1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

The UFO - Audi A6 C6 2.0 TDI (2005)

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Alex-F1, 11 Feb 2017.

  1. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Bine ai venit!

    Sa te bucuri de masina si sa iti aduca satisfactii in fiecare zi!
     
  2. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Maxime multumiri stimabililor, aceleasi urari le intorc si eu catre voi! :rock: Maine avem programare la RAR, speram sa trecem fara probleme! :anbet::angrymod:
     
  3. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Trecut RAR-ul fara probleme, fara pile/spaga, total 440 de lei, masina e tzambal, maine merg sa-mi ridic cartea de identitate. :rockwoot: Sapt. care vine trebuie sa primesc fiscalul de la vanzator, apoi demarez procedurile de inmatriculare definitiva! :weight_lift2:
     
    Mocanu.adi apreciază asta.
  4. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Inca ceva ce-am mai descoperit ca se leaga cu acest buton FUNK: la schimbul distributiei, maistorul a zis ca in spatele spoilerului a gasit 2 goarne mari, cu conectica/cablaje facute profi, ca de fabrica, care duceau inspre habitaclu... :wtf:
     
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Poate a fost masina politiei secrete!:):angrymod:
    Intradevar te-ai ales cu un UFO.
     
  6. bogdan_TM

    bogdan_TM 3rd Gear Member

    Înscris:
    19 Dec 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B8 | 2008 | 2.0 TDI (CAGA)
    Bine ai venit Alex!
    Superba prezentarea ta! :) Felicitari pentru masina si sa ai parte de KM cat mai multi si fara probleme la ea!
     
  7. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    E posibil sa fi fost masina civila de politie. Le scot la licitatie odata la cativa ani.
     
  8. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    In acte e un nene proprietar, persoana privata. Multumesc Bogdan pt. urari, asemenea si tie...dupa ce-mi ies numerele, poate apar si eu pe la intalnirile timisorenilor...o sa vorbesc cu Ovidiu pt. detalii. ;)

    L.E.: Am bagat asa de curiozitate pe Google numele proprietarului neamt si oraselul si ce credeti c-am gasit?! Ceva legat de "feuerwehr"...era unul la costum/cravata, intre pompieri, deci posibil ceva sef pe la ei...acum cred ca e clar ce-i cu butonul FUNK si goarnele...na poftim al cui a fost Haudili meu in Germania hihihihi :busted_cop:
     
    Ultima editare: 28 Feb 2017
    lowlife și Mitiy apreciază asta.
  9. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Azi s-a finalizat treaba la Directie Fiscala a primariei de domiciliu (a fost trecuta masina pe numele meu) si s-a facut RCA cu 370 de lei pe 6 luni (bonus-malus clasa 0, fiindca inca mai am valabil si RCA-ul de la Passat, cu bonus-malus clasa 10), iar maine depun dosarul pt. inmatricularea definitiva. In 3-5 zile lucratoare ar trebui sa fie gata, deci de saptamana viitoare Haudili va purta cu mandrie deja celebrul numar 76 UFO. [​IMG]
     
  10. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Ce repede se misca treaba la voi la Timișoara.
    La Brașov iti iei bon de ordine la ghișeul de înmatriculări pentru peste vreo 2 săptămâni.Se sta la coada si la bon de ordine:aggressive:
     
  11. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    La coada la bon de ordine la inmatriculari si eu am stat azi. Dimineata la ora 8:30, erau 37 de pers. in fata mea, deci randul mi-a venit in jurul orei 14...intre timp am fost acasa, am mancat, am mai cumparat ceva de prin Dedeman, am luat copilul de la scoala si apoi m-am intors cu forte proaspete! :weight_lift2: Cica marti sau miercuri sa ma prezint, sa-mi ridic numerele. :rock:
     
  12. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Norocosule la noi pentru RAR cam la 30 zile te arunca programarea dupa care la politie dupa coada de la bon revii cam la o saptamana spre doua sa stai la coada sa depui actele si revii dupa 2 zile sa iei numerele.

    Ai facut goarna aia functionala:)?
     
  13. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Nu, ca nu vreau sa-mi sara talonul si banii din portofel. :angrymod: Mai degraba as face functionale toate ledurile de pe stopul de frana dreapta...din 20 de leduri, 4 sunt arse si ma enerveaza grav! :keule:

    Am scis despre asta in topicul dedicat.
     
  14. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Gata, avem numere, ozeneul banatean e din nou pe strazi, dar sub alta infatisare! :rock:

    20170310_141408.jpg
     
    sQQ apreciază asta.
  15. sQQ

    sQQ 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P / 2.0 TDI BMM / 140 CP
    Spor in toate! Bine ca ai rezolvat cu inmatricularea, stiu ca e o chestie care ti sta pe creier pana cand se termina :) la mine asa a fost, am prins fix perioada cu scoaterea taxei si a fost haos.
    App ce face nenea ala din poza in spatele masinii :))?
     
  16. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    O stergea, era la spalatorie. :)
     
    sQQ apreciază asta.
  17. sQQ

    sQQ 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P / 2.0 TDI BMM / 140 CP
    Aaa :)) Asa se explica, am crezut ca erau baietii cu "feru" care mai verifica "instalatiile" pe la masini :P Mai o oglinda, mai o semnalizare iar proprietarul fiind pe faza l-a surpins "lucrand" :)))
     
    Alex-F1 apreciază asta.
  18. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Montat una bucata bec LED de mare putere pt. marsarier...daca tot s-au tras pe fese nemtii si au pus bec doar intr-o parte, macar sa si vad ceva cand dau cu spatele...alta viata acum frate, parca mai vii de-acasa! :applaus: Mai am inca 2 becuri similare, care trebuie sa-mi fac curaj sa le pun la luminile de zi, ca am inteles ca-s destul de nasol de schimbat...chiar asa o fi? :uhm:
     
  19. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Vezi ca o sa palpaie din cand in cand becul de pe marche-arriere.
    Valabil si pentru becurile DRL, o sa palpaie continuu chiar daca sunt Can-Bus si nu dau eroare. Ori le montezi cu anulatori de eroare, ori le lasi pe cele actuale, galbene.
     
  20. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Hmmm, asta n-am stiut-o ... pai atunci ce rost are sa mai fie ledurile cu canbus, daca oricum trebuie sa le pun rezistenta pt. anulare eroare? Aia se incalzeste...la marsarier sau semnalizare nu-i o problema, ca nu se folosesc des aprinse continuu, dar luminile de zi pot sta si ore intregi aprinse, deci trebuie pusa rezistenta intr-un loc bine aerisit. :uhm:
     

Distribuie pagina asta