Totul despre kiturile multilink - brate suspensie - Lemforder - Trw - Febi - Delphi - Mapco- Etc. ..

Discuție în 'Suspensii si frane' creată de 19-RNG, 11 Noi 2008.

1. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Alex ca sa nu iti fie sterse mesajele direct si fara alte explicatii te rog ca de urgenta sa modifici/completezi profilul tau cu masina care o detii (in speta Audi), adica: tipul masinii, model, an de fabricatie, tipul motor/capacitate cilindrica si obligatoriu cod motor pentru ca data viitoare, daca mai pui intrebari, sa nu stam sa ghicim despre ce tip de masina si motorizare vorbesti. Uita-te la profilul meu si ai sa intelegi despre cum trebuie sa arate si profilul tau. Multumesc.

2. iulian_1976

iulian_1976 Moderator Staff Member

Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    Brate inferioare fata Noname 30 e bucata au tinut 100-110 mii de km,bratele TRW inferioare-spate inca tineau inlocuite de mine preventiv 80 de e bucata,pivotii ok un usor joc in ghidajul de plastic de la bucsa.

3. TalosCosmin

TalosCosmin Bronze Member

Locație:
    Belgia
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
    In cat timp ai facut acei km? Cred ca conteaza si asta.. in timp nu cred ca sunt mai durabile ca cele mai scumpe trw .. lemforder.

Utilitate/pret ai iesit excelent. :)

4. iulian_1976

iulian_1976 Moderator Staff Member

Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    Noname montate in 2011-2012 insa atentie doar bratele inferioar-fata pe care sta amortizorul=5-6 ani.(pivoti scursi nu faceau inca zgomot)
    TRW-montate 2010-2011 bratele inferioare-spate posibil 10-20 de mii de km in plus=--7 ani.(inca ok )

Bratele inferiore spate trebuie sa fie de foarte buna calitate,ele suporta presiunile cele mai mari pe viraje singura alegere optima este :TRW sau Lemfoerder.
    De mentionat ca amortizoare noi am montat in aceasi perioada.

Recomandare: cand bate ceva orientati-va spre bratele inferioare cele superioare pot astepta o perioada,
    +puneti si amortizoare noi.

TalosCosmin apreciază asta.

Distribuie pagina asta