1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Vanzari / Cumparari si Prestari Servicii pe acest Forum- In cine SA AVEM sau SA NU AVEM incredere

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de ovidiutm, 28 Ian 2009.

  1. audipowervl

    audipowervl 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2008
    Locație:
    valcea
    Masina:
    a4 2.5 tdi
    Sincer esti sanatos la cap?

    unde dracu ai vazut aripa reparata bai omule ?
    ce poze ai atasat u acolo
    maine o sa fac eu poze sa vezi cine se face de ras si eu nu stau in 200 ron cand aveam eu audi a4 u nu vedeai nici la tv
     
  2. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Nu ma intereseaza cine are sau nu dreptate,dar limbajul te descalifica rau :tocktock:
     
  3. pericolman22

    pericolman22 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Oct 2011
    Locație:
    braila
    Masina:
    Audi A4 S-line B6 1,8 turbo 2004 190cp
    marius_bv prietene ti-am spus ca nu sunt noi la tel ti-am trimis poze cu ei cu un tel care face poze hd ce vrei mai mult de atat si ti-am mai spus ca daca esti pretentios sa iti iei noi si ai spus ca sunt scumpi si ca ai vrei si urme de de super glue de unde sa aiba pe ei daca eu iam dat jos de la mine pe masina VAD CA VRB GURA FARA TINE

    terminate cu prostiile si cu minciunile bagati mintile in cap si plus de asta daca nhu ma insel ti-am trimis suporti anul trecut in decembrie
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    pericolman22 Ce inseamna ''bagati mintile in cap'' si ''VAD CA VRB GURA FARA TINE''

    Tu unde te crezi aici, pe maidan cumva ? Vezi ca zbori de pe forum instantaneu daca mai folosesti un asemenea limbaj la adresa cui vrei tu. Colegul ti-a mentionat ceva in mod civilizat nu cu badaranii de limbaj asa cum ai folosit tu in mesajul anterior.

    Si invata sa folosesti corect limba romana si scrie cuvintele fara prescurtari, desparte cuvintele cum trebuie si formeaza fraze si propozitii pe acest forum, ca sa intelegem ce vrei sa spui.

    Te rog insistent sa nu-mi raspunzi la acest mesaj pentru ca presimt ca discutia va degenera si nu doresc sa iau alte masuri care te vor dezavantaja. Multumesc

    Mesajul asta considera-l un avertisment verbal.

    O zi buna
     
    Ultima editare: 27 Dec 2012
  5. KLAU

    KLAU 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 8E 2004 AVF quattro
    Teapa

    In data de 19.03.2013 am cumparat de la userul nelutu_petrican un calculator coloana si spira de airbag la pretul de 400 ron + transport. Topicul este aici http://www.clubaudi.ro/vanzari-cumparari-piese-si-accesorii-auto/33623-vand-kit-calculator-spira-12-pini-carcasa-instalare-pilot-automat-comenzi-volan-a4-b7.html

    Coletul a ajuns impachetat frumos si l-am sunat sa-i multumesc si sa-l anunt ca l-am primit dar nu a raspuns. Azi cand am incercat sa-l montez pe masina constat cu stupoare ca defapt nu are nici pinii pt pilot,incalzire si comenzi...la telefon nu raspunde, intra casuta, defapt asta era motivul pentru care nu raspundea. Abtipildul de pe calculator e cel din foto de vanzare. Revin cu poze cu calculatorul desfacut.
     
    Ultima editare: 21 Mar 2013
  6. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Ultima editare: 21 Mar 2013
  7. KLAU

    KLAU 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 8E 2004 AVF quattro
    Mda...se pare ca nici spira nu e buna, deci teapa integrala...
     
  8. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Si cu calculatorul de coloana care era faza defapt ? A pus alt abtipild cu terminatia Q desi piesa era cu terminatia S sau cum ?
    Frumos ar fi sa-ti inapoieze banii , totusi sunt 400 lei.
     
  9. KLAU

    KLAU 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 8E 2004 AVF quattro
    Ideea e ca ceea ce mi-a trimis este identic cu ce am eu pe masina, fara absolut nici o diferenta, fara pinii de CC de aceea nici nu l-am mai montat pe masina. Spira am sunat-o si pe un pin nu corespunde. Aseara eram mult prea nervos sa mai imi bat capul. Voi vedea ce pot face dupa ce fac rost de un calculator bun. Astept totusi de la domnul nelutu sau gabi o lamurire si poate banii inapoi.
     
  10. KLAU

    KLAU 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 8E 2004 AVF quattro
    Rectific:

    Spira in sine este functionala insa cititorul, respectiv senzorul G85 nu citeste rotatia volanului, in consecinta nu se poate realiza adaptarea. Alt timp si alti nervi facuti din cauza acestui user. Pentru mine este o teapa totala.
     
  11. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Imi pare rau pentru tine ...
     
  12. haryhary

    haryhary Bronze Member

    Înscris:
    8 Oct 2010
    Locație:
    Buftea
    Masina:
    Audi 6 3.0 tdi 2005, Motor BMK
    Ma, da indivizilor de acest gen nu li se poate bate obrazul? Macar sa fie alungati din comunitatea. Nu de alta da parca ma vad in pielea lui Klau si-mi vine sa dau cu el de pereti! Cat tupeu trebuie sa ai sa dai tepe chiar aici? Pe langa aia 400 de lei mai sunt si alte cheltuieli, de nervi nu mai zic...
     
  13. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Suntem o natie de smecheri si tepari. Prin asta consideram noi ca suntem mai buni de cat altii. Suntem o tara unde nonvaloarea a ajuns la stadiul de valoare iar un om destept si descurcaret este echivalentul unui tepar si smardoi de colt de bloc.
    Aici singura sansa pe care o mai au oamenii de calitate este sa faca tot posibilul sa nu interactioneze cu astfel de oameni, iar cand se intampla sa pui capul in jos si sa iti spui in sinea ta: Asta e, bine ca nu a fost mai rau...

    Imi pare rau sa am un discurs atat de pesimist dar se pare ca este crudul adevar!
     
  14. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Masuri se vor lua, va garantez asta.
     
  15. AudiA4B6

    AudiA4B6 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Aug 2012
    Locație:
    craiova
    Masina:
    Audi a4, 1.6,2002
    Salut tuturor, acum ceva timp am cumparat de la ''crissss4'' user al acestui forum un motor de audi a4 1.6 dupa spusele dansului motoru impecabil nu consuma ulei nu nimic 130mi km valoare 300euro doar motor fara alternator electromotor si alte chestii .L-am primit foarte fericit l-am montat 200 euro manopera +ulei bujii, garnituri si toate cele, motivul schimbarii a fost ca al meu consuma tot uleiul la 100km si alte problema . Ca sa vezi si acesta la fel, i-am trimis domnului pe forum un PM despre problema el spundandu-mi ca nu stie ca eventual sa verific daca toate sunt etanse, mentionez ca a fost verificat bucata cu bucata montat in reprezentanta facute teste pe el, acum aceeasi problema si asta papa tot uleiul la 100km. Scoate fum ca tractoru , bag ulei pe fiecare zi. Faptul ca nu l-am sunat sa il amenint sau sa nu stiu eu ce denota ca sunt un om cu respect nu un samsar lesinat dupa bani.
     
    Ultima editare: 12 Apr 2013
  16. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Salutare tuturor. Ma incadrez si eu printre cei tepuiti de catre un ticalos de pe acest forum, mai exact userul floryn34 http://www.clubaudi.ro/members/floryn34.html ( Serban Florin ) - floryn_pufulet@yahoo.com. Am convenit sa cumpar de la el o interfata Tacho 2008, mi-a trimis-o prin Fan Courier, dar cand am deschis coletul erau doar cablurile aferente, fara interfata propriuzisa !


    M-am trezit ca am dat 800 lei + 66 lei taxe curierat pe o cutie plina cu cabluri !

    Am observat ca acest individ se da mare jurist aici la noi pe forum, pe mine m-a aburit ca e procuror la judecatoria Tecuci, dar dupa ce am facut plangerea la politie am aflat ca e un simplu sofer !


    Propun moderatorilor ca toti userii care dau tepe sa fie exclusi de pe forum ! Asa ceva mi se pare total inadmisibil.
     
    Ultima editare de un moderator: 26 Iun 2013
  17. Makaveliftw

    Makaveliftw 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A5 2.0 TDI CGLC 2015 / Audi A6 1.9 TDI AWX 2003
    M-am decis sa postez si eu pana la urma. Acum ceva timp am fost tepuit de userul lazarfl76 cu o magazie de cd-uri perfect functionala, atat de functionala e ca bagi cd-ul, scrie LOAD pentru 3 secunde iar apoi ERROR. Din ce observ nu prea are activitate pe forum, de aceea nu am postat pana acum, din ce mi-a spus la telefon el fiind posesor de marca bavareza. Si ca sa revin, dupa ce l-am sunat si i-am spus ca nu merge, bineinteles ca a ramas mirat, iar apoi nu a mai raspuns la telefon :)

    PS Am incercat cu zeci de cd-uri.
     
  18. floryn34

    floryn34 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    audi A4 B9 2017
    Un Mincinos cu M MARE!!!

    I.am livrat coletul iar la fan curier mi s.a facut un parching list adica o inventariere a tot ceea ce cuprindea pachetul s.a sigilat in fata mea si a plecat spre Bucuresti la destinatie domnul Liviu prieten cu cel ce livreaza de la fan a ridicat pachetul fara sa.l verifice in prezenta angajatului fan curier specificand pe parching list ce e in colet a plecat acasa si dupa ce a desfacut pachetul nefiind nimeni in prezenta lui de la fan a ajuns la concluzia ca nu are aparatul........De ce fan curierul nu a procedat asa cum a procedat cu mine?
    De unde stiu ca nu e sustras de dl Liviu????????
    De unde stiu ca nu e luat de angajatii fan curier?????????Asa ca dl Liviu fa afirmatiile asa cum sunt conform cu realitatea nu asa cum iti este tie bine!!!Cert este ca eu in colet am pus ceea ce este specificat pe inventarierea facuta de reprezentantii fan si cu mine in prezenta mea s.a sigilat pachetul.......problema e la fan sau......la tine:(:(:(
     
  19. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Nu sunt deloc mincinos prietene, e pura realitate ceea ce mi s-a intamplat, altfel nu eram nebun sa depun plangere penala la politie, care ulterior a ajuns la Parchet, daca problema era la mine cum sustii tu ! Gandeste putin inainte sa vorbesti : ce motiv as fi avut ?? Si am un martor care era cu mine in casa cand am deschis coletul, care a dat declaratie la politie! Eu am vrut doar sa cumpar un produs si sa ajunga la mine in stare buna si COMPLET, nu cum a ajuns ! Verifica reputatia mea pe forum sa vezi ca nu sunt in nici un caz mincinos ! Coletele nu scrie nicaieri ca se desfac in prezenta angajatului Fan Courier, din moment ce au acel Packing List - declaratie pe proprie raspundere atasat inseamna ca a fost verificat continutul in momentul expedierii de catre angajatii Fan Courier! Daca tu ai dat teapa si angajata de la Fan Courier care a preluat coletul si a verificat continutul lui, completand declaratia pe propria raspundere nu a fost atenta sau nu a vrut sa fie atenta la continutul coletului eu nu am nici o vina ! O sa raspunda penal in fata legii, poate o sa raspunzi si tu, nu ma intereseaza decat sa-mi recuperez paguba, in rest organele competente vor decide cine este vinovat si cine nu ! Oricum, e cea mai stupida si puerila afirmatie faptul ca sustii ca insumi eu, pagubitul as avea vreo vina sau as fi mincinos ! Tu cum te numesti din moment ce mie imi spui ca lucrezi ca procuror la judecatoria Tecuci, iar cand te-a sunat politistul de la sectia unde am depus plangerea si te-a intrebat daca e adevarat ca esti procuror, tu ii raspunzi timid : '' sunt un om simplu '' ?!? Sau iti era rusine cu functia pe care sustineai ca o ocupi ?!? Astazi cand am vorbit la telefon mi-ai spus ca esti patron de baruri, ca ai nu stiu cate baruri in Tecuci ... eu din cate stiu magistratii nu au voie sa aiba afaceri proprii ... deci ?!? Cum e cu minciuna ? Cine pe cine minte ?? Este ultra pueril sa acuzi pe cineva de minciuna cand tu minti din start, si mai ales cand l-ai inselat !


    In prima poza este coletul, exact asa cum l-am primit de la tine desfacut acasa in prezenta prietenelei mele, in penultima poza va arat cum trebuia sa arate continutul coletului, iar in ultima poza este aparatul care lipseste si fara de care nu pot gasi vreo utilitate manunchiului de cabluri cu care m-am ales !!!

    E clar ca nu esti magistrat, deci in caz ca nu ai citit Codul Penal , lectura placuta ... iata unde se situeaza fapta ta ...

    INFRACŢIUNI CONTRA DEMNITĂŢII

    Art. 215

    Înşelăciunea

    Inducerea în eroare a unei persoane, prin prezentarea ca adevărată a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasă a unei fapte adevărate, în scopul de a obţine pentru sine sau pentru altul un folos material injust şi dacă s-a pricinuit o pagubă, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 12 ani.


    Vom vedea maine daca voi primi coletul prin Urgent Courier cu aparatul si cablurile lipsa asa cum mi-ai promis ! Revin cu noutati !
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Iun 2013
  20. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    S-a tinut de cuvant !

    Se pare ca Floryn34 s-a tinut de cuvant si mi-a trimis prin Urgent Courier aparatul si cablurile lipsa. Acum le-am primit, urmeaza sa ma duc sa testez aparatul sa vad daca este bun. Voi anunta si la politie ca s-a rezolvat pe cale amiabila pana la urma.
     

Distribuie pagina asta