1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Filtrul de motorina la Audi A2

Discuție în 'Audi A2' creată de donatello_rock, 29 Ian 2008.

  1. donatello_rock 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2008
    Am cumparat un Audi A2 sotiei mele si am vrut sa schimb filtrul de motorina,nu e de gasit,habar nu am unde poate sa fie.Poate cineva sa ma ajute??????????:bye:
     
  2. V8TDI

    V8TDI Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    la casa
    Masina:
    Q7 4.2 TDI. De la Abt.
    Manualul de instructiuni al masinii :think:? Daca nu ma insel ar trebui sa ai si poze acolo...
     
    Ultima editare de un moderator: 10 Iul 2012
  3. mugur 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Buzau
    Masina:
    A2 1.4i
    Filtrul de motorina se afla sub masina, in stinga spate - cam sub rezervor. Este acoperit de una sau mai multe 'table' de protectie. Daca-mi trimiti adresa de e-mail si tipul motorului (un cod format din 3 litere - de ex. AMF) punctul 17 din certificatul de inmatriculare, pot sa-ti trimit niste foto. cu indicatii de montare-demontare (in lb.engleza)
     
  4. danyms15ely

    danyms15ely Banned

    Înscris:
    19 Oct 2008
    Locație:
    Reghin
    Masina:
    audi A6,nou A2 1,4Tdi,audi allroad 2,5tdi BAU 179cp
    eu l-am schimbat si se afla prins langa roata stg,spate trebuie sa desfaci protectia din aluminiu de langa roata atentie la suruburi se rup fff usor
     
  5. carabusu 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Aug 2012
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    A4 B7 S-LINE 2.0TDI 2007 170CP - BRD & A2 1,4TDI 2001 AMF
    Salut tuturor. Tocmai ce am achizitionat masina de o saptamana pentru sotia mea si m-am hotarat sa-i fac revizia la service. Aceeasi problema am intampinat-o si eu....cei de la service n-au gasit filtrul de motorina. Tin sa mentionez ca este vorba de un 1,4tdi din 2001, cod motor (AMF....banuiesc, pe talon apare LAMFF1). Am cautat si in stanga-spate, dar nu este absolut nimic acolo. Am cautat conductele de alimentare de la pompa pana la rezervor si nu a gasit nimic. Cei de la service mi-au spus ca nu are filtru exterior, ci ar fi montat in rezervor (sorb), cum are Solenza. Mi-e greu sa cred ca neamtu' nu a prevazut un TDI cu filtru de motorina.
     
  6. lxl

    lxl Gold Member

    Înscris:
    27 Ian 2009
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi allroad 2002.2,5 TDI AKE,A2 2002. 1,4TDI AMF,A4 2017 2.0 DETA.A4 2.0 2017 deta,A4 2015,2.0,CNHA
    E acolo in stanga spate ,asa cum spun colegii, daca nu desfaci protectia de aluminiu nu i-l vezi ,insista la mecanici sa faca un efort fiinca masina are filtru:idea:.
     
    Ultima editare: 24 Aug 2012
  7. b60cmb 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Ian 2014
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a2
    Are cineva si o poza cumva. As vrea sa-l schimb singur filtrul de motorina (pentru motor tip AMF, 1.4 TDI). Multumesc.
     
    Ultima editare de un moderator: 3 Ian 2014
  8. barburaalin 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2011
    Locație:
    Rmoania
    Masina:
    Audi A 2 1.4 TDI 2001 Decembrie
    Salut ,Roata din spate stanga
     
  9. valdo08 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Feb 2016
    Locație:
    targoviste
    Masina:
    audi a2 se, 1.4 tdi
    Salut! Sunt nou pe aici și vreau să cer cuiva câteva indicații despre schimbarea filtrului de motorină la Audi a2 TDI, 2003. Dacă aveți și imagini cu montarea și demontarea filtrului v-aș fi recunoscător. Mulțumesc!
     

Distribuie pagina asta