1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Usi / Portiere la Audi A6 C7 - Yala usa si /sau Butuc Usa - usi lasate - usi blocate - reglare usi

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Mitiy, 20 Apr 2018.

  1. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    Salut,
    Problema: ușile din spate se inchid mult mai finuț ca cele din fața, dată fiind uzura mult mai mică a acestora. Exists vreo posibilitate de reglare a usilor pentru a se inchide la fel de ușor și frumos ca cele din spate ? Sau e necesara schimbarea chederelor ?
     
  2. Marius_Stanica

    Marius_Stanica 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2016
    Locație:
    Suceava, Milano
    Masina:
    Audi A6 Avant, 2.0tdi CGLC 130Kw, multitronic, 2012
    Salut.
    Dupa ce inchid masina, la redeschiderea ei din telecomanda, imi ramane activata siguranta copii pe usa stanga spate si ledul galben aprins pe consola comanda geamuri de pe usa sofer si ma avertizeaza pe C.B. ca este o anomalie sistem.
    Nu stiu de ce se activeaza automat dupa fiecare inchidere a masinii. Usa se deschide din exterior si o pot debolca din interior actionand butonul.
    Cu vag-ul nu da nicio eroare. S-a mai intalnit cineva cu o problema similara ? Rezolvari ?
    Nu ar fi o foarte mare problema, dar cateodata am pasageri in spate si mai uit sa debolchez usa. Merci.
     
  3. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    Trebuie schimbată broasca ușii. Am intampinat recent aceeași problemă. Baftă.
     
  4. Marius_Stanica

    Marius_Stanica 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2016
    Locație:
    Suceava, Milano
    Masina:
    Audi A6 Avant, 2.0tdi CGLC 130Kw, multitronic, 2012
    Merci pentru raspuns. Costuri?
     
  5. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    In jur de 900 lei (produs nou) cu discount 10%+ 150 lei manopera.
     
  6. Dionis Madalin 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Mar 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi a6 c7 2012
    Salut! Astăzi am achiziționat si eu masina visurilor mele! La testul general al mașinii în reprezentanta in vederea cumpărării, am trecut în raport o eroare la broasca de pe partea dreaptă. Trebuie să închid si sa deschid de 5,6 ori, pentru că ușa din dreapta sa ramana închisă,. A mai întâmpinat cineva problema asta ?
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    S-a scris de nenumarate ori pe forum ce sa faceti daca sunt erori pe yala. Se demonteza yala, se desface, se schimba switch yala, se curata colectorul de la motoras si asa mai departe. Daca nu te pricepi la asta, mergi la profesionisti iar daca nu se poate reconditiona cumperi yala noua obligatoriu OE (originala).
     
  8. Dionis Madalin 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Mar 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi a6 c7 2012
    Multumesc frumos. O sa incerc sa o rezolv singur, sunt destul de priceput la electronica si mecanica fina. Dacă nu, o sa cumpăr o yala noua.
     
  9. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @Yoromica, si eu am vrut sa le cumpar de cateva ori, dar la final am renuntat. Cromul la exterior deja este prea mult, nu are rost sa mai adaug altul. Poate ma faci sa imi schimb ideea.... vedem. ;)
     
  11. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Sunt cele de facelift si au gaura de led. La ceilalți vânzători nu au gaura.
     
  12. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Stiu, dar nu au crom la partea superioara!? Ma tem ca raman mereu semne pe ele cand deschizi, iar cu timpul se zgarie.
     
  13. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Asta nustiu cat tin. Eu cautam de facelift cu crom deasupra și nu le găseam pe toate 4 OEM. Am ales varianta asta, vedem la iarna daca raman cu el în mână. Si nici nu voiam tablele alea ce se vand pe net sa lipesc deasupra ,deja era tiganie.
     
    Ultima editare: 5 Apr 2019
    MarianMaxx apreciază asta.
  14. dan stefan10 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2019
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    A6 c7
    credeti ca gasesc piesa lipsa , sau trebuie cumparar tot manerul? Am pierdut o in trafic.
     
  15. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Se gaseste separat. Codul este 4H0 837 879 GRU
     
  16. dan stefan10 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2019
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    A6 c7
    Multumesc!
     
  17. NEAMTZU

    NEAMTZU 4th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2016
    Locație:
    Bochum
    Masina:
    Audi A6.3TDI-CRTD.quattro/272. Audi A4. 2Li-ALT.131
    Salut, de cateva zile am urmatoarea problema cu usa soferului: ajungand la viteza cand se declaseaza inchiderea usilor, s-a auzit un bazait lung in iala de la usa.De atunci nu mai pot inchide usa soferului decat manual.
    electric, bazaie de 2 ori scurt si nimic,nu mai functioneaza deschiderea geamului si oglinda de la sofer nu se pliaza la comanda,bazaie continuu motorasul.
    scanare cu vcds imi da cod eroare 02115- semnal intermitent la inchiderea centralizata. Ma poate ajuta cineva cu o idee? Multumesc
     
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Verifica firele dintre usa si caroserie, sa nu ai vreunul rupt.
     
  19. Dragosh

    Dragosh 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mai 2016
    Locație:
    Roman
    Masina:
    A6 break, 2015, 2.0 TDI, 110kw, S-tronic
    Salut!
    Am observat de ceva timp ca portiera din dreapta spate la masina din semnatura nu-mi apare in bord atunci cand e deschisa, si ledul din plafoniera nu se aprinde nici el atunci cand o deschid! Din cand in cand mai face contact si se aprinde in bord, dar gen o data la 20-30 de deschideri.
    Am desfacut mufa de pe stalp, am curatat-o un spray pt contacte, dar nimic!
    Stie cineva o alta solutie, sau ce ar trebui sa fac?
    Multumesc
     
  20. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Da, sa mergi la un electrician auto. Adica la electrician auto profesionist, nu un agarici, ai fost ? Cine are diagnoza trebuie sa cunoasca ELSA si ETKA pe de rost si sa fie si un bun electrician auto care are scule si care stie sa-ti desfaca masina si sa rezolve problema adica stie exact de unde este eroarea si cum o remediaza, nu numai ca o ai.
    Am mai spus, o diagnoza competenta nu inseamna doar citirea codurilor de eroare. Cine nu indeplineste conditiile astea are degeaba diagnoza aia daca el doar iti arata cu degetul ca ai o eroare dar nu iti si rezolva problema.
     

Distribuie pagina asta