1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Vand LED-uri auto cu CanBus (inclusiv PS19W - DRL Audi A3 8P Facelift)

Discuție în 'Vanzari / Cumparari piese si accesorii auto' creată de ALC404, 19 Dec 2016.

  1. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Suntem o echipa de 3 pasionati de LED-uri auto, care, dupa teste indelungate pe masinile noastre si ale prietenilor si analizand rezultatele, ne-am decis sa ajutam si alti pasionati de masini sa isi monteze becuri cu tehnologie LED.

    Condusi de pasiune si recomandati de experienta, putem oferi solutii personalizate si de calitate pentru fiecare client in parte.

    Nu suntem fanii "adaptarilor" (taiat, decupat, inghesuit, legat etc) doar de dragul de a fi facute. Consideram ca masina functioneaza cel mai bine cu piesele (i.e. lampile) originale cu care a fost conceputa. De aceea, toate solutiile pe care le oferim sunt doar plug & play, astfel incat se poate reveni oricand la becurile stoc / halogen, fara a afecta piesele sau sistemele masinii si fara a pierde garantia. In plus, optand pentru solutii plug & play, riscurile deteriorarii lampilor dispar, becurile luminand astfel in parametri normali (fara a se aburi, fara a intra umezeala sau diversi musafiri nepoftiti etc).


    Produse:

    Pentru a nu incarca foarte mult forum-ul cu poze si post-uri lungi, am decis ca putin mai jos sa facem un scurt sumar alt produselor disponibile. Pentru informatii detaliate legate de caracteristicile si disponibilitatea acestora puteti sa ne contactati (mesaj privat pe forum, post in cadrul topicului, email, telefon).

    1. LED-uri W5W T10 – utilizare generala (difera in functie de marca si modelul masinii): pozitie fata, pozitie spate, lampi numar inmatriculare, marsarier, plafoniere (interior), lampa portbagaj, lampa torpedou, lampi usi;
    Preturi incepand de la 10 RON / bucata.
    *produse disponibile in mai multe culori;

    2. LED-uri C10W / Sofit – utilizare generala (difera in functie de marca si modelul masinii): lampa numar inmatriculare, plafoniere (interior), lampa portbagaj, lampa torpedou, lampi usi;
    Preturi incepand de la 12.5 RON / bucata.
    *produse disponibile in mai multe culori;

    3. LED-uri P21W BAU15S 1156 - utilizare generala (difera in functie de marca si modelul masinii): DRL, stop, pozitie spate, marsarier, semnalizare fata, semnalizare spate, proiector ceata spate;
    Preturi incepand de la 25 RON / bucata.
    *produse disponibile in mai multe culori;

    4. LED-uri PY21W BAU15S 1156 – utilizare generala: semnalizare fata, semnalizare spate;
    Preturi incepand de la 25 RON / bucata.
    *produse disponibile in mai multe culori

    5. LED-uri P21W BAY15D 1157 - utilizare generala: pozitie spate + stop;
    Preturi incepand de la 30 RON / bucata.
    *produs disponibil in mai multe culori;

    6. LED-uri W21W T20 7443 - utilizare generala (difera in functie de marca si modelul masinii): pozitie fata, DRL, pozitie spate, stop;
    Preturi incepand de la 40 RON / bucata.
    *produs disponibil in mai multe culori;

    7. LED-uri W21W T20 7440 - utilizare generala (difera in functie de marca si modelul masinii): pozitie fata, DRL, pozitie spate, stop;
    Preturi incepand de la 35 RON / bucata.
    *produs disponibil in mai multe culori;

    8. LED-uri H21W T4 BA9S, BAY9S, BAX9S - utilizare generala (difera in functie de marca si modelul masinii): pozitie fata, DRL, pozitie spate, stop, marsarier;
    Preturi incepand de la 22.5 RON / bucata.
    *produs disponibil in mai multe culori;

    9. LED-uri PS19W H16 - utilizare generala: DRL Audi A3 8P Facelift;
    Preturi incepand de la 50 RON / bucata.
    *produs disponibil in mai multe culori;

    10. Lampi / Placute LED pentru numarul de inmatriculare.
    Preturi incepand de la 37.5 RON / bucata.
    *produs disponibil doar pe alb.


    Servicii:

    1. ASISTENTA GRATUITA: Oferim suport (prin email sau telefon) pentru identificarea tipului de LED necesar si alegerea variantei potrivite pentru autoturismul dumneavoastra;

    2. ASISTENTA GRATUITA LA MONTAREA PRODUSELOR: Serviciul este disponibil doar in Bucuresti, in zonele si la orele agreate de comun acord. Deoarece majoritatea avem ore de munca mai putin flexibile, acesta este disponibil si dupa orele standard de munca (i.e. seara, dupa ora 18:00).

    3. INLOCUIREA GRATUITA A LED-URILOR: Cum masinile sunt diferite intre ele, este posibil ca unele LED-uri sa nu fie compatibile pe anumite modele de masini (i.e. sa genereze eroare in bord). In acest caz inlocuim gratuit LED-urile respective si cautam alternative pentru acestea, astfel incat noile modele sa aiba compatibilitate 100%.

    4. MODALITATI DE LIVRARE:
    Livrare personala: serviciu gratuit, disponibil doar in Bucuresti, in zonele si orele agreate de comun acord;
    Livrare prin Posta Romana: livrare gratuita pentru comenzile mai mari de 150 lei;
    Livrare prin curier rapid: livrare gratuita pentru comenzile mai mari de 200 lei.


    Va stau la dispozitie pentru orice intrebari sau detalii.

    Va multumesc,
    Catalin - 0740 625 421
     
    Ultima editare: 19 Dec 2016
    Cypher apreciază asta.
  2. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Update: Incepand de azi am lansat 2 pachete de lumini (i.e. Pachet lumini interior si Pachet lumini spate), cu un discount de 10%. Putin mai jos puteti gasi 2 exemple / recomandari (un Pachet lumini interior si un Pachet lumini spate), facute pe lampile masinii din semnatura (Audi A3 8P Sportback Facelift 2009):

    1. Pachet lumini interior:
    - Plafoniera fata: 2 x C10W 39mm 12 x 4014 SMD. Total 35 RON;
    - Plafoniera spate: 2 x C10W 36mm 12 x 4014 SMD. Total 35 RON;
    - Torpedou: 1 x W5W T10 24 x 4014 SMD. Total 17.5 RON;
    - Portbagaj: 1 x W5W 24 x 4014 SMD. Total 17.5 RON.
    Total (fara discount): 105 RON.
    Discount (10%): 10.5 RON.
    Total net (final): 94.5 RON.

    2. Pachet lumini spate:

    - Numar inmatriculare: 2 x C10W 36mm 12 x 4014 SMD. Total 35 RON;
    - Marsarier: 2 x W5W T10 3 x CREE. Total 70 RON;
    - Stop-uri: 4 x P21W BAU15S 1156 6 x CREE (rosu). Total 160 RON;
    - Semnalizare: 2 x PY21W BAU15S 1156 21 x 5050 SMD. Total 50 RON;
    - Lampa ceata: 2 x P21W BAU15S 1156 6 x CREE (rosu). Total 80 RON.
    Total (fara discount): 395 RON.
    Discount (10%): 39.5 RON.
    Total net (final): 355.5 RON.

    Va stau la dispozitie pentru orice intrebari sau detalii privind oferta si pentru alte modele de Audi.

    Va multumesc,
    Catalin - 0740 625 421
     
  3. gogota_69 5th Gear Member

    Înscris:
    23 Noi 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 2.0 TDI BRE 2008- WAUZZZ4F38N085959
    Salut,
    Ceva poze cu un A6 C6 4F. Ms
     
  4. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Salut.

    Momentam am montat LED-uri doar pe marsarierul unui A6 C6 Avant 2009 Bi-Xenon (putin mai jos poza trimisa de proprietarul masinii). Urmeaza sa montam pe aceeasi masina, cel mai probabil la inceputul anului urmator, LED-uri si in Exit si Warning Lights.

    De asemenea, am mai montat LED-uri si in torpedoul unui A4 B8 Facelift (putin mai jos poza facuta dupa montarea LED-ului), urmand ca la inceputul anului urmator sa montam full interior (mai putin footwell-ul, care este lampa LED din fabrica).

    Pentru orice intrebari sau detalii, nu ezita sa ma contactezi.

    Multumesc,
    Catalin
     
  5. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
  6. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
  7. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Up
     
    cipri29 apreciază asta.
  8. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Putin mai jos prezentam masina unui coleg de pe forum care a apelat la noi pentru a monta LED-uri in aproape toate lampile de pe masina.

    Masina: Audi A3 8P Sportback Non-Facelift (2007)

    LED-uri montate:

    1. Pozitii fata: 2 x W5W T10 Alb (3 x CREE);
    2. Numar inmatriculare: 2 x C10W Alb, 36mm (12 x 4014 SMD);
    3. Marsarier: 2 x W5W T10 Alb (3 x CREE);
    4. Portbagaj: 1 x W5W T10 Alb (24 x 4014 SMD);
    5. Footwell fata: 2 x W5W T10 Alb (24 x 4014 SMD);
    6. Torpedou: 1 x W5W T10 Alb (24 x 4014 SMD).

    Pentru orice intrebari sau detalii, nu ezitati sa ne contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  9. gabi_74

    gabi_74 Audi Expert

    Înscris:
    6 Dec 2009
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, C6, 2.0 TDI,CAGB,136 CP,2010
    Salut,pentru Masina din profil,mă interesează leduri pentru plăcută numere,plafoniere(fata,spate,portbagaj),footwell( fata,spate),torpedou,lămpile din portiere( cele de sub portiere,prezente la pachetul Lights),și un preț la pachet.Multumesc.
     
  10. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna ziua,

    In atasament va trimitem oferta de pret ceruta de dumneavoastra. In legatura cu aceasta oferta dorim sa facem urmatoarele specificatii:

    1. LED-urile T5W BA9S nu sunt momentan in stoc. Urmeaza sa le primim in cursul saptamanii viitoare cel tarziu;

    2. Am trecut (aditional fata ce ati specificat dumneavoastra) si lampile de la parasolare + Warning Lights (lampile rosii de pe lateralul usii - daca sunt prezente pe masina dumneavoastra).

    Daca va mai putem ajuta si cu alte informatii, nu ezitati sa ne contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  11. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Nou in oferta!

    1. LED PWY24W - Semnalizare fata (CanBus / No hyperflash). Pret: 160 RON / set.

    Compatibilitate:
    - Audi A3 8V (2012 - Prezent);
    - Audi A4 B8.5 (Facelift: 2012 - 2015);
    - Audi A5 B8.5 (Facelift: 2012 - 2016);
    - Audi Q3 8U (2011 - Prezent).

    2. LED PY24W - Semnalizare fata (CanBus / No hyperflash). Pret: 150 RON / set.
    Compatibilitate:
    - Audi A4 B8 (Non-Facelift: 2009 - 212);
    - Audi Q5 B8 (2008 - 2017).

    3. LED PSY24W - Semnalizare fata (CanBus - No hyperflash). Pret: 160 RON / set.
    Compatibilitate:
    - Audi A3 8P (Facelift: 2009 - 2012).

    Pentru mai multe detalii sau informatii nu ezitati sa ma contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  12. redlife

    redlife Silver Member

    Înscris:
    30 Mai 2010
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A6 C7 Allroad Bi-Tdi
    Buna ziua, LED P21W pentru DRL A4 B7 care sa nu dea eroare aveti? Ieri am incercat cu LED CREE P21W de 80w si da eroare.
    Multumesc.
     
  13. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna ziua.

    Avem solutii P21W pentru lampa de DRL. Joi am montat cu succes modelul de 80W pe un A6 C6. Maine il vom testa si pe un A4 B7 Avant si revenim cu un feedback catre dumneavoastra. Modelul testat de dumneavoastra este posibil sa fi fost cel fara CanBus, de aceea sa fi aparut eroarea in bord.

    Ca si alternativa, mai avem un model CREE de 100W. Si acesta a fost montat cu succes pe A6 C6 si il vom testa si pe A4 B7 in cursul zilei de maine.

    Daca va mai putem ajuta si cu alte informatii sau detalii, nu ezitati sa ne contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  14. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Poti sa pui o poza cu modelul exact ce l-ai testat pe A6 C6 ? As fi si eu interesat.
    Eu am testat aproape toate P21W de pe piata, unele dadeau eroare, cele CanBus intr-adevar nu dau eroare dar clipocesc slab intermitent, destul cat sa se vada destul de inestetic.
     
  15. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna seara.

    Modelul este A6 C6 Sedan Non-Facelift 2006, Bi-Xenon. Din pacate momentan nu putem sa punem poze deoarece nu am apucat sa cenzuram numarul de inmatriculare (aceasta este o politica de-a noastra: nu publicam / postam poze decat cu numarul de inmatriculare ascuns).

    Intr-adevar, modelul testat si montat final (100W) avea o clipoceala intermitenta (o data la 3-4 secunde), insa proprietarul a ales sa le pastreze. In momentul testarii masina avea bara si unul din faruri date jos. Urmeaza sa testam maine si pe un A4 B7 Avant 2007. O comunicam aici rezultatul testarii.

    De asemenea, asteptam feedback-ul unui client cu un alt A6 C6 caruia i-am dat LED-uri de 80W (care pe A6-le de care vorbeam nu clipoceau) pe care urmeaza sa si le monteze singur. Vom comunica aici si rezultatul de pe aceasta masina.

    Daca va mai putem ajuta si cu alte informatii, nu ezitati sa ne contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  16. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu e graba.
    In viitorul apropiat daca aveti vreun model de P21W\BA15S care nu da eroare si nu clipoceste, sunt interesat.
    Eu inca nu am gasit asa ceva fara sa folosesc anulatori, cel putin pe C6.
    Multumesc.
     
  17. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Desigur, va tinem la curent cu tot ce reusim sa testam cu succes.

    Ca idee, daca sunteti din Bucuresti ne putem intalni sa testam LED-urile. Daca va plac si functioneaza corespunzator, le pastrati. Daca nu, le dam jos si nu trebuie sa platiti nimic. Iar noi vom cauta alternative Plug & Play compatibile cu masina dumneavoastra (nu suntem nici noi fanii anulatoarelor montate aditional pe instalatia electrica a masinii. Daca nu avem solutii Plug & Play pentru o anumita lampa, nu recomandam LED-uri pentru lampa respectiva).

    Va multumesc,
    Catalin
     
  18. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna ziua,

    In urma acestui weekend avem niste rezultate concludente pe care dorim sa le postam si aici:

    1. LED P21W pentru DRL Audi A4 B7 Bi-Xenon. Am incercat 3 modele de LED-uri, astfel:
    - LED 50W: nu a generat eroare in bord, insa a fost testat doar 1 minut (cat s-a montat, pus contactul, asteptat ca masina sa faca verificarile);
    - LED 100W: genereaza eroare in bord dupa aproximativ 3-5 minute de functionare. Eroarea persista, de aceea nu il recomandam!;
    - LED 80W: genereaza eroare in bord tot asa, dupa aproxmativ 5 minute de functionare. Eroarea apare cu intermitenta, in sensul ca are un "joc de du-te vino" (apare si dispare fie singura, dupa cateva secunde de la afisare, fie cand se comuta maneta / rotita pe alta pozitie). De metionat: Proprietarul a decis pastrarea acestui model, urmand sa mearga sa scoata interogarea de bec ars pentru lampile de DRL. In mod normal, singurul dezavantaj al acestei operatiuni (pe care noi o aducem in discutie doar in extremis - cand nu mai avem alte solutii LED Plug & Play) ar fi faptul ca daca unul din becurile de pe DRL se arde (fie el halogen, fie el LED), nu o sa mai afiseze eroare. Celelalte lampi raman monitorizate in mod normal, afisand eroare de bec ars in cazul in care unul din ele se duce. Aceasta operatiune este reversibila (in sensul ca se poate reactiva interogarea pentru lampile pe care a fost deactivata).

    2. LED P21W pentru DRL Audi A6 C6 Non-Facelift Bi-Xenon. Am primit feedback-ul si in privinta modelului de 80W. Intr-adevar, acesta clipoceste intermitent (o data la 3-4 secunde). Ca si in cazul A4 B7, aceasta clipoceala va disparea daca se opteaza pentru anularea interogarii de bec ars (Important: nu am testat comportamentul lampii de DRL in cazul anularii interogarii, insa acea clipoceala de la computerul de lumini vine - testarea lampii). De mentionat: Proprietarul a optat pentru returnarea produselor si rambursarea integrala a banutilor platiti.

    In curand vom mai testa 2-3 modele. Speram sa gasim o solutie compatibila si acceptata de toate masinile, fara nici o problema. Vom anunta aici rezultatele testelor (fie ele pozitive, fie ele negative).

    Daca va mai putem ajuta si cu alte informatii, nu ezitati sa ne contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  19. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Sfatul meu este sa incepi sa vinzi si anulatoare. Pe foarte putine masini merge sa anulezi verificarea unui anumit bec (daca nu ma insel se poate doar pe cateva modele facelift cu Long Coding), din pacate A6 C6 nu este una dintre ele.
    Dupa cum ti-am zis, eu am testat aproape toate modelele de pe piata si toate clipoceau.
     
  20. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Nu dorim sa introducem in oferta si anulatoare (cel putin nu pentru becurile integrate intr-o lampa mai mare, cum sunt DRL-ul si Pozitiile pe A6 C6) deoarece implica niste modificari alte lampii (decupare capac far) sau un risc de topire a altor componente / cabluri (in functie de locul unde e montata / asezata rezistenta).
    Nu suntem de acord cu aceste adaptari. Incercam sa cautam solutii Plug & Play, compatibile cu toate masinile. Daca nu reusim, nu mai recomandam solutii LED pentru lampa respectiva :)
     

Distribuie pagina asta