1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Vand LED-uri auto cu CanBus (inclusiv PS19W - DRL Audi A3 8P Facelift)

Discuție în 'Vanzari / Cumparari piese si accesorii auto' creată de ALC404, 19 Dec 2016.

  1. sputnik

    sputnik 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Mar 2013
    Locație:
    Balta Doamnei, PH
    Masina:
    A8 Lim. BVN q 4.2 TDI 2006
    salutare
    o sa merg pe varianta LED W5W T10 Amber / Portocaliu 24 x 4014 SMD, 20 RON / bucata. Stabilim telefonic detaliile
     
  2. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Salut, am si eu un Audi A4 B6, 2001, si as avea nevoie de 2 leduri pentru numar, culoare alb rece, as vrea sa schimb si luminile din portbagaj, dar si becurile de mars (mi-am pus folie si ar merge o lumina mai puternica). Nu stiu codurile becurilor, daca ma poti ajuta tu cu ele, si cu preturi.
    Mersi
     
  3. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna ziua,

    Pentru masina dumneavoastra va recomandam urmatoarele produse:

    1. Pentru numarul de inmatriculare:
    - 2 x LED C10W, 36mm, 12 x 4014 SMD, Alb-Rece: 17.5 RON / bucata -> 35 RON Total;
    fie
    - 1 x Set Placute LED Dedicate, 18 x 3528 SMD / Placuta, Alb-Rece: 80 RON / set.

    2. Pentru luminile din portbagaj:
    - LED W5W T10, 24 x 4014 SMD, Alb-Rece: 17.5 RON / bucata (nu suntem siguri daca aveti nevoie de 1 sau 2 becuri);
    si
    - (doar daca aveti modelul Avant) 1 x LED C10W, 39mm, 12 x 4014 SMD, Alb-Rece: 17.5 RON / bucata.

    3. Pentru lumina de marsarier:
    - 2 x LED P21W BA15S, 30W, 6 x CREE, Alb-Rece: 35 RON / bucata -> 70 RON Total;
    fie
    - 2 x LED P21W BA15S, 50W, 10 x CREE, Alb-Rece: 55 RON / bucata -> 110 RON Total;
    fie
    - 2 x LED P21W BA15S, 80W, 16 x CREE, Alb-Rece: 60 RON / bucata -> 120 RON Total;
    fie
    - 2 x LED P21W BA15S, 100W, 20 x CREE, Alb-Rece: 80 RON / bucata -> 160 RON Total;
    fie
    - 2 x LED P21W BA15S, 140W, 28 x CREE, Alb-Rece: 90 RON / bucata -> 180 RON Total.

    Din experienta va putem recomanda modelul de 80W, care ofera o lumina foarte puternica, potrivita situatiei dumneavoastra. Cum aveti folie aplicata, modelul de 30W nu stim daca o sa fie suficient de puternic si este posibil nu o sa corespunda cerintelor dumneavoastra.

    Aditional, va putem recomanda urmatoarele tipuri de LED-uri:
    A. Pentru utilitate:
    - Lampi ceata spate;
    - Lampi stop;
    - Lampi interior (plafoniere, torpedou, Footwell, Exit & Warning Lights).

    B. Pentru design (dar si utilitate, in functie de culoarea aleasa):
    - Semnalizare fata - laterala - spate;
    - Pozitii fata;
    - Proiectoare ceata.

    Daca doriti o oferta de LED-uri si pentru aceste lampi aditionale, va rugam sa ne anuntati pentru a va trimite una personalizata.

    Pentru orice detalii sau intrebari, nu ezitati sa ne contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
    Ultima editare: 7 Apr 2017
    bx3m apreciază asta.
  4. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Leduri plafoniere si portiere montate astazi de colegul nostru. Eu am ales varianta de lumina mai puternica. Am atasat si cateva poze facute la intuneric.
     
    Glemeanu apreciază asta.
  5. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    ALC404 Salut,
    Multumesc pentru raspuns. In momentul asta caut pe cineva care ajunge prin Bucuresti si cand gasesc o sa luam legatura ca sa stabilim cum facem sa le ia direct.
     
  6. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Salut Florin (11TUN),

    Multumesc mult pentru poze. Sper ca iti plac si esti multumit de ele :). Dupa cum iti spuneam si ieri: daca, in cazuri exceptionale, vreunul din LED-uri iti face probleme (licare / palpaie / se arde / etc), te rog sa ma anunti pentru a rezolva problema cat mai repede cu putinta :)

    Mersi mult si weekend placut,
    Catalin


    bx3m desigur. Daca doriti, le putem trimite si prin Posta Romana (la comenzi mai mari de 150 RON oferim transport gratuit) sau Fan Courier (la comenzi mai mari de 200 RON transportul este gratuit). Bineinteles, ideal ar fi sa avem posibilitatea sa le montam pe masina inainte de a le achizitiona (asa cum a fost si cazul colegului 11TUN).

    P.S. Ocazional (de 1-2 ori / luna) avem drum pe DN1 Bucuresti - Ploiesti, la KM 30 (localitatea Tancabesti). Daca doriti, ne putem intalni intr-unul din weekend-urile cand avem drum acolo sa le montam si sa le testam.

    Pentru orice intrebari sau detalii, nu ezitati sa ne contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  7. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    salut,

    m-ar interesa te rog o lampa LED pentru numar, doar una daca se poate pentru ca mi-a intrat apa in ea, cealalta e ok. Am varianta cu 18 led-uri de 6000k. As mai vrea si led-uri pentru lampile citit fata/spate.

    Mersi.
     
  8. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna ziua.

    Din pacate nu va putem ajuta doar cu o lampa (acestea se vand la set). Singura varianta ar fi daca mai gasiti dumneavoastra sau ne contacteaza cineva cu aceeasi rugaminte (doar o lampa pentru modelul dumneavoastra).

    Pentru lampile de citit fata / spate va putem recomanda 2 modele de LED-uri:
    1. Model discret, alb-rece, cu o lumina cel putin la fel de puternica precum becul halogen. Pret: 10 RON / bucata;
    2. Model mai puternic (cum a optat colegul 11TUN), la pretul de 17.5 RON / bucata.
    Pentru cele 2 lampi aveti nevoie de 4 bucati in total (2 fata si 2 spate).

    Daca va mai putem ajuta si cu alte informatii sau detalii, va rugam nu ezitati sa ne contactati.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  9. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    Ok,

    Atunci vreau un set si 4 becuri a 10ron bucata pentru lampile de citit. Cum facem?
     
  10. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna seara.

    Daca sunteti din Bucuresti, produsele se pot monta / preda personal. Daca nu lumineaza conform cerintelor dumneavoastra sau nu functioneaza cum trebuie, nu le cumparati.

    Daca nu sunteti din Bucuresti, vi le putem expedia prin Posta Romana sau Fan Courier, in aceleasi conditii (daca nu functioneaza cum trebuie / nu sunt compatibile / nu lumineaza conform cerintelor dumneavoastra, ni le trimiteti inapoi pentru a va rambursa contravaloarea lor).

    Va multumesc,
    Catalin
     
  11. andrei_vul 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Dec 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6. 2.0 TDI CAHA multitronic, 2010
    Buna ziua

    Ma intereseaza un set de lampi LED pentru numar spate , becuri led semnalizare, pozitii si DRL pentru un AUDI A6 C6 4F2 2010.

    Ce imi recomandati si cand ne putem vedea sa le si montam? (Bucuresti zona Dristor)

    Multumsc
     
  12. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna ziua.

    Pentru modelul dumneavoastra de masina va recomandam urmatoarele produse:

    1. Lampi LED: 80 RON / set;

    2. Semnalizare spate (varianta 1): LED P21W BA15S CREE 80W, Culoare Portocaliu / Amber - 190 RON / set;
    2. Semnalizare spate (varianta 2): LED P21W BA15S CREE 50W, Culoare Portocaliu / Amber - 110 RON / set;

    3. Pozitii fata (varianta A6 C6 Non-FL cu faruri Bi-Xenon): LED W5W T10 4014 SMD, Culoare Alb-Rece - 35 RON / set;
    3. Pozitii fata (varianta A6 C6 FL cu faruri Halogen - cel mai posibil modelul dumneavoastra, dat fiind ca e fabricatie 2010): LED H15, Culoare Alb-Rece - momentan nu se afla in stoc acest produs, il vom primi la jumatatea lunii iunie.

    4. DRL (varianta A6 C6 Non-FL cu faruri Bi-Xenon): LED P21W BA15S CREE 80W, Culoare Alb-Rece - 170 RON / set;
    4. DRL (varianta A6 C6 FL cu faruri Halogen - cel mai posibil modelul dumneavoastra, dat fiind ca e fabricatie 2010): LED H15, Culoare Alb-Rece - momentan nu se afla in stoc acest produs, il vom primi la jumatatea lunii iunie.

    Pentru montaj cel mai recomandat ar fi sa veniti la Atelierul nostru, deoarece acolo sunt toate produsele si ustensilele necesare realizarii operatiunilor. Adresa exacta (impreuna cu programul de lucru) o puteti gasi aici: https://goo.gl/maps/sMCWDptTdv82.

    Va stam la dispozitie daca va mai putem ajuta si cu alte informatii.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  13. andrei_vul 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Dec 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6. 2.0 TDI CAHA multitronic, 2010
    Multumesc pentru raspuns. Semnalizarea ceruta este pentru fata, becuri cu led galben.

    Cea mai buna abordare este sa ma ai in vedere pentru Iunie dupa ce sosesc produsele pt punctele 3 si 4. Rugamintea mea este imi trimiteti un reminder cand au sosit produsele, voi veni acolo si vedem ce si cum punem.

    O zi usoara
     
  14. iRubik

    iRubik 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A3, 2.0 TD, 2004
    Cumparat si instalat azi lampi led pentru numar si led-uri la interior. Le-au instalat chiar ei, totul bine si frumos.
    Revin saptamanile viitoare dupa pozitii si portbagaj

    Recomand
     
  15. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    @andrei_vul: Desigur, va anuntam cand vom avea toate produsele in stoc, cel mai probabil pe la jumatatea lunii iunie.
    @iRubik: Multumim mult pentru feedback. Te anuntam saptamana viitoare, cand vor fi disponibile toate LED-urile, atat pentru pozitii, cat si pentru portbagaj.
     
  16. Twinsfather 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 Allroad - 3.0 - 2016
    Salut,

    Vreau sa achizitionez si eu toate becurile de interior - binenteles pe led pentru un Audi A6 C7 (avant - adica si cele din portbagaj). Ce imi recomandati, pret si unde ne putem vedea pentru instalare?

    Multumesc anticipat.
     
  17. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna ziua.

    In atasament puteti gasi oferta noastra de pret pentru modelul dumneavoastra de masina. Pe baza acesteia avem doua mentiuni, si anume:
    - Nota 1: Acel model nu este momentan in stoc. Ne asteptam sa il primim in cursul zilei de astazi, cel tarziu maine.
    - Nota 2: Pentru portbagaj, fiind versiunea Avant, am ofertat 2 tipuri de bec general intalnite pe modelele Avant din Grupul VAG (in portbagaj fiind 2 lampi). Este posibil ca la dumneavoastra sa difere. Le vom vedea exact care sunt atunci cand le vom instala.

    Pentru instalare va asteptam la Atelierul nostru. Adresa exacta o puteti gasi aici: https://goo.gl/maps/sMCWDptTdv82. Programul afisat pe Google este cel corect (Marti si Joi: 18:30 - 22:30; Sambata: 10:00 - 14:00).

    Va stam la dispozitie daca va mai putem ajuta si cu alte informatii sau detalii.

    Va multumesc,
    Catalin
     
  18. Twinsfather 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 Allroad - 3.0 - 2016
    pls help....ce este exit lights si ce este warning lights :).

    Va rog si un numar de telefon pentru programare - o sa vin saptamana viitoare, eventual vineri, sa fim siguri ca avem tot pe stoc.

    zi frumoasa.
     
  19. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Buna ziua.

    Exit Lights sunt lampile montate in partea de jos a portierei, emit o lumina alba si au scopul de a ilumina pe jos cand se deschide usa, astfel incat sa se vada unde se paseste cand o persoana se da jos din masina.

    Warning Lights sunt lampile montate pe lateralul portierei, emit o lumina rosie si au scopul de a avertiza participantii la trafic (care vin din spate) de faptul ca acea portiera este deschisa.

    In atasament puteti gasi o poza in care am exemplificat care sunt Exit Lights si care Warning Lights.

    Ne puteti contacta la numarul 0740 625 421 (Catalin).

    Puteti veni si martea sau joia viitoare, produsul lipsa (GLA005) va ajunge inapoi in stoc sigur in cursul zilei de azi sau maine. Oricum, cel mai bine ar fi sa ne sunati inainte, pentru a ne asigura de disponibilitatea produselor si a Atelierului (fiind, momentan, un program scurt - martea, joia si sambata).

    Va stam la dispozitie daca va mai putem ajuta si cu alte informatii.

    Va multumesc,
    Catalin

    [​IMG]
     
    Ultima editare: 24 Mai 2017
  20. ALC404

    ALC404 6th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P Facelift, 2.0 TDI, 2009
    Dupa cateva luni de agitatie, stres si montari de LED-uri "pe unde apucam", am reusit sa finalizam (in proportie de 95% - mai sunt mici retusuri de facut, insa nu ne vor impiedica sa facem ceea ce ne place) un mic atelier / garaj de unde sa ne desfasuram activitatea, indiferent de vremea de afara (care in perioada cand am inceput acest proiect era destul de nefavorabila: Decembrie - Martie [​IMG] ).

    Ne puteti gasi pe Str. Carpati, Nr. 40, Sector 1, Bucuresti -> https://goo.gl/maps/nND7JwBeez92.

    Programul de functionare (publicat si pe site, Google si Waze) este:

    1. Marti si Joi: 18:30 - 22:30;

    2. Sambata: 10:00 - 14:00.

    Am ales aceste ore cu gandul ca sunt printre cele mai potrivite pentru majoritatea (dupa orele de program si in weekend). In cazul in care volumul de activitate va fi foarte mare, vom lua in considerare adaugarea unei noi zile sau prelungirea zilei de sambata.

    *Programul de consultanta telefonica / email / forum / vanzari ramane acelasi ca si pana acum. Orele de mai sus sunt doar pentru instalarea produselor pe autoturisme.

    In curand (dupa ce vom finaliza 100% atelierul) vom publica si cateva poze cu el, pentru a va fi mai usor sa ne gasiti [​IMG].

    Va stam la dispozitie daca va putem ajuta cu informatii sau detalii aditionale.

    Va multumesc,
    Catalin
     

Distribuie pagina asta