1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A4 Avant B9 150 cp S-tronic

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de lucianman2002, 29 Oct 2020.

  1. lucianman2002 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    -
    Salutare,
    Sunt nou pe forum si as dori sa va prezint masina care tocmai am achizitionat-o: A4 Avant B9 2017, 2.0 tdi, 150cp, s-tronic. Masina a fost astazi licitata si probabil in aprox 10 zile va ajunge in tara. Sunt la primul meu Audi. Fosta masina a fost un Seat Cupra (2008). Stiu ca nu prea au nicio legatura, insa vroiam sa spun ca nu sunt strain de domeniul VAG.
    Sa revenim la subiect. Masina a fost luata prin licitatie, inca de la inceput nedorind sa depasesc un anumit buget. Am stat pe licitatii cateva zile si toate masinile care imi placea (cu multe dotari) erau licitate mai sus de limita pe care eu doream sa o aloc. Astazi am gasit masina aceasta care este plina de optiuni. Tot ce imi doream am gasit pe ea.
    Mi-as fi dorit un 190 cp, eram dispus chiar sa fac compromisuri majore la optiuni, insa acesta mi-a placut foarte mult, chiar daca este 150 cp. Cred ca diferenta o pot scoate din soft.
    Masina are 133.000 si provine de la dealer autorizat Audi din Germania. Ca si optiuni se remarca: scaune sport piele, virtual cockpit, navigatie mmi plus, clima business, adaptive cruise control, reverse camera, full led.
    Va las cateva poze de pe anuntul de la licitatie (sunt proast facute) si doua poze de pe net de unde se poate vedea mai clar culoare (care initial nu m-a dat pe spate in poze, dar apoi mi-a placut, vazand alte poze oficiale ale culorii).
    Va multumesc

    1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg
     
    Lucaciu Florin, Bogdan20cj, Oudi și alți 4 apreciază asta.
  2. tatimeu

    tatimeu 3rd Gear Member

    Înscris:
    3 Sep 2020
    Locație:
    Mediaș
    Masina:
    Megane RS3 302 CP/2014; A4 B9 190 CP/2019 Quattro, Led si Virtual cockpit (DETA)
    Frumoasa masina. Sa te bucuri de ea. Stai linistit 150 CP sunt suficienti
     
    lucianman2002 apreciază asta.
  3. lucianman2002 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    -
    Multumesc frumos.

    Imi doresc ca in aceasta iarna sa caut niste jante pe 18 pt vara iar pe acestea, care cred ca sunt pe 16, le voi folosi pt iarna. Nu prea imi dau seama ce cu jante pe 18 de la Audi i-ar sta bine. Daca aveti ceva idei, va rog...

    In primavara probabil voi merge la DOP Motorsport pt o resoftare. Aveti si alte propuneri?
     
  4. Adi24

    Adi24 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    Cauta pe mobile masina si vezi acolo o gramada de variante de jante si cum arata pe masina, eu asa m-am decis la mine ce jante sa cumpar.
     
    lucianman2002 apreciază asta.
  5. lucianman2002 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    -
    Pt a schimba aspectul grilei mele in grila de mai jos, crederi ca se poate face prin colantare, sau este necesara o alta grila?
     
  6. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Alta grila cu siguranta.
     

Distribuie pagina asta