Volan si/sau Airbag volan la A4 B8 - inlocuire volan - probleme diverse

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de Burfee, 2 Oct 2012.

1. cata181

cata181 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 TDI Quattro 180 kW (245 PS)
    Este un montaj hand made al unor italieni. Mai multe detalii nu pot sa iti dau pentru ca nu le detin.

2. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca o sa citesti forumul ai sa afli de unde cumperi dar voi nu cititi nimic pentru ce retrofit vreti sa faceti. Inainte sa faceti ceva la masina cititi luni de zile si pe urma o sa stiti ce aveti de facut. Este un italian care vinde asa ceva si il gasesti pe ebay. Acel modul nu are nici un cod pentru ca este ceva creat artizanal.
    Daca ai fi citit forumul si toate topicurile de pe forum privind volanele ai fi aflat ca modelele noi de volan fabricate dupa 2015 au nevoie de un modul pentru decodarea = transformarea semnalului din volanul tau in centrala = calculatorul de coloana al volanului existent deja pe masina ta.

3. bogdanbvl 1st Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi allroad 2010
    va multumesc mult pt ajutor, dar daca are cineva, totusi, un link sau ceva, orice care sa ma ajute in identificarea acestui modul, ii raman recunoscator deoarece pe ebay eu nu am gasit nimic, niciun italian, nimic...asta si din cauza probabil ca nu stiu eu exact ce sa caut...

4. arazvan2002

arazvan2002 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti/Fieni
    Masina:
    A4 B8 allroad 2.0TDI CAHA
    @bogdanbvl Ai vazut postarile mele si ale lui Braga pe pagina anterioara? Filmuletul e al italianului. Astazi mi-a sosit si mie modulul respectiv. Urmeaza sa il montez un un volan de B9 tesit cum era cel de RS. Vorbeste cu el, ii arati ce volan ai, ce masina si gata. 130E a fost cu transport in Romania.

Ultima editare: 10 Aug 2018 la 16:38
  5. szergiu

szergiu 2nd Gear Member

Locație:
    Suceava
    Masina:
    A4 B8 AVANT 2.0 TDI 170 CP 2009
    E vreo șansă sa se poată folosi acest airbag de a8 la volan de a4 8k facelift?

Fișiere atașate:

6. paulkf

paulkf Audi Expert

Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B8 AVANT, 2.0TDI CAGA 105KW, 2011, Manual
    Depinde daca se potriveste la prinderi, daca este single sau dual stage, daca se potriveste la cablaj ... sunt multe variabile in ecuatie :).

7. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    szergiu raspunsul este NU.

Distribuie pagina asta