lupte seculare, a dat Domnu'... :applaus: E belea, sa moara Aladin! :rock: Masina nu-i curata, e nespalata de-o saptamana, dar nah, treceti cu vederea. La exterior nu mi-ar mai trebui decat o garda la sol ceva mai mica (alte arcuri), dar ma mai gandesc... :uhm:
     
    Ultima editare: 28 Sep 2018
    cipri29 apreciază asta.
  7. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Sa mai scriem cate ceva si pe-aici...intre timp, ozeneului i-a fost montata si codata noua baterie OEM de 110 A, apoi a zburat vreo 1.000 km intr-o mica vacanta prin Apuseni, ca tot a fost vremea asta frumoasa de toamna...te doare sufletul frate, cand vezi ce tara frumoasa avem, dar din pacate e condusa de incapabili si de hoti... :keule:
     
    TalosCosmin apreciază asta.
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Te rog eu, scapa de "chestiile alea" rosii din bara fata. :) Fiind nevoit sa citesc in mod obligatoriu tot forumul imi strici tot feng-shui-ul :) cand vad pozele si mai ales este pacat de poze si peisaj.
     
    spanu110976, balahura florin, Tudor.r și alți 5 apreciază asta.
  9. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    :laugh: "Chestiile alea" sunt cireasa de pe tort, eu ce sa-ti fac daca tie nu-ti plac ciresele, dar apreciez umorul tau fin si de calitate hihihi :applaus:
     
  10. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Am trecut si eu prin faza asta cu folii rosii:), dar la interior. Cu puțin tratament din partea colegilor am reusit sa scap de ele. Noi te sprijim si vrem sa te ajutam si pe tine. Nu orice tort trebuie să aibă si cireșe ;).
     
    balahura florin apreciază asta.
  11. Lucian189

    Lucian189 Bronze Member

    Înscris:
    3 Ian 2011
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    BMW 335d
    Nu il scoateti pe asta din "santul" lui.
    E intrat bine si acolo sta..
    Oricum arata urat cu dungile rosii...
     
    iVladBogdan apreciază asta.
  12. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    :laugh: Bineeeee Lucicaaaaaa, nu degeaba ne cunoastem de-atatia ani hihihi. :applaus: Dar vorba lui Mircea...cine stie, cu un tratament adecvat, mai stii ce minuni se pot intampla... :eiertritt:
     
    Lucian189 apreciază asta.
  13. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Nu e f. uzata nuca schimbatorului meu de viteze, dar parca tot ar merge una noua...m-am gantit la asta. :racer: Stiti alt model mai bun/fain?
     
  14. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Da, nuca asta: 8K0863278 G XBA, care eu o am pe masina de peste 10 ani, cumperi doar nuca si pastrezi fusta schimbator a ta. Sau nuca asta cu piele neperforata: https://shop.ahw-shop.de/original-a...thebelknopf-interieur-schaltknauf-soul?c=2475 sau asta ca tot iti place tie rosu: https://shop.ahw-shop.de/schaltknau...hebelknopf-leder-magmarot-sport-6-gang?c=2475..
    Scrie Knob (in engleza) si o sa descoperi sute de modele originale care se pot monta pe masina ta. Unele sunt plug&play altele trebuie sa le bricolezi putin ca sa intre pe tija metalica. Mai multe detalii continui in topicul indicat. Bafta.
     
  15. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    @Alex-F1 Cauta de S-Line, cu cerculetul rosu. :)

    Cea din anuntul postat de tine este de pe Aliexpress.
     
  16. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Hmmm...nu e rea nici ideea cu cerculetul rosu, desi ziceam ca traznaile cu rosul raman strict la exterior, iar interiorul sa ramana sobru si clean...dar stiu ca mi-ati dat de m-ati julit cu chestii OEM si preturi pe masura...nici nu ma asteptam altfel. :) Mersi oricum de sfaturi :anbet:
     
    Ultima editare: 24 Oct 2018
  17. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Gata, am comandat asta pana la urma, cu cerculet rosu sa fie...sper sa fie ok, ca 500 de lei pe o nuca OEM nu-mi permit sa dau.
     
    Lucian189, stefan550, mirceacml și alți 3 apreciază asta.
  18. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Citat: "Aici avem exemplul de masina/proiect de ,,*****" cu proprietar mega fain
    Cand alte proiecte laudate miros a parfumuri scumpe dar proprietarul candeste"

    Mai omule, sincer este un tip de toată cinstea. La primul drum la Timișoara te caut ca sa ma scoti la o bere. 10+ pt tine
     
    Ultima editare: 26 Oct 2018
    stefan550, gabitza121 și mirceacml apreciază asta.
  19. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    :laugh: Hehehe, sarumana pt. aprecieri :anbet: ...te astept oricand in vestul salbatic, la o bere fara alcool. :beerchug: Dar totusi care-i faza cu citatul ala, de unde-i? Ca nici nu prea l-am inteles... :unsure:
     
    stefan550 și bobalex18 apreciază asta.
  20. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Nuca cu inel rosu, sus cu dansa, plus un mic bonus, lampi iluminare numar OE cu LED, noi, cu 70 de lei setul, pe OLX (cu maxime multumiri colegului care mi-a dat link-ul :anbet: )...dubios de mic pretul, chiar mai mic decat unele aftermarket! :blink: Cu ocazia asta sper ca voi scapa si de nedoritele flash-uri! :arco:
     
    DSF, stefan550, bobalex18 și încă o persoană apreciază asta.

Distribuie pagina asta