1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A3 8P 2.0 TDI

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Adrian Dumitriu, 3 Mai 2020.

  1. Adrian Dumitriu

    Adrian Dumitriu 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2020
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A3 2.0 TDI 2008
    Crede-ma ca m-am saturat de cate interfete am comandat si cate telefoane am dat, a fost una dintre cele mai frustrante experiente posibile. Cele din linkurile tale nu sunt bune, prostia asta de Chorus are mufa in 12 pini, nu in 8 cum sunt acelea. Cand intr-un final am gasit una care se potrivea tot nu a functionat. Pentru ca m-am saturat de tot asteptat, returnat si pierdut bani pe curier am decis sa folosesc Pioneer-ul asta care oricum suna mult mai bine si mi-a fost si mult mai usor de gasit mufele adaptoare.

    Nu sunt nici eu mare fan al buzunarului gol ramas sub player, dar si unitatea originala mi se parea tare urata... Deci ca aspect poate am retrogradat un pic, dar calitatea sonora si conectivitatea fac totul sa se merite. Poate o sa trec candva la un dublu DIN, dar in nici un caz ceva cu Android. Momentan sunt multumit asa si nu vad de ce sa mai cheltui bani pe ceva ce functioneaza impecabil.
     
  2. turbo_diessel

    turbo_diessel Bronze Member

    Înscris:
    15 Mar 2013
    Locație:
    Belgia/Suceava
    Masina:
    Audi A6 C6 2010 2.7 TDI CAND 163CP quattro
    A fost doar o cautare de cateva minute in pauza, mai mult ca exemplu:) , mai mult am foat susprins ca ai cumparat o interfata doar cu Aux, nu si cu Usb si bluetooth.
    Pana la urma fiecare face cum vrea la masina lui:), eu doar mi-am exprimat parerea si am dat o sugestie, nu mi-o lua in nume de rau....
     
  3. Adrian Dumitriu

    Adrian Dumitriu 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2020
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A3 2.0 TDI 2008
    Nu am luat nimic in nume de rau, dar cu asa o cautare de cateva minuta am inceput si eu cand am dat comanda de prima interfata :). Sincer nu ma asteptam sa fie atat de greu de gasit ceva care sa functioneze, fie interfata aux/USB sau bluetooth. Pe Ali Express nici nu m-am uitat pentru ca termenii de livrare sunt foarte mari, iar din cauza pandemiei nici nu mai stiam la ce sa ma astept.
    Daca prind o mega oferta la un sistem 2 DIN cu Car Play, poate poate fac schimbarea. Oricum in momentul de fata este foarte usor din moment ce am tot cablajul facut. :)
     
  4. audibv Bronze Member

    Înscris:
    31 Mai 2013
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 B7 2.0 Tfsi Quattro BPG & A3 8V 1.6 Tdi CRKB
    Dupa ce am incercat o gramada de interfete pt B7, singura care a fost ok a fost cea de la Dension.
    Foarte ok ca si calitate a sunetului, fara blocaje, mergea totul cum trebuie, plus muzica prin bluetooth( am avut Gateway Lite BT) cu controlul playerului de pe telefon din comenzile radio.
     
    bc74abs apreciază asta.
  5. Adrian Dumitriu

    Adrian Dumitriu 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2020
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A3 2.0 TDI 2008
    M-am uitat si la Denison, dar cand am pus modelul de radio tot nu imi dadea mufa corecta pentru el, sau cel putin asa apare in poza. Indiferent, 100 de EUR e destul de scump avand in vedere ca m-a costat 60 de RON adaptorul si inca 60 rama pentru single DIN, player-ul fiind cumparat de cativa ani.
     
  6. iNFAMOUS 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3, 2.0 TDI BMM, 2008
    Salut,

    Eu am asa ceva pe masina : https://www.aliexpress.com/item/4001018034935.html?spm=2114.12010612.8148356.5.e65671e4Uj9OKO

    Iti recomand cu incredere pentru viitoarele modificari (functioneaza inclusiv CarPlay-ul) dar nu cred ca ai nevoie avand in vedere ca acest HU are un sistem Android, iar cu un stick usb cu internet, chiar nu iti mai trebuie absolut nimic.

    Poti alege si varianta care are aspectul OE : https://www.aliexpress.com/item/4000181877846.html?spm=2114.12010612.8148356.9.e65671e4kaeXG9


    bafta
     
    airden și Adrian Dumitriu apreciază asta.
  7. Adrian Dumitriu

    Adrian Dumitriu 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2020
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A3 2.0 TDI 2008
    Arata foarte bine amandoua, mersi pentru sfat!
     

Distribuie pagina asta