1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A4 1.8t Quattro

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de catalin79, 11 Noi 2007.

  1. catalin79 Guest

    Salutare!

    Sunt posesorul unui A4 din 2001 1.8 T(150cp) Quattro , si as avea si eu unele intrebari pentru cei mai experimentati decat mine(novice in ale mecanicii). Una ar fi legata de consum, mi se pare cam ridicat, adica 13-14l/100 in oras(Bucuresti) si un 8-9l/100 in afara la un regim nu foarte sustinut (110-120km/h).
    Iar cealalta intrebare se refera la un zgomot"suspect" aparut undeva la suspensia spate, odata cu venirea frigului.

    Toate cele bune si multumesc anticipat!
     
  2. io's 3rd Gear Member

    Înscris:
    12 Iul 2007
    Locație:
    Bucale
    Masina:
    ceva negru si galagios
    13-14 e mult in oras (bucuresti) la 1.8T quattro???
    eu am auzit de skoda octavia cu motorul ca al tau cu consum similar sau chiar mai mare....(FWD)
    in ce fel de trafic ai scos consumul asta?
    afara la ce viteze ai scos 8-9... ??? cu klima.. fara klima???
     
  3. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Sa stii ca nu este mult deloc 13-14 in oras pentru un 1.8T!!! Eu am 1.9 tdi si pe vremea asta nu reusesc sa scot sub 10 in oras! Si afara la fel 8 nu este mult avand in vedere cat este de frig! Legat de consum avem un thread unde discutam de consum, vezi eventual pe acolo ce mai scriu baietii!
     
  4. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    mie imi ia atata fara quattro.... asa ca stai linistit... de fapt cred ca imi ia chiar mai mult ... =))
     
  5. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    nici mie nu mi se pare ca e mult deloc 13-14%,pt 1.8T,mai ales pe frigu asta,stai linistit,ca altele consuma si mai mult,e un consum relativ bun
     
  6. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    E un consum normal nu te speria ... :icon_thumright:
     

Distribuie pagina asta