1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

West Side Tuning Event 3rd edition, 15 iunie 2008

Discuție în 'Evenimente din lumea auto / Curse legale' creată de nadir, 23 Mai 2008.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. nadir

    nadir Gold Member

    Înscris:
    11 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audis S3 8P
    [​IMG]

    Orar desfasurare eveniment

    Intrare participanti 7.00 – 10.00

    Intrare public 10.00 – 18.00
    Orar SPL Racing
    n10:00 - 12:00 Inscrieri
    n12:00 - concurs propriu zis (calificari + finale)
    n17:30 - premiere SPL Racing
    Orar Show’n’Shine
    n10:00 - 11:30 inscrieri
    n11:00 - 16:00 jurizare
    n16:30 - 17:00 concurs Best Exhaust
    n17:00 - 17:30 premiere
    Orar Curse 402 metri
    n7:00 – 10:00 acces in parcul de service si inscrieri
    n10:00 - 14:00 antrenamente si calificari
    n14:00 - 15:00 drifturi, burn-out contest
    n15:00 - 18:00 calificari si finalele pe grupe
    18:00 - 18:30 premiere
    Descriere
    West Side Tuning Event 3 va avea loc pe aeroportul Oradea fiind unul dintre cele mai importante showuri de tuning din Romania, va intruni peste 400 de masini preparate atat din tara cat si din Ungaria, Republica Moldova si chiar Italia si Serbia . Show-ul va aduna peste 5000 de vizitatori, multi dintre ei venind special pentru acest eveniment in oras din orasele din imprejurimi. West Side Tuning Event este deja la editia a 3-a, primele doua editii desfasurandu-se in 2006 si 2007, si sunt deja o obisnuinta pentru tuningul autohton, WestSideRacers fiind unul dintre cele mai reprezentative cluburi de gen din Romania

    Concursurile specifice, buna organizare si muzica antrenanta au facut din aceste show-uri o traditie, show-uri asteptate in fiecare an pentru diversitate si importanta. Sa nu uitam ca in Oradea s-a organizat pentru prima data in Romania un tuning show cu prezenta internationala.
    Vorbind despre show-urile anterioare, despre cifre, in 2006 la WSTE 1 am avut aproximativ 180 de participanti, majoritatea la cursele de acceleratie, si un public de aproximativ 3000 de spectatori. Anul urmator, la WSTE 2 , numarul de participanti aproape s-a dublat, fiind prezente cam 300 de masini pe platoul aeroportului din Oradea (182 inscrise la liniute), multe dintre ele din Ungaria – a fost primul show organizat de un club de tuning din Romania cu participare internationala (au mai participat pe langa masinile din Ungaria, si masini din Serbia, si din Republica Moldova) - iar numarul de spectatori a ajuns undeva in jur de 4000. La WSTE 3, speram sa depasim 400 de masini participante, si o participare mai numeroasa si din partea publicului – undeva in jur de 5000 de spectatori, pe care dorim sa-i atragem cu lucruri noi, nemaivazute pana acum la un astfel de show , cum ar fi bungee-jumping, OKM girls (trupa de animatoare din Ungaria), un sistem de cronometrare pentru cursele de acceleratie nou pentru Romania, concurs de burn-out si de tricouri ude, traseu pentru kart-uri,si SKANDENBERG EXPRESS, o cascadorie cu posibilitatea depasirii unui record mondial, acestea pe langa atractiile obisnuite la un astfel de show, adica drifteri, DJ-i locali care sa antreneze publicul, concurs de presiune acustica (SPL Racing), cursele de liniute propriu-zise.




    Eu personal va invit la acest eveniment unde o sa particip!

    pentru cei interesati putem sa facem si o intalnire CLUBAUDI.RO si sa impuscam 2 iepuri dintr-un singur FOC!
     
  2. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Daca sunt liber si nu intervine nimic, o sa vin! Mai ales ca este la Oradea si am ajuns in 2 ore si ceva!:yes:
     
  3. nadir

    nadir Gold Member

    Înscris:
    11 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audis S3 8P
    este la a 3a editie acest eveniment!
    eu am fost acolo si am incredere in baietii de la WSR chiar se merita!
    o sa fie un show pe cinste!

    sper sa tina si vremea cu noi!
     
  4. CIPRIOTTU

    CIPRIOTTU 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    Zalau, Salaj
    Masina:
    Audi A 3, 8 L, 1.6 75kw
    Eu am fost in 2006 la Oradea si am ramas foarte impresionat, zic ca merita mers cel putin eu voi fi acolo suta la suta, vor fi masini adevarate
     
  5. DUM

    DUM 4th Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 4 F , acum cu upgrade 220 CP
    Pacat ca am atatea examene in acea perioada ca as merge.Anul trecut am fost si a fost super Tareee!!!!!!!!!!!!! Sper ca voi putea ajunge!
     
  6. nadir

    nadir Gold Member

    Înscris:
    11 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audis S3 8P
    eu am masina in service
    si daca nu o scot pana atunci tot ma duc e prea mijto acolo!
     
  7. CIPRIOTTU

    CIPRIOTTU 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    Zalau, Salaj
    Masina:
    Audi A 3, 8 L, 1.6 75kw
    La Cluj a fos t o mare labareala fata de ce e pe aeroport in Oradea
     
  8. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Daca nu intervine nimic, (nunta, botez etc), dar nu as crede, pentru ca este duminica, atunci cu siguranta trag o fuga!
    Poate reusesti sa vii si tu csaby si ne intalnim in Arad.
     
  9. xaby69

    xaby69 Gold Member

    Înscris:
    16 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 2.0i
    personal am participat ca si spectator la primele 2 editii... sper ca in anul acesta sa nu intervina nimic! daca totul va fi ok... facem o miniadunare clubaudi !!!
     
  10. nadir

    nadir Gold Member

    Înscris:
    11 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audis S3 8P
    ar fi frumos sa ne adunam la astfel de evenimente :D
     
  11. musicdok

    musicdok 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B6 1.9 tdi
    salutare

    eu nu am mai participat la acest eveniment dar am auzit ca merita tot respectul
    daka tot suntem asa multi care suntem dornici sa ajungem sa propunem o intalnire club audi la oradea
    deschidem un thread
    si sa vedem cati ne adunam:icon_thumright:
    eu o sa incerc sa ajung ca din cate imi amintesc nu am examene in perioada respectiva deci eu voi veni:)
     
  12. CIPRIOTTU

    CIPRIOTTU 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    Zalau, Salaj
    Masina:
    Audi A 3, 8 L, 1.6 75kw
    Din pacate uitasem ca aveam programat altceva pe 15 (de rusalii) si nu o sa pot venii, faceti poze si filmati sa vedem si noi restu ce se intampla
     
  13. nadir

    nadir Gold Member

    Înscris:
    11 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audis S3 8P
    pai topicul asta este deschis pentru intalnirea club audi de acolo. am impuscat 2 iepuri ;)
    so cine vrea sa vina este bine venit!

    ideea e ca s-ar putea sa am ne norocul sa nu am masina gata pana atunci dar oricum voi fi acolo!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta