1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A3 din 99, cutie automata, motor 1.6

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de enache, 11 Oct 2007.

  1. enache 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Oct 2007
    numele meu e mircea si mi-am luat si eu de curand un audi (zici ca incepem o intrunire de-aia ca la alcoolicii anonimi) :))))

    am luat un A3 din 99, cutie automata, motor 1.6. m-am dus in Germania si am venit cu el. ce sa zic, sunt foarte multumit de masina, si dupa ce o voi pune 100% la punct cred ca voi fi si mai multumit. degeaba... zica lumea ce-o vrea... audi da clasa fie ca e de acum ceva ani fie ca e nou :))))

    PS: in afara de faptul ca mi s-a stricat alternatoru chiar langa INGOLSTADT, totu a fost ok :))) deci vb serios... crek a fost un fel de gluma a vre-unei forte sa mi se strice tocmai acolo :)) macar am avut de unde lua...

    bafta multa si conduceti cu atentie :D
    hai sa nu ne dam permisele militiei, stau bn la noi in portofel
     
  2. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    Sa o "plimbi " sanatos :) Ne bucuram ca esti alaturi de noi !
     
  3. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    :sign_welcome::sign_welcome::sign_welcome:

    Acuma macar ai un alternator de la mama lui :):):)

    :sign_pics::sign_pics::sign_pics:
     
  4. enache 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Oct 2007
    da, adevarat, macar e alternator de la mama lui. am stat in deckendorf pana mi-au pus aia alternatoru, un oras vai mama lui langa ingolstadt, plin de audiuri era, nu vedeai alta masina :)))

    acu ma duc sa-i schimb placutele si ce o mai fi de sters curatat lustruit etc sa fac masinuta sa mearga perfect. plus ca trebuie sa caut un audi concert, ca mi-e rusine sa recunosc, da am chorus pe ea :))) :D ce vreti, a fost masina unei tipe si mai e si din 99-00 :)))

    ce sa zic... audi rulz :D
     
  5. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    salutare, sa o stapanesti sanatoasa, daca nu e o intrebare indiscreta la ce pret ai ajuns cu ea inscrisa cu tot cu vama. Have fun with your A3
     
  6. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Pt mine era intrebarea ????

    Cred ca da ...... :p

    Eu cumparat-o din Germania cu 10750 EURO (in pret au intrat si numerele nemtzesti pe o luna) + taxa prima inmatriculare 340 EURO (1.6, euro 4) + 1000 RON inmatricularea in romania si cam atata ...... :):):)
     
    Ultima editare: 17 Oct 2007
  7. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Pentru Enache, dar nu ma supar daca-mi spui si tu, de ce nu? A ta din ce an este? Si chiar ma intereseaza daca vrei sa-mi spui si cat consuma in oras, am vazut ca este automatica, as vrea sa dau B4-le (1,9 tdi) lu nevastamea si as vrea sa iau ceva mai nou, A3 (automatic) ar fi o varianta pentru ca ea circula mult prin oras! Mersi
     
  8. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    E din 2001, are 51.000 Km (acuma, cand am cumparat-o avea 42.500) si consuma cam 9-10l in oras, asta in functie si de stilul de condus ;)
     
  9. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Thx! Daca kilometri is reali, atuncea ai o masinuta aproape noua! Nice!!!:icon_thumright:
     
  10. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Eu zic ca sunt reali ..... in primul rand ca am luat-o direct de la o reprezentanta Audi din germania unde a dus-o o batranica nascuta in 1936 ca sa-si ia modelul nou (poti sa-ti inchipui ?) si am mai facut si pe aici tot felul de teste.
    Oricum se vede pe o masina daca a avut Km dati inapoi mai ales daca te uiti in interior la aspectul bordului la tapiterie, tot ce e in interior ''tradeaza'' daca masina a suferit o folosinta intensa (multi Km rulati), asta chiar arata ca si noua.
     
  11. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Te cred si mai ales ca dincolo benzinarele nu au multi kilometri, dieselurile sunt cele cu sute de kilometri, fiind folosite de majoritatea firmelor.
     
  12. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Mda .... asta cam asa e, dar nu stiu daca peste un an sau doi nu o sa fie mai rentabil sa ai benzinar si cand zic asta ma refer la taxe.
     
  13. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    bine ai venit printre noi,si sa ai noroc la masina
     
  14. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    la taxe da,cred ca asa va fi,dar vezi ca tot consumul e baza,ma refer in general,si tot mai rentabil va fi dieselul
     
  15. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Asta cu consumul e rentabil acuma, dar la cum se tot aude ca o sa creasca taxele la diesel nu cred ca o sa mai existe avantajul asta.
    Cine stie ........ zvonuri sunt multe ..... :):):)
     
  16. enache 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Oct 2007
    ptr orgonaskaroly - masina mea mananca 10 - 13 litri in oras. depinde de cum te dai la ea. e din 99 masina mea si are 102 mii km, 3 mii km i-am mers eu de cand am luat-o. din pacate cred ca o sa o dau si parasesc ptr o vreme "clubu audi" :( :D... se pare ca voi pleca din tzara :| ma oftic ca un fraier... am luat-o ma pregateam sa o inmatriculez si sa o prepar.. si na.. plec. nu pot sa cred... :(
     
  17. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Mersi pentru raspuns si ne pare sincer rau ca ne perasesti pentru o vreme. Speram sa fie o perioada scurta. Multa bafta acolo unde mergi!!!
     
  18. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Pacat ca pleci ...... dara acolo unde mergi tu nu este internet ??? :confused:

    Si inca ceva ..... daca ti-ai vandut masina nu cred ca trebuie sa renuntzi si la discutiile de pe forum, doar tot un fan Audi ramai.
     
  19. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    Subscriu la ce zice cristi231077 :)

    toate cele bune acolo unde te duci :)
     
  20. enache 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Oct 2007
    adevarat :) m-am jurat ca orice as face o sa incerc sa imi iau mereu numai audi, nu ptr ca ar fi vreo fitza.. ci pentru ca mi se par de departe cele mai reusite masini :P fie ca e vb de una mai veche fie ca e vb de una noua.

    faza naspa ptr mine e ca eu am nimerit un audi bun al dracu, luat din germania de la o tipa, deci imaginati-va. zgarieturile de rigoare aferente condusului masinii de catre o femeie sunt prezente dar nu e nimic deosebit, asa ca imaginat-va CAT DE RAU IMI BAG UNGHIA IN GAT ca pierd un audi cu motoru brici si interioru la fel :))))) crek imi intelegeti supararea. bn macar ca nu am primit vestea ca plec dupa ce dadeam si banii de prima inmatriculare, ca atunci chiar ca era teapa :))) macar atat noroc
     

Distribuie pagina asta